Организирано се тровят бездомните песове в Кърджали, алармираха собственици на домашни животни в редакцията на 24rodopi.com. Филии с хляб, покрити с черно вещество, били разхвърляни край кошове за боклук в градските паркове и на различни места по кварталите в областния център. Пострадали от отровата вече са няколко домашни кучета, оплакаха се собственици.
„Разхождах пинчера си в парк „Горубсо", когато видях разпръснатите филии. Вечерта кучето ми не беше добре. Закарахме го на ветеринар, който установи интоксикация. В момента го лекуваме, но състоянието му е тежко. Други хора също се оплакаха", разказа пред репортер на 24rodopi.com кърджалийка. Според собственици на четириноги, акцията е била организирана с цел справяне на проблема с безстопанствените животни. По думите им те вече са се натъкнали на трупове на улични кучета в различни части на града.
Припомняме, че Община Кърджали има идея да построи приют за безстопанствени четириноги. Той ще бъде извън града и ще се простира върху 50-100 дка. За целта ще се черпи от опита на специалисти от Османгази. В бурсенската община е изграден един от най-модерните приюти за бездомни кучета в Европа.
24rodopi.com
Share To:

24rodopi

Viber

Post A Comment:

24 comments so far,Add yours

  1. Анонимен26/6/15 12:13

    ОТВЛИЧАНЕ НА ВНИМАНИЕТО !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    ОтговорИзтриване
  2. Анонимен26/6/15 12:41

    Ура ,,водата дойде,
    Браво на фирма Караман и Ардастрой справиха се чудесно

    ОтговорИзтриване
  3. Анонимен26/6/15 14:02

    Докато се построи приюта - пазете кучетата си вкъщи!

    ОтговорИзтриване
  4. Анонимен26/6/15 15:47

    Елементарно е - разхождайте си кучетата с намордник, което май е и задължително.

    ОтговорИзтриване
  5. Анонимен26/6/15 16:05

    Аз съм За да се тровят уличните помияри, щом никой не взима мерки и те само се множат и разнасят болестите се, а стопаните да си пазят техните псета....като има защитници на животни да направят нещо умно, а не да се ездипват остатъците от манджа по улиците, за да ги хранят- не правят нищо освен да осигуряват следващо поколение гладни и болни пумияри...

    ОтговорИзтриване
  6. Както по времето на бай Тошо,всеки авджия да представи по пет чифта кучешки уши в ловното ,за да му заверят билета за следващия ловен сезон.За няколко години кучешкия проблем ще се оправи.

    ОтговорИзтриване
  7. Ами по бързо одобрявайте коментарите бе,админи !Човек не знае да пише ли друг коментар или не!

    ОтговорИзтриване
  8. не съм аз26/6/15 17:16

    Не само кучета тровят..
    Минават по градините и берат плодове. Затова преди да решите да си хапнете някой и друг плод,
    ВНИМАНИЕ: силна отрова...???????????

    ОтговорИзтриване
  9. Анонимен26/6/15 17:52

    Аз също обичам животните! Отглеждам две кучета и две котки, но това бездомни кучета да се разхождат на глутници по града НЕ Е НОРМАЛНО! Природозащитниците да се вземат в ръце, и да си се грижат за любимците си като си ги приберат в къщи!

    ОтговорИзтриване
  10. Анонимен26/6/15 18:04

    vikam taka da praim s mangalite i bezdomnite togava

    ОтговорИзтриване
  11. Анонимен26/6/15 20:14

    На всички които искат да убиват да ви го .....
    На ли се сещате

    ОтговорИзтриване
  12. Анонимен26/6/15 21:04

    20:14 на всички ли ще го таковаш....много са бе :)

    ОтговорИзтриване
  13. Анонимен26/6/15 21:35

    DOKARAYTE 5,6 SEMEYSTVA VIETNAMCI I GLAVOBOLIYATA S TEZI PSETA STE SVIRSHI:)))

    ОтговорИзтриване
  14. Анонимен26/6/15 21:43

    Чета коментарите и се чудя,възможно ли е човек да си помисли да убие куче. Стигам до извода,че това не са хора, а меко казано изроди. Какво ви пречат беззащитните животинки? И аз не ви понасям вас гадни изродчета, ама не съм тръгнал да ви слагам отрова в яденето, да ви ритам и влача. Засрамете се нещастници!

    ОтговорИзтриване
  15. Анонимен26/6/15 22:33

    Какво ви пречат беззащитните животинки,питаш?? Хапят деца и възрастни хора,разнасят болести,ровят,разкъсват и разпиляват боклуци около контейнерите, плашат децата ,когато се явяват на глутници, лаейки.....това не са ли проблеми .В края на краищата никой не иска да убива,ама е принуден да си пази децата и здравето като държавата не взима мерки

    ОтговорИзтриване
  16. Анонимен27/6/15 00:11

    А конкретни примери за нахапани и заразени от кучета ще ми дадете ли? Сигурно се броят на пръсти и може да се даде сигнал да ги приберат. А така сега като навсякаде виждам умрели от отровата кучета и една котка дори, като се разлагат на пътя по-безопасно ли е и това ли е начина? А и като родителите възпитават децата на агресия и страх няма как да се оправят скоро нещата. Ако се опитате да опознаете дори малко тези животни, ще видите,че не са нито страшни,нито опасни, те даряват и се нуждаят само от любов и малко храна.

    ОтговорИзтриване
  17. Анонимен27/6/15 00:19

    Анонимен 22,30 - Държавата не взима мерки за нищо, да вземем освен ние да се избиваме един друг, понеже все нещо и някой ни пречи. Много сме жалки хората, по- жалки и от кучетата на улицата.

    ОтговорИзтриване
  18. Анонимен27/6/15 09:22

    Съгласна съм, че бездомни кучета по улиците не трябва да има.Да не би спокойствието на тези помияри да е по-важно от безопасността на деца, възрастни хора или който и да е друг човек.Най-страшно е,че се движат на глутници.Към тези, които ги защитавате -как бихте се чувствали, ако такава глутница тръгне към вас-пък дори и да не ви ухапят?А трябва ли децата да изживявят този ужас?

    ОтговорИзтриване
  19. Анонимен27/6/15 09:40

    Добре бе, ти като ги храниш какво постигаш? Добър човек си ,милосърден...и размножаваш животни,за които не можеш да се грижиш адекватно (да ги ваксинираш и храниш и да осигуриш безопасност на хората по улиците).Раждат по 10-12 парчета с ваша помощ и още и още...и до кога? Обяснете ми,че не разбирам
    00:19 - много неправилно сравнение...

    ОтговорИзтриване
  20. Анонимен27/6/15 09:49

    бе тъпчете ги тия помияри бе,хранете ги ,развъждайте тении и дано никога не сттрадате от болестите им..

    ОтговорИзтриване
  21. Анонимен27/6/15 11:13

    Горе има един дето гледа и си върши най-добре работата!

    ОтговорИзтриване
  22. Анонимен28/6/15 07:59

    когато общината не си гледа работата,резултата е такъв.хората са по важни от кучетата,не може да ходим по улиците изтръпнали от страх,да не би някой уличен пес да ти изкочи и ти изкара акъла .макар и жестоко,удобрявам метода

    ОтговорИзтриване
  23. Анонимен28/6/15 08:54

    Ако с всичко, което ни заплашва на улицата, се справяме с убийство, ще бъде интересно - има значително по-опасни хора, заплашващи сигурността и живота ни. А за бездомните кучета сме си виновни ние. Кой си взема куче, а после го изхвърля на улицата, кой взема пари за приют и за кастрация, а се оказва, че такова чудо не се случва? Това с отровата е жестоко и глупаво и не решава проблема, но това си е Кърджали - градът на самочувствието и глупостта!

    ОтговорИзтриване

Съдържанието на 24rodopi.com и технологиите, използвани в него, са под закрила на Закона за авторското право и сродните му права. Всички статии, репортажи, интервюта и други текстови, графични и видео материали, публикувани в сайта, са собственост на 24rodopi.com, освен ако изрично е посочено друго. Допуска се публикуване на текстови материали само след писмено съгласие на 24rodopi.com, посочване на източника и добавяне на линк към 24rodopi.com.
Използването на графични и видео материали, публикувани в 24rodopi.com. е строго забранено. Нарушителите ще бъдат санкционирани с цялата строгост на закона.
24rodopi.com не носи отговорност за съдържанието на коментарите под публикациите.
Администраторите на блог-форума запазват правото да ограничават или блокират публикуването им. Призоваваме ви за толерантност и спазване на добрия тон.


24rodopi - FACEBOOK I 24rodopi - FACEBOOK I 24rodopi - FACEBOOK I 24rodopi - FACEBOOK

Важно: Ползвайте материалите в 24rodopi.com, но ако уважавате труда на репортерите ни, които търсят новините на терен, цитирайте сайта. Ако поставите и линк към 24rodopi.com, нищо няма да загубите.

Администраторите на форума на rodopi24.blogspot.com пък призовават за толерантност и спазване на добрия тон под дописките. Те запазват правото си да ограничават или блокират публикуването на мнения.