Николай Николов: Гордея се с вас, с вашата воля!

„Гордея се с вас, с вашата воля и усилия, които са пример за целия народ. Ние служим на хората. Бъдете горди от себе си!". С тези думи началникът на Главна дирекция „Пожарна безопасност и защита на населението" главен комисар Николай Николов награди огнеборци и спасители, които участваха в предотвратяването на бедственото положение в област Кърджали в началото на март. 49 герои от снежния ад получиха отличия за своите действия. Бяха връчени и почетни плакети от Община Тунджа за екипите от Кърджали, притекли се на помощ по време на бедствените ситуации.
„Удоволствие е да съм сред вас в една спокойна обстановка. Приемете поздравите и на Министъра на вътрешните работи и главния секретар на МВР, защото вие представихте достойно министерството. Имах възможност да ви видя как действате на терен. Гордея се с вас. Благодаря на Областната администрация за добрата организация по време на бедствието в региона", допълни още Николов.
„Огромна чест е да стоя до вас. Благодаря ви, че не се спряхте пред 4-метровите преспи, за да помогнете на хората в беда. Поклон пред вас!", заяви областният управител Илия Илиев.
На Националния съвет на МВР ще бъдат предложени промени в Закона за защита от бедствия, заяви началникът на ГДПБЗН Николай Николов. По думите му трябва да се работи за по-добра координация между местните власти, да се подобри подготовката, действията по превенция и реакция при бедствия. Идеите ще бъдат предложени и на заседание на Сдружението на общините. „Обучението трябва да достигне и до последния гражданин. То трябва да започне още в детска възраст. При подобни ситуации може да се включи и ресурсът на частни фирми. Техни служители също могат да преминат необходимото обучение. Идеята е също така да се създадат смесени групи от пожарникари и доброволци по места", посочи Николай Николов.
24rodopi.com

Share To:

24rodopi

Viber

Post A Comment:

17 comments so far,Add yours

  1. Анонимен14/5/15 14:03

    Честито момчета. Браво на Вас. Пожарникар №1 на България - строен, стегнат - наистина достоен да води.

    ОтговорИзтриване
  2. Анонимен14/5/15 14:12

    Браво момчета. Наистина. Успех. Ама нещо тоя пожарникар №1 на областта обаче малко засенчва генерала. С фигурата си - не с друго. Който пита достоен българин скоро го наградиха. Виж № 1 за България. Генерал Николов тия как ръководят, като гледам тоз едвам ще да върви. Тодоров огледай се, виж как изглежда един истински генерал. Тебе като те гледа човек си само за старшина на склада, и то тоя за хранителни продукти. Гладна кокошка просо сънува, та и той генерал. Фигура немаш за такъв. За другото не знам, ама като чета коментарите тук там за нищо не ставаш май, тежиш на държавния бюджет буквално. А иначе момчетата - браво на вас.

    ОтговорИзтриване
  3. Анонимен14/5/15 14:45

    Тодоров-Президент !

    ОтговорИзтриване
  4. Анонимен14/5/15 15:49

    Пожарната и полицията са лошия човешки материал на Бокостан.....живуркат си на гърба на болния и мизерен народ......

    ОтговорИзтриване
  5. Пожарникар/спасител14/5/15 16:07

    Благодарност за редовите спасители и пожарникари,които рискуваха живота и здравето си,а не за тези дето не могат да се поберат в дрехите си и не намокриха униформите си.Не ми е ясно обаче,защо награждават тези дето се киприха пред камерите и стояха на топло,а не началника на спасителната група.Не е ли смешно да наградят всичките ти служители, а той все едно,че е бил на СПА-процедури.Но за съжаление е так.Има толкова нелогични неща под ръководството на "Достойния" Тодоров.

    ОтговорИзтриване
  6. Анонимен14/5/15 17:35

    Как усещам зависта на кариеристите и най-вече на помашкото ядро против Тодоров.
    Познавам всички с евентуални и болни кариеристични амбиции ноза пожаарникари стават но не и за началници.

    ОтговорИзтриване
  7. Анонимен14/5/15 18:11

    Stiga ste pluli. Kervana si varvi, kuchetata si laqt. Choveka nagrada sled nagrada trupa. Dreme mu na .... moje go choveka. Vechen. Shto pravitelstva e smenil. Varvjen e. Udoben za vsichki. Hvala na takiva hora. Prosto bezgrabnachni. Polititcite gi obichat. Chuva se che hvarlil pogled i kam mqstoto na pojarnikar N1 Nikolov. Inache nqma kak da stane general. Tova mai e zavetnata mu tcel.

    ОтговорИзтриване
  8. Анонимен14/5/15 18:55

    Admina spri se

    ОтговорИзтриване
  9. Анонимен14/5/15 19:07

    До: 17:35 - Братчe, като те гледам как пишеш явно и ти си от това ядро - ами те се славят, че не знаят, че пред "НО" се пише запетая и "ЗАВИСТТА" се пише с ДВЕ "Т".

    ОтговорИзтриване
  10. Анонимен14/5/15 20:01

    До: 14/5/15 17:35 І
    -----------
    До: 14/5/15 19:07 І
    Да, права Ви е ЗАБЕЛЕЖКАТА: Ако е пожарникар там не се изисква правопис. Знаете к`во трябва да прави един пожарникар при даден пожар...
    Ако е образован и работи, като управител в дадена фирма, тогава трябва да се върне в първите класове. Там се изучава правопис.
    Важното е съдържанието. Харесва ми. Истината НЕ трябва да Ви боли. Лично аз съм чувал/а да коментират пред мен за г-н Тодоров/описано от АНОНИМЕН -17:35.

    ОтговорИзтриване
  11. Анонимен14/5/15 22:16

    Da jivee general Todorov.

    ОтговорИзтриване
  12. Анонимен15/5/15 14:05

    rbg razdavat generalski kaski za nai-goliam broi kilogrami jivo teglo :-)

    ОтговорИзтриване
  13. Анонимен15/5/15 21:27

    Плюете го, но той е щастлив от това! Продължавайте да го радвате

    ОтговорИзтриване
  14. Анонимен15/5/15 22:13

    а бе лайнари що не ми посочите по добър професионалист от Тодоров в областната пожарна кои ония мишки ли дето се мотат в неговата сянка ли дето се водят инспектори и не могат да му се опрат на малкия пръст те ли да водят областната пожарна

    ОтговорИзтриване
  15. Анонимен15/5/15 22:56

    До 22:13, Ти бе, ти си човека дето не си в неговата сянка, ами май другаде си заврян! Третата дума от твойта компилация подсказва къде!

    ОтговорИзтриване
  16. бай Теньо16/5/15 00:04

    ***Когато двама се карат трети ще каже отстрани мнението/истината.
    Г-н Карев е много умен. Чел е много дебели книги. Харесван е. Няма спор. A също така харесват и Тодоров. Izchakaiyte da se pensionira. Има време. Трябват му още няколко години до pensia. Г-н Тодоров е също умен, образован...И двамата поединично са професионалисти...Toy si e dobre. Shte vzeme ХХ zaplati. Да си мислим ние с гайдите, дето ни reznaha отвсякъде. Били сме малоумни и с prazni glavi... Аммм кат` сме таквиз `одим там, kadeto ne ni e miastoto.
    Желаем на началниците и на огнеборците здраве, здраве и пак здраве.--20:01--арбитър * Az sam ot pozichiata na grazhdanin i si izkazvam mnenieto po daden***

    ОтговорИзтриване
  17. Анонимен16/5/15 00:06

    страх лозе пази

    ОтговорИзтриване

Съдържанието на 24rodopi.com и технологиите, използвани в него, са под закрила на Закона за авторското право и сродните му права. Всички статии, репортажи, интервюта и други текстови, графични и видео материали, публикувани в сайта, са собственост на 24rodopi.com, освен ако изрично е посочено друго. Допуска се публикуване на текстови материали само след писмено съгласие на 24rodopi.com, посочване на източника и добавяне на линк към 24rodopi.com.
Използването на графични и видео материали, публикувани в 24rodopi.com. е строго забранено. Нарушителите ще бъдат санкционирани с цялата строгост на закона.
24rodopi.com не носи отговорност за съдържанието на коментарите под публикациите.
Администраторите на блог-форума запазват правото да ограничават или блокират публикуването им. Призоваваме ви за толерантност и спазване на добрия тон.


24rodopi - FACEBOOK I 24rodopi - FACEBOOK I 24rodopi - FACEBOOK I 24rodopi - FACEBOOK

Важно: Ползвайте материалите в 24rodopi.com, но ако уважавате труда на репортерите ни, които търсят новините на терен, цитирайте сайта. Ако поставите и линк към 24rodopi.com, нищо няма да загубите.

Администраторите на форума на rodopi24.blogspot.com пък призовават за толерантност и спазване на добрия тон под дописките. Те запазват правото си да ограничават или блокират публикуването на мнения.