24rodopi.com/Общество
Условна присъда получи румънският водач заради тежката катаастрофа край село Първица, при която загина 86-годишен мъж от региона.
Делото в Окръжния съд в Кърджали бе гледано по съкратената
процедура.
Година и десет месеца „лишаване от свобода“ е наказанието за
шофьора. Изтърпяването бе отложено с 4-годишен изпитателен срок. Книжката на
42-годишния румънец е отнета за 2 години.
Припомняме, че инцидентът стана на 24 август 2024 година.
Водач на лек автомобил „ВАЗ“, включвайки се в главния път за „Маказа“, отнел
предимство на лек автомобил „Шкода“ с румънска регистрация, движещ се в посока
Кърджали, при което възникнало ПТП. Водачът на съветския автомобил загива на
място. При произшествието пострадаха и трима пътници в румънската кола. В хода
на досъдебното производство е било установено, че водачът от Румъния се е
движил със 124 километра в час при ограничение от 60 км/ч в участъка.
„Бай Ахмед е тръгнал с „Лада“-та рано да зареди бутилки с газ в Подкова. Преди винаги е ползвал стария път - през Шопци, но днес е решил да мине по главния. Отбивката за Първица е място, където често са ставали катастрофи. Идващите от „Маказа“ карат с висока скорост и включването в движението за нас винаги е трудно, и винаги сме внимателни, но тази сутрин се случи фаталното“, разказа за 24rodopi.com в деня на инцидента жител на кирковското село Първица.
Присъдата може да бъде обжалвана.
















🤡🤣🤡🤣🤮
ОтговорИзтриванеЗНАЧИ убиваш човек = 1 година и 10 месеца условно и 24 месеца без книжка
ОтговорИзтриванеХВАЩАТ те с фалшиво положителен тест за наркотици (при положение, че не си направил НИКАКВО произшествие) = 1 година и 6 месеца условно, 1000€ глоба, вземат ти колата и 24 месеца без книжка !!!!!
ИЗВОДА си направете Вие драги гласоподаватели !!!!!
Баси умряла държава дето сме
ОтговорИзтриванеТолкова струва един човешки живот . Като разрешиха на шепа политици да променят конституцията на хората какво други им остава .
ОтговорИзтриване