Още след първия проливен дъжд свлачището по пътя Кърджали-Ардино, в района на село Чубрика, отново се активизира. То беше аварийно укрепено в края на юли.
Засега нарушеният откос на пътния насип не застрашава живота на шофьорите и пътниците, но трябва да се предприемат спешни мерки. Мястото е обезопасено и обозначено с предупредителни табели от Областното пътно управление.
Припомняме, че през лятото беше изградена защитна четириметрова подпорна стена от габиони (телени мрежи пълни с кариерен камък). За обезопасяване на образувалото се свлачище бяха осигурени 60 000 лева по програмата за текущи ремонти на Агенция „Пътна инфраструктура". Изпълнител на строително-монтажните дейности бе „Обединение Кърджали 2010".
Жителите на Чубрика и Ленище негодуват от некачествения ремонт на пътната отсечка. Според тях височината на защитната стена е много ниска, а цената на обекта е много висока. 60 000 лева за четири метра кариерни камъни са прекалено, казват хората и настояват фирмата-изпълнител спешно да изградят по-висока подпорна стена в разрушения участък
Припомняме, че свлачището, което се намира между селата Ленище и Чубрика, се образува в началото на април в резултат на проливните дъждове и снеготопенето.
Пътят е част от Републиканската пътна мрежа и се стопанисва от Агенция „Пътна инфраструктура".
Гюнер ШЮКРИ
















Жена и темел тръгнат ли , нищо не може да ги спре.
ОтговорИзтриванеКоя е фирмата-изпълнител на ремонта? Да и се потърси отговорност за некачествената работа и да отстрани безплатно/ тъй като е в гаранция/ повредите.
ОтговорИзтриванеКато лаик, като гледам снимката веднага ви казвам, че и след 100 ремонта този участък пак ще е същия. Защо. За да е успешно укрепването Е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ОТ ДОЛНАТА СТРАНА ДА СЕ ПОСАДЯТ ПОДХОДЯЩИ ДЪРВЕТА, НАЙ-ДОБРЕ АКАЦИИ, защото са с подходяща коренова система. И ме съмнява тези, които са правили ремонта да не го знаят. Но пък сега пак им се отваря работа а и догодина и по-догодина също. Инспекторат няма ли, прокуратура, строителен контрол нещо???
ОтговорИзтриванеИ КО ШИ ПРАИМ СЕГА
ОтговорИзтриването фирмата(бомар) която я направи е измислена с един багер и две лопати фирма ставили?
ОтговорИзтриванеАко беше Деведжи аааааааааааа.
ОтговорИзтриванеДа не е била фирмата на Реджеб от Лисиците /Независима Македония/
ОтговорИзтриванеha, te 2 podporni kamaka ne sa slojili tzyaloto lyato ot marzel...kakvo ostava za 10 - 15 karutzi kamani,beton, jelyato i podporna stena ...prez lyatoto vse na plaja v Kavala... sega se setili remont da pravyat s plunki...a darva i kamani imat v izobilie...da ne sa kato v Palestina, Izrael, Siria ?!
ОтговорИзтриванеЗа кой ли път се раязваля, много ясно че всеки път като бутнат само кал няма да стана нищо ,
ОтговорИзтриванебутайте бетон инжектирайте бетон на колонки да видим тогава пада ли басиии.
09:25, казва се " жена и коса тръгнат ли, спиране няма". Темела за това е темел, да стои, да държи.
ОтговорИзтриване