Още след първия проливен дъжд свлачището по пътя Кърджали-Ардино, в района на село Чубрика, отново се активизира. То беше аварийно укрепено в края на юли.

Засега нарушеният откос на пътния насип не застрашава живота на шофьорите и пътниците, но трябва да се предприемат спешни мерки. Мястото е обезопасено и обозначено с предупредителни табели от Областното пътно управление.

Припомняме, че през лятото беше изградена защитна четириметрова подпорна стена от габиони (телени мрежи пълни с кариерен камък). За обезопасяване на образувалото се свлачище бяха осигурени 60 000 лева по програмата за текущи ремонти на Агенция „Пътна инфраструктура". Изпълнител на строително-монтажните дейности бе „Обединение Кърджали 2010".

Жителите на Чубрика и Ленище  негодуват от некачествения ремонт на пътната отсечка. Според тях височината на защитната стена е много ниска, а цената на обекта е много висока. 60 000 лева за четири метра кариерни камъни са прекалено, казват хората и настояват фирмата-изпълнител спешно да изградят по-висока подпорна стена в разрушения участък

Припомняме, че свлачището, което се намира между селата Ленище и Чубрика, се образува в началото на април в резултат на проливните дъждове и снеготопенето.

Пътят е част от Републиканската пътна мрежа и се стопанисва от Агенция „Пътна инфраструктура".

Гюнер ШЮКРИ

Share To:

24rodopi

Viber

Post A Comment:

10 comments so far,Add yours

  1. Анонимен30/11/12 09:25

    Жена и темел тръгнат ли , нищо не може да ги спре.

    ОтговорИзтриване
  2. Анонимен30/11/12 09:53

    Коя е фирмата-изпълнител на ремонта? Да и се потърси отговорност за некачествената работа и да отстрани безплатно/ тъй като е в гаранция/ повредите.

    ОтговорИзтриване
  3. Анонимен30/11/12 10:16

    Като лаик, като гледам снимката веднага ви казвам, че и след 100 ремонта този участък пак ще е същия. Защо. За да е успешно укрепването Е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ОТ ДОЛНАТА СТРАНА ДА СЕ ПОСАДЯТ ПОДХОДЯЩИ ДЪРВЕТА, НАЙ-ДОБРЕ АКАЦИИ, защото са с подходяща коренова система. И ме съмнява тези, които са правили ремонта да не го знаят. Но пък сега пак им се отваря работа а и догодина и по-догодина също. Инспекторат няма ли, прокуратура, строителен контрол нещо???

    ОтговорИзтриване
  4. Анонимен30/11/12 10:56

    И КО ШИ ПРАИМ СЕГА

    ОтговорИзтриване
  5. Анонимен30/11/12 11:54

    то фирмата(бомар) която я направи е измислена с един багер и две лопати фирма ставили?

    ОтговорИзтриване
  6. Анонимен30/11/12 12:34

    Ако беше Деведжи аааааааааааа.

    ОтговорИзтриване
  7. Анонимен30/11/12 13:23

    Да не е била фирмата на Реджеб от Лисиците /Независима Македония/

    ОтговорИзтриване
  8. Анонимен30/11/12 14:21

    ha, te 2 podporni kamaka ne sa slojili tzyaloto lyato ot marzel...kakvo ostava za 10 - 15 karutzi kamani,beton, jelyato i podporna stena ...prez lyatoto vse na plaja v Kavala... sega se setili remont da pravyat s plunki...a darva i kamani imat v izobilie...da ne sa kato v Palestina, Izrael, Siria ?!

    ОтговорИзтриване
  9. Анонимен30/11/12 14:45

    За кой ли път се раязваля, много ясно че всеки път като бутнат само кал няма да стана нищо ,
    бутайте бетон инжектирайте бетон на колонки да видим тогава пада ли басиии.

    ОтговорИзтриване
  10. Анонимен30/11/12 17:27

    09:25, казва се " жена и коса тръгнат ли, спиране няма". Темела за това е темел, да стои, да държи.

    ОтговорИзтриване

Съдържанието на 24rodopi.com и технологиите, използвани в него, са под закрила на Закона за авторското право и сродните му права. Всички статии, репортажи, интервюта и други текстови, графични и видео материали, публикувани в сайта, са собственост на 24rodopi.com, освен ако изрично е посочено друго. Допуска се публикуване на текстови материали само след писмено съгласие на 24rodopi.com, посочване на източника и добавяне на линк към 24rodopi.com.
Използването на графични и видео материали, публикувани в 24rodopi.com. е строго забранено. Нарушителите ще бъдат санкционирани с цялата строгост на закона.
24rodopi.com не носи отговорност за съдържанието на коментарите под публикациите.
Администраторите на блог-форума запазват правото да ограничават или блокират публикуването им. Призоваваме ви за толерантност и спазване на добрия тон.


24rodopi - FACEBOOK I 24rodopi - FACEBOOK I 24rodopi - FACEBOOK I 24rodopi - FACEBOOK

Важно: Ползвайте материалите в 24rodopi.com, но ако уважавате труда на репортерите ни, които търсят новините на терен, цитирайте сайта. Ако поставите и линк към 24rodopi.com, нищо няма да загубите.

Администраторите на форума на rodopi24.blogspot.com пък призовават за толерантност и спазване на добрия тон под дописките. Те запазват правото си да ограничават или блокират публикуването на мнения.