Тенджери и казани всякакъв калибър, детски колела и топки се предлагат на Пазара на производителите в Кърджали наред с плодове и зеленчуци.
„Освен бабите от околните села, едва ли има други истински производители. Почти всички са прекупвачи. Или в противен случай-в Кърджали вероятно се отглеждат банани, портокали, ананаси, бъка и от майстори на колела и тенджери. Няма нищо лошо в това, но сигурно трябва да се смени подвеждащото име на пазара на „Балкански сговор". Стоките са от Гърция, Турция, Македония и откъде ли още не. На всички сергии обаче с гордост заявяват: „Българско е!", коментират посетители на тържището в Кърджали.
24rodopi.com
Share To:

24rodopi

Viber

Post A Comment:

17 comments so far,Add yours

  1. Анонимен15/5/15 16:43

    `сигания

    ОтговорИзтриване
  2. Анонимен15/5/15 16:44

    какъвто е народа такъв е и пазара

    ОтговорИзтриване
  3. Анонимен15/5/15 17:33

    Не случайно Боко-Тиквата го каза Лош Човешки Материал и то чак от далечния Лос Анжелис.....

    ОтговорИзтриване
    Отговори
    1. Анонимен15/5/15 20:41

      Тъпчо, ти си по-голяма тиква от Боко щом не знаеш къде е казал това. Това за лошия мат'рял го каза в Чикаго.

      Изтриване
  4. Анонимен15/5/15 18:03

    a koi dopusna vsi4ko tova..DPS.

    ОтговорИзтриване
  5. Анонимен15/5/15 18:54

    kuhnenskite nojove sa germanski ot rodopska kalena stomana i titan.kapak za avstriiska tendjera ot bulgarski chugun i aluminii. frenski tigan ot bulgarski titan.

    ОтговорИзтриване
  6. Анонимен15/5/15 19:09

    Всичко има на пазара, но за ПРОИЗВОДИТЕЛИТЕ не са останали сергии, Продават стоката си в края. САМО при тях пазарувам!!!!!

    ОтговорИзтриване
  7. Анонимен15/5/15 19:24

    I jenite socialiski ot kardjali pazaruvat ot tozi pazar zashtoto tam vsi4ko e proizvedeno vav socialosti4eska balgaria

    ОтговорИзтриване
  8. Анонимен15/5/15 19:48

    Къв пазар Цигания до шия производитвли трънци цялата шибана държава живее от прекупвачи.Като спрат евофондовете и българите от чужбина да пращат пари на близките си ше ми ядът дедовия.това не е държава това е БЪЛГАЦИГИЯ.

    ОтговорИзтриване
  9. Анонимен15/5/15 21:47

    tova e tapia turski model

    ОтговорИзтриване
  10. Анонимен15/5/15 22:05

    Единствен Реджеб продава българска качествена стока произведена в село Лисиците
    1 Свинска мас /пържолите не ги продава ,сам си ги яде с приятелките/
    2,Яйца от пъдпъдък и то много евтина
    3,Пресен зарзават
    4,Банан ,само един обелен
    5,Сателетна чиния ,носия винаги със себе си монтирана и мн др, неща

    ОтговорИзтриване
  11. Анонимен15/5/15 22:20

    всичкото ни е цъфнало и вързало,та с името на пазара се захванахме

    ОтговорИзтриване
  12. Анонимен15/5/15 22:51

    Смея се със сълзи. Но хич не е за смях. Алоо, кой ви каза да снимате тоя резил, бре. Пълна лудница. Кви са тия виснали палячовци, абажури ли са, детски играчки ли са, колела, редом до тях зеленчуци...зеленчуци, който не яде той голям не ще да порасте...И искаме софиянци да ни уважават. Да са живи и здрави индийците/t.s.-s да се женят, да раждат много деса. ..., но си е индийска работа. Vari go pechi go манго си е манго. Младите магазинерки втора употреба да внимават, цап царап. Говорят на индийски, от време навреме превключват на турски. Турците не знаят индийски и това е в тяхна полза. 100% истина, а преди това всички беше на шега. Влизат в чата и те...?!!

    ОтговорИзтриване
  13. Анонимен15/5/15 23:09

    Ами пазар ще, какво искате вие, не ми стана ясно. На един пазар се продава всичко, същото е не само тук и в Турция, а и Гърция, и в Румъния, и по широкия свят е така. Който ходи за стоки на пазара, не може да има претенции все едно е в мол или в бутиков магазин. Не виждам нищо лошо един да продава зеленчуци, а до него някой да продава шарени фенери, да речем. Плаща си човекът за мястото за търговия, ще продава каквото му душа иска. Може да е цигания, ама то като се замислиш и индианците се радвали на шарени мъниста, та заменяли чисто злато за стъкълца и огледалца. Лошо няма. Пазар на производители наистина не е точно наименование. Производители са натикани на последната редица, защото са отишли там да изкарат някой и друг лев и за тях е множко таксата за маса. Милите женици от селата, копали градинки и на стари години се мъчат да си докара тнякой лев върху мижавите пенсийки. Призовавам да купувате от тях, а не от прекупвачите. Кога ли ще ни дойде акъла в главите и да се научим да не ядем зеленчуци и пловоде изъвн сезона им. Муаме домати и дини зимата, даваме луди пари за отровите с които са ги накарали да пораснат, а после се чудим откъде идват болестите. Едно време зимата не ядяхме домати, а отваряхме бурканите, които си правехме сами. Сега се омързелявихме всички - има каквото ти душа иска на пазара, избираш-плащаш и всеки по пътя си. Да, ама не. Така само си вредим. Трябва да си върнем стария начин на затваряне на буркани, домашното си е домашно.

    ОтговорИзтриване
  14. Анонимен15/5/15 23:35

    А за нитратите кво ще кажете? Да, трябва да си върнем стария начин на затваряне на буркани, домашното си е домашно, но да си го произведеш ти, а не да купуваш от пазара. А знаете ли как се копа. Аз гледам и само консумирам. Не е лесно. Ако е лесно всеки ще има градинка. Добре, че си взехме момчета от село и сега ми е лесно. Смея се тази вечер, но си е истина това което ви пиша. Яко бачкане се иска. Семена, тор, обръщане два пъти в годината, препарати...,поливане... То, ако е лесно всеки ще се захване. Лесно е, когато седнеш на масата. Всеки идва до градинката и иска...Просяци...Вместо да вземат копачката и да копат, ама лесно е да се разкарваш, а трудно е да се копа. И после този имал. Имал, но с труда си и накрая я виж са те обрали...Крадци дал бог. Да, така е. Не крадете, не просете, а с копачката и на земята, пълно е с изоставени градини. Както казват каките ми на село. Тръгнали учителките от 5-7 километра/то деца няма на село/ и просят яйца, зеленчуци, а понякога и от чевермето искат. Да одят да пасат, а не да просят даскалиците.

    ОтговорИзтриване
  15. Анонимен16/5/15 06:37

    До 22.51ти защо не раждаш много деца може би вървиш по левия бряг А индийците стават родител и на други майки

    ОтговорИзтриване
  16. Анонимен16/5/15 10:26

    Аз съм от десният бряг и чакам твоят муж да ми направи много деса.

    ОтговорИзтриване

Съдържанието на 24rodopi.com и технологиите, използвани в него, са под закрила на Закона за авторското право и сродните му права. Всички статии, репортажи, интервюта и други текстови, графични и видео материали, публикувани в сайта, са собственост на 24rodopi.com, освен ако изрично е посочено друго. Допуска се публикуване на текстови материали само след писмено съгласие на 24rodopi.com, посочване на източника и добавяне на линк към 24rodopi.com.
Използването на графични и видео материали, публикувани в 24rodopi.com. е строго забранено. Нарушителите ще бъдат санкционирани с цялата строгост на закона.
24rodopi.com не носи отговорност за съдържанието на коментарите под публикациите.
Администраторите на блог-форума запазват правото да ограничават или блокират публикуването им. Призоваваме ви за толерантност и спазване на добрия тон.


24rodopi - FACEBOOK I 24rodopi - FACEBOOK I 24rodopi - FACEBOOK I 24rodopi - FACEBOOK

Важно: Ползвайте материалите в 24rodopi.com, но ако уважавате труда на репортерите ни, които търсят новините на терен, цитирайте сайта. Ако поставите и линк към 24rodopi.com, нищо няма да загубите.

Администраторите на форума на rodopi24.blogspot.com пък призовават за толерантност и спазване на добрия тон под дописките. Те запазват правото си да ограничават или блокират публикуването на мнения.