24rodopi.com/Образование
Достоен финал на тържествата по случай патронния празник на Гимназията е традиционната тържествена церемония за награждаване на изявени учители и ученици, организиран по инициатива на ръководството и учителския колектив на Езиковата гимназия „Христо Ботев“.
С нея се отбеляза още един важен акцент в училищния
календар.
Събитието се проведе в 18.00 часа в Регионалния исторически
музей и е израз на признание към постигнатите успехи, високия професионализъм и
постоянството в учебно-възпитателния процес.
По време на церемонията бяха отличени ученици, показали
високи резултати в областта на учебната дейност, участие в състезания,
олимпиади и извънкласни инициативи. Наградени бяха и учители, допринесли за
издигането на авторитета на училището чрез своята всеотдайност, професионализъм
и работа с младите хора. В обръщение към гостите директорът на Гимназията – Даниела
Павлова, поздрави всички, които с усилията си утвърждават името на училището
като една от водещите образователни институции в региона. Госпожа Павлова се
обърна към присъстващите с думите: „Благодаря на педагозите, отдадени на
любовта си към децата и професията. Тази вечер е празникът на успехите на
нашите ученици и с право можем да я
определим като тържество на знанието, таланта и силата на духа. Признателна съм
и на родителите за доверието им към ръководството и учителите на Езиковата
гиманазия да обучаваме и възпитаваме техните деца, които са и наши, да ги водим
не само по пътя на познанието, но и да ги изграждаме като личности, да ги учим
да мислят и да обичат, защото човек, който умее да мисли и може да обича, няма
от какво да се страхува!“. Гост на тържеството беше госпожа Снежа Калитвенцова,
началник отдел „Организационно – методическа дейност и контрол“ в РУО, гр.
Кърджали. Тя поднесе поздравителен адрес от името на госпожа Ангелина Костова,
началник на Регионалното управление по образованието – гр. Кърджали, в който
пожела на учителите професионално удовлетворение, на учениците – любознателност
и високи постижения, а на цялата училищна общност – здраве, единство и
просперитет.
Церемонията започна с награждаване на 28 изявени учители за
2026 година, както и 3 отличия за цялостен принос на педагозите към издигането
на престижа на Езиковата гимназия. Това е израз на благодарност към
преподавателите, които с професионализъм, отдаденост и вдъхновение допринасят
за развитието на учениците и за утвърждаването на авторитета на Гимназията.
Дванадесет награди получиха учениците от Олимпийския отбор, включващ млади
таланти, постигнали високи резултати в различни национални и областни олимпиади
и състезания. Техните успехи са доказателство за системната подготовка и
стремежа към високи академични постижения. Изявените ученици с постижения в
областта на хуманитарните науки – български език и литература, история и
цивилизации, гражданско образование и изкуства бяха отличени за своята
креативност, аналитично мислене и задълбочени знания, които отразяват духа на
училището. Наградени бяха и изявени ученици по английски и немски език, които с
отлични резултати на състезания и езикови изпити утвърждават високото ниво на
чуждоезиковото обучение в Гимназията. В категорията природо-математически дисциплини
и спорт бяха отличени ученици с изключителни постижения в областта на
математиката, природните науки и спортните изяви. Техният успех е резултат от
постоянство, дисциплина и целенасочена подготовка. Кулминация на церемонията бе
връчването на пет колективни награди – на Театралното студио на български език
и на Театралното студио на немски език, на отбора по тенис на маса – мъже, на
отбора по тенис на маса – жени и на Първия ученически гвардейски отряд. Отличията са за цялостен принос в издигането
на престижа и авторитета на Гимназията. Те са признание за тяхната дисциплина,
отговорност и активна роля в училищния живот, както и за участието им в
тържествените и обществените изяви на училището.
Събитието премина в празнична атмосфера и завърши с аплодисменти
и вълнение, като още веднъж подчерта значението на усилията, таланта и общата
работа за изграждането на силна и единна училищна общност.
Церемонията по награждаване се утвърждава като традиция,
която насърчава мотивацията и създава усещане за принадлежност към общността на
Езиковата гимназия „Христо Ботев“ – гр. Кърджали, в която усилията и
постиженията се ценят и уважават. Това беше и финалът на патронния празник на
Гимназията, който се превърна в истинско тържество на духа, паметта и
националното самосъзнание. В него се преплетоха уважението към миналото,
гордостта от настоящето и вярата в бъдещето.















Post A Comment:
0 comments so far,add yours
Съдържанието на 24rodopi.com и технологиите, използвани в него, са под закрила на Закона за авторското право и сродните му права. Всички статии, репортажи, интервюта и други текстови, графични и видео материали, публикувани в сайта, са собственост на 24rodopi.com, освен ако изрично е посочено друго. Допуска се публикуване на текстови материали само след писмено съгласие на 24rodopi.com, посочване на източника и добавяне на линк към 24rodopi.com.
Използването на графични и видео материали, публикувани в 24rodopi.com. е строго забранено. Нарушителите ще бъдат санкционирани с цялата строгост на закона.
24rodopi.com не носи отговорност за съдържанието на коментарите под публикациите.
Администраторите на блог-форума запазват правото да ограничават или блокират публикуването им. Призоваваме ви за толерантност и спазване на добрия тон.
24rodopi - FACEBOOK I 24rodopi - FACEBOOK I 24rodopi - FACEBOOK I 24rodopi - FACEBOOK