24rodopi.com/Общество

По-добри условия за служителите, по-добри условия за административно обслужване на гражданите.

Лентата на санираната административна сграда  прерязаха кметът на община Кърджали Ерол Мюмюн, областният управител на област Кърджали Бисер Николов, председателят на Общински съвет Мухаррем Мухаррем, заместник кметовете  Даниел Делчев и Тунджай Шюкрю, заместник областният управител Ерол Хадживейсал, комисар Николай Кирилов– Директор на Регионална дирекция "Пожарна безопасност и защита на населението"-Кърджали,  Бехчед Касим –управител на "Саварона" ЕООД – изпълнител на обекта,

На церемонията присъстваха представители на Сметна палата –Кърджали, на Регионална дирекция "Пожарна безопасност и защита на населението"   „Арх Тех Проект” ЕООД -  проектанти  и авторски надзор на обекта,  "Топ Надзор 81" ЕООД – консултант по строителен надзор на обекта, служители в администрациите, общински съветници и граждани.

Общата стойност на инвестицията е  1 324 043,60 евро, като безвъзмездната финансова помощ от ЕС е  897 520,52 евро, националното финансиране за ДДС  е 175 857,42 евро и собствения принос от Община Кърджали  е  250 665,66 евро.

Инвестицията се финансира по линия на Механизма за възстановяване и устойчивост на Европейския съюз, чрез Националния план за възстановяване и устойчивост по процедура за предоставяне на средства чрез подбор на предложения за изпълнение на инвестиция (ПИИ) № BG-RRP-4.020 „Подкрепа за устойчиво енергийно обновяване на публичен сграден фонд за административно обслужване, култура и спорт“ .

Кметът Ерол Мюмюн благодари на присъстващите за това, че са уважили официалното откриване на обновената сграда, превърнала се в символ на града.

В изказването си той посочи, че  са изпълнени всички предписани мерки за енергийна ефективност -  ремонтиран е покрива, топлоизолирани са външните стени с полагане на топлоизолационна система от вътрешната страна, подменени са стари алуминиеви прозорци по фасадата, както и витрини и входни врати. Изградена е мълниезащитна инсталация. Подменени са осветителните тела, а на покрива е монтира на фотоволтаична инсталация с мощност 95,4 кW за собствени нужни на администрациите. В резултат от изпълнението на инвестицията, сградата отговаря на клас на електропотребление "А" и се постига спестяване на първична енергия и намаляване на емисиите въглероден диоксид.

С тази инвестиция ние подобрихме условията за предоставяне на административни услуги на гражданите и модернизирахме условията за работа в четирите администрации – общинска, областна, Сметна палата и Регионална дирекция "Пожарна безопасност и защита на населението".

Бих искал да благодаря на строителя и консултанта по строителния надзор за положените усилия да приключат обекта в срок и с необходимото качество. Също бих искал да благодаря специално на служителите в администрациите и на гражданите, за проявеното търпение и съпричастност по време на строителните дейности. Надявам се, че всички ние ще се възползваме пълноценно от създадените по-добри условията за работа в сградата.“, каза в приветствието си кметът.

Областният управител Бисер Николов също изрази задоволство от реализирането на инвестицията и благодари на фирмата изпълнител за качествената работа.

 

Share To:

24rodopiavtor

Viber

Post A Comment:

1 comments so far,Add yours

Съдържанието на 24rodopi.com и технологиите, използвани в него, са под закрила на Закона за авторското право и сродните му права. Всички статии, репортажи, интервюта и други текстови, графични и видео материали, публикувани в сайта, са собственост на 24rodopi.com, освен ако изрично е посочено друго. Допуска се публикуване на текстови материали само след писмено съгласие на 24rodopi.com, посочване на източника и добавяне на линк към 24rodopi.com.
Използването на графични и видео материали, публикувани в 24rodopi.com. е строго забранено. Нарушителите ще бъдат санкционирани с цялата строгост на закона.
24rodopi.com не носи отговорност за съдържанието на коментарите под публикациите.
Администраторите на блог-форума запазват правото да ограничават или блокират публикуването им. Призоваваме ви за толерантност и спазване на добрия тон.


24rodopi - FACEBOOK I 24rodopi - FACEBOOK I 24rodopi - FACEBOOK I 24rodopi - FACEBOOK

Важно: Ползвайте материалите в 24rodopi.com, но ако уважавате труда на репортерите ни, които търсят новините на терен, цитирайте сайта. Ако поставите и линк към 24rodopi.com, нищо няма да загубите.

Администраторите на форума на rodopi24.blogspot.com пък призовават за толерантност и спазване на добрия тон под дописките. Те запазват правото си да ограничават или блокират публикуването на мнения.