20 души от 7-те кърджалийски общини ще участват в учредителното събрание на партия ДОСТ, съобщи пред 24rodopi.com кметът на Джебел Бахри Юмер. Ще припомним, че повече от 15 години той ръководеше областната структура на ДПС, но в края на декември миналата година напусна Движението и застана до Лютви Местан.
90 души са потвърдили участието си в учредителното събрание. По закон за учредяването са необходими 50 души.
Учредителите ще изберат временно ръководство. На място ще стартира подписка. Над 2 500 подписа, които са необходими за регистрацията на новата политическа формация, се надяват да съберат поддръжниците на Местан в рамките на месец.
Бившият председател на ДПС ще бъде избран за лидер на ДОСТ. В превод от турски "дост" означава "приятел".
Протоколите от събранията, учредителната декларация, както и устава на партията ще бъдат внесени в Софийски градски съд за регистрация, поясни Бахри Юмер. Във всяка от кърджалийските общини вече имало активисти, които изпълнявали координаторски функции. Наричат ги отговорници.
Бахри Юмер допуска евентуални опити за оспорване на законността на ДОСТ.
„Действията на противниците на ДОСТ лесно могат да се предвидят, съобразно това, което говорят и правят в последните седмици. „Увисват" във въздуха твърденията им, че партията ще бъде етническа, защото сред тези 90 души, които се очакват на учредителното събрание, ще видите българи, турци, помаци, роми. Ние ще спазим всяка буква на закона и  вярвам, че проблеми с регистрацията няма да има", каза Юмер.
24rodopi.com
Share To:

24rodopi

Viber

Post A Comment:

60 comments so far,Add yours

  1. Анонимен23/2/16 13:19

    Въпроса не е какви етноси има и в какво съотношение са , работата е там ,какви ги вършат ,какви ценности изповядват и за кого служат .А е много ясно Бахри и Местан за кого служат и срещу кого работят и какво изповядват .-26 години показаха що за стока са

    ОтговорИзтриване
    Отговори
    1. Анонимен23/2/16 14:16

      Едно не забрави. Бахри и Местан не служат на пеевски , не служат на доган , не служат на путин, не служат на дпс оод. Бахри и Местан ще служат на народа който ви гласувахме на всеки вот последните 26 години, на народа който е излъган. И Доган може да поиска да дойде в Дост , но няма да го вземем. Да си стои там в сараите.

      Изтриване
    2. Анонимен23/2/16 15:03

      26 години боси гладни ходеха, имоти не купиха, в бедност и нищета живяха! Жални жални.....сълза пролях!

      Изтриване
    3. Анонимен23/2/16 15:47

      Да верно е, че повече няма да служат на АХМЕД ДОГАН .
      Вече ще служат на ер'ДОГАН' .

      Изтриване
  2. Анонимен23/2/16 13:24

    Да живеее Местан,Да живеее бедещата Българска-ЕвроАтлантическа партия на народа ДОСТ....пълен напред и успех

    ОтговорИзтриване
  3. Анонимен23/2/16 13:32

    Stokata e yasna .tryabma im oste 26 godini????

    ОтговорИзтриване
  4. Анонимен23/2/16 13:32

    Stokata e yasna .tryabma im oste 26 godini????

    ОтговорИзтриване
  5. Анонимен23/2/16 13:32

    Hayirli olsun...

    ОтговорИзтриване
  6. Анонимен23/2/16 13:37

    13:19 напълно подкрепям мнението ти,много точно и ясно.

    ОтговорИзтриване
  7. Анонимен23/2/16 13:37

    Dost geliyor,Dost musunuz?

    ОтговорИзтриване
  8. Анонимен23/2/16 13:41

    Не споменавайте името ПОМАЦИ .Това са българи /българомохамедани/а не койнаре като вас.Никакво участие в етнически партии.Тъпаци

    ОтговорИзтриване
  9. Анонимен23/2/16 13:44

    Neka dadem şans na novata partiq

    ОтговорИзтриване
  10. Анонимен23/2/16 13:50

    Беркант там ли е?

    ОтговорИзтриване
  11. Анонимен23/2/16 14:07

    ТО Е ЯСНО КОИ СА Т.НАР. 'ОТГОВОРНИЦИ' ТОВА СА ХОРАТА НА ЗАФЕРИУС И СЕТРЕЛИЯТА ОТ 'АЛТАЙ', НАПРЕД С НОВАТА ТУРСКА ПАРТИЯ,...

    ОтговорИзтриване
  12. Анонимен23/2/16 14:07

    Za Kirkovo koy otgovarya molya za info

    ОтговорИзтриване
  13. Анонимен23/2/16 14:07

    Za Kirkovo koy otgovarya molya za info

    ОтговорИзтриване
  14. Осман23/2/16 14:09

    Hayırsız dostlarıma hayırlı olsun.
    Namus için konuşanlar, namussuz dur.
    Para için konuşanlar, fukara dır.
    Hak için konuşanlar, hak yiyenler dir.
    Dostluk için konuşanlar, dostsuz dur.
    Özgürlük için konuşanlar, baskı uygulayanlar dır.

    ОтговорИзтриване
  15. Анонимен23/2/16 14:20

    Bi bok olmaz Lutfiden.

    ОтговорИзтриване
  16. Анонимен23/2/16 15:55

    Dps uykunuz kacacak ne yapalim hayat boyle alisacaksiniz

    ОтговорИзтриване
  17. Анонимен23/2/16 15:55

    DPSto se tresat ot strah,che shte svarshi kelepira hahaahah

    ОтговорИзтриване
  18. Анонимен23/2/16 16:26

    14:16 Едно не забрави ли?

    ОтговорИзтриване
  19. Анонимен23/2/16 16:36

    Приятели, да се пазим от Лютви Местан и неговите имами. Те са се побъркали на тема власт и нищо не е в състояние да ги озапти. С безпардонното налагане на партията им ДОСТ, чрез налагане на страх от Турция, могат да създадат много сериозни проблеми на българските турци, да нарушат спокойствието им и да ги настроят едни срещу други.

    ОтговорИзтриване
  20. Анонимен23/2/16 16:37

    Този коментар бе премахнат от администратор на блога.

    ОтговорИзтриване
    Отговори
    1. Анонимен23/2/16 21:24

      Брех явв,ти да не си кмета...що да не стане човека,защо все едни и същи лапате парсата..

      Изтриване
  21. Анонимен23/2/16 16:38

    Ах, карамнлар!!! 25 години ви заблуждаваха Догановци и още 25 години ще ви заблуждават Местаноци и Юмеровци и Ердагяноци, както пише по-горе.Няма да разберете, както се вижда, никога!

    ОтговорИзтриване
  22. Анонимен23/2/16 17:10

    до-14,16 Простак такъв 25 години на кого служиха, и ако не бяха изключени при кого щяха да са.За да не останат гладни търсят балами като теб.

    ОтговорИзтриване
  23. Анонимен23/2/16 17:13

    Съобщете имената на отговорниците по общини, за да се запищем в новата партия!

    ОтговорИзтриване
  24. Анонимен23/2/16 17:44

    a ot 4ernoo4ene koy ste e predstavitelya
    dayte info

    ОтговорИзтриване
  25. Анонимен23/2/16 17:44

    ПО ДОБРЕ НА ЕРДОГАН ОТКОЛКОТО НА ПУТИН-ДОГАН--ПЕЕВСКИ ---ПАНИМАЕШ -АНАДУНМУ

    ОтговорИзтриване
  26. Анонимен23/2/16 17:45

    Какво като има и българи? Сред тях няма ли продажници и слуги на чужди държави ? Пита Хасан от Резбарци, не се крия.

    ОтговорИзтриване
  27. Анонимен23/2/16 17:46

    Изселниците защо се бяха изселили знаят ли или го забравиха голямата маша ще бърка оганя с малката целта е да се махне думата тюрк от света не само от конституцията само за това трябва да подкрепят дпс

    ОтговорИзтриване
  28. Анонимен23/2/16 18:29

    Gumbur Gumbur geliyoruz

    ОтговорИзтриване
  29. Анонимен23/2/16 18:38

    Почва се
    Сега сегашните управници към ДПС ще почнат атаки към всеки който ще е член към новата партия ДОСТ
    но г-жи/да управници не забравяйте както ви издигнаха така народа може да ви свали от власт и не забравяйте едно има един врял казан в ада и един мост там помислете преди да правите каквото и да е даже ако лично ви каже какво да правите оня от сараите защото той вместо вас няма да се пече на кладата в ада всеки минава сам от там INSALLAH ALLAH KORKUSU KALMISTIR ICINIZDE PARA VE PULEN URASAKEN

    ОтговорИзтриване
  30. Анонимен23/2/16 18:48

    Novata partiq ste e po hubavo ot predisnite ste subira mn go hora i ste bude vlasta

    ОтговорИзтриване
  31. Анонимен23/2/16 18:52

    Е,то заради Доган получихте двойно гражданство,пък заради Местан ще го загубите...........както го е подкарал.А за Кирково отговорникът за ДОСТ е една бивша кметица...............ако ми пуснат коментара,че за нея спомене ли се нещо и коментарите се режат

    ОтговорИзтриване
  32. Анонимен23/2/16 19:06

    Изселниците няма да гласуват за Местан, защото ще чиракува на "R"доган, а те го ненавиждат. Няма да е лошо ако изпратят стария комунист Ахмед Юсеин да убеждава изселниците да гласуват за ДоСт. Ще бъде много интересно. То е ясно кой ще гласува за ДоСт - тези, които никога не са гласували за етническата партия ДПС, а са гласували за най-успешната партия ГЕРБ.

    ОтговорИзтриване
  33. Анонимен23/2/16 19:07

    За Черноочене отговорник е Шабанали а заместник е Лифат а секретар е Фартин ог Герб

    ОтговорИзтриване
  34. Анонимен23/2/16 19:12

    BERITO I YUZKAN ot mamulitsa sa ucreditelite na partiyata DOST

    ОтговорИзтриване
  35. Анонимен23/2/16 19:27

    Yüzkan Beriii sizinde sonunuz gelcek karishtirmayin kasabayi hirsizlar

    ОтговорИзтриване
  36. Анонимен23/2/16 19:28

    Üzkan anladin ishe bak sen politikaya bakma birkotio sizingibilerini DPS adam yapti sizingibilerden otru dps oy yok artik

    ОтговорИзтриване
  37. Анонимен23/2/16 20:00

    Хората около дпс са сьгласни на всичко само само д си запазят работата забравиха миналото си станаха русофили не ебават и туркие

    ОтговорИзтриване
  38. Реджеб от Лисиците23/2/16 20:20

    Имаш ли ДОСТове като ЛИФАТ И ФАРТИН душмани не ти трябват.

    ОтговорИзтриване
  39. Анонимен23/2/16 20:23

    Толкова ли е трудно,да давате път на младите
    Видяхме толкова години вие които сега сте от партия ДПС какво можете и какво направихте за хората от БГ и по специално от родопите
    Да дадохте им да видят и други държави освен БГ но това да си гурбетчия знаете ли какво значи да си гурбетчия мъжете на запад а жените и децата в БГ
    вместо да им намерите работа на младежите като има някакви умни от тях веднага ги омазкарявате като неверници към партията ДПС и това не са единични случаи защото се плашите от тези младежи да не ви вземат този стол
    но вече тези младежи са в чужбина и ще идват с по по - голям опит и затова сега ви е страх за тези топли кресла
    Вас ви е страх не само от новата партия ДОСТ но ви е страх че тия младежи ще се включат в новата партия която няма да е етническа като вас
    Сега ви пиша тези редове след като съм говорил с младежи от различни етноси младежи които са в чужбина и чакат знак от новата партия да ги потърси
    Сигурен съм ,че новата партия ще имат в западните страни вече се готвят тия младежи да направят клубове към новата партия ДОСТ която да им намери по добър начин на живот а имено да не са разделени от семейства и приятели
    и дано новите управници не поискат от бъдещите инвеститори баснословни суми за да инвестират в БГ
    УСПЕХ И ДАНО ВСЕВИШВИЯ Е С ВАС

    ОтговорИзтриване
  40. Анонимен23/2/16 20:26

    Евала само на един кмет от област Кърджали и той е Бахри Юмер
    Единствения смел кмет от област Кърджали който беше в най-трудните времена с бившия си председател и най- важното не остави ЗЕМЛЯКА си в най трудните времена
    това можеха да го направят и другите общински кметове нищо не им костваше но са едни мишки с извинение
    още веднъж поклон пред Бахри Юмер

    ОтговорИзтриване
    Отговори
    1. Момчилград23/2/16 21:28

      Напълно си прав,преди като беше председател се бутаха,но като малкия пръст на Бахрито не можаха да станат

      Изтриване
    2. Момчилград23/2/16 21:33

      Аз и моето семейство и близкитеми ще подкрепим новата партия..Омръзнами да гледам едни и същи крадци и йалами в общината..Сезгин има фирма с 50 работници но си продължава да работи,бивш.зам кмет от Соколино с кви пари купи апартаменти,земи и автомивката?кембридж не знае кво е кирка и лопата..Танер-змиорката не се наяде..Юзкан да не говорим и още други..за това сменям партията

      Изтриване
  41. Анонимен23/2/16 20:53

    golqm strah be golqm strah, nali jivvem v demokratsiq vseki ima provo na izbor. ey ruski agenti i biv6i komunisti prosto tolkova vi e strah 4e napravo ne mojete da spite, ama naroda iska svoboda iska mir iska da ima rabiratelstvo mejdu etnsite ne kato tezi dupesari deto ni ozibiha edni sre6tu drugi

    ОтговорИзтриване
  42. Анонимен23/2/16 21:11

    Поздрави на Реджеб от Черноочене от Ердоган.

    ОтговорИзтриване
  43. Анонимен23/2/16 21:23

    Cok guzel marketing! :-):-):-)
    Para var boll! :-):-):-)
    Banki var boll!:-):-)
    Arkadashlar boll!:-):-):-)
    Biznes s parite na priatelite!:-):-):-):-):-)
    Aferim!:-):-):-)
    *Piramidi, faraoni, gaz, gaz, gaz...:-):-):-):-)

    ОтговорИзтриване
  44. Анонимен23/2/16 21:35

    Когато площада Таксим в Истанбул гореше самозабравилите се праваджии и свободаджии в фейсбук профилите си публикуваха статуси като" Дръж се Таксим дръж" Виж ги тарикатите Ердоган агата ще свалят! Е свалихте ли го?!
    дпсарите да се откажат от турските си имена!

    ОтговорИзтриване
  45. Анонимен23/2/16 21:44

    ТЯ ПО НАЧАЛО ТАЗИ ПАРТИЯ НЯМА ДА ПОЛУЧИ РЕГИСТРАЦИЯ ОТ СЪДА

    ОтговорИзтриване
  46. Анонимен23/2/16 22:00

    Бахри има да чака поткрепа от помаците само на 30 февруари.Ако си мисли че са забравили как се изгаври с гробовете на мойте роднини в Джебел.Те бяхя по вярващи от бахри и всички турци.

    ОтговорИзтриване
  47. Анонимен23/2/16 23:17

    spokojno bratq zmiqta hape naj mnogo kato umira, dupese skoro ve4e 6te bade istoriq koqto 6te se zapomni kato naj kradlivoto eood na vsi4ki vremena, i naj nakraq 6te ima mir i prosperitet

    ОтговорИзтриване
  48. Анонимен23/2/16 23:17

    Dostuz, caliskaniz :)

    ОтговорИзтриване
  49. Анонимен24/2/16 09:20

    Към 14:16.Че аз нали съм от същия народ ,който гласуваше за Бахри и Местан и не усетих че ми са били в служба или грижа .26.годиниме лъжат и ме опростачват за да нямам права и свободи.

    ОтговорИзтриване
  50. Анонимен24/2/16 09:29

    21.35.Турското ти име глупако неграмотно не те прави турчин , е те прави фанатик и подлог на Шабанали

    ОтговорИзтриване
  51. Анонимен25/2/16 21:41

    Че тези които ще учредят новата партия Не са ли Тези които плюете и обвинявате в какво ли не Те не са нови лица допреди месец си бяха Баш Баш Дпсари Много сте прости хорааа адски прости

    ОтговорИзтриване

Съдържанието на 24rodopi.com и технологиите, използвани в него, са под закрила на Закона за авторското право и сродните му права. Всички статии, репортажи, интервюта и други текстови, графични и видео материали, публикувани в сайта, са собственост на 24rodopi.com, освен ако изрично е посочено друго. Допуска се публикуване на текстови материали само след писмено съгласие на 24rodopi.com, посочване на източника и добавяне на линк към 24rodopi.com.
Използването на графични и видео материали, публикувани в 24rodopi.com. е строго забранено. Нарушителите ще бъдат санкционирани с цялата строгост на закона.
24rodopi.com не носи отговорност за съдържанието на коментарите под публикациите.
Администраторите на блог-форума запазват правото да ограничават или блокират публикуването им. Призоваваме ви за толерантност и спазване на добрия тон.


24rodopi - FACEBOOK I 24rodopi - FACEBOOK I 24rodopi - FACEBOOK I 24rodopi - FACEBOOK

Важно: Ползвайте материалите в 24rodopi.com, но ако уважавате труда на репортерите ни, които търсят новините на терен, цитирайте сайта. Ако поставите и линк към 24rodopi.com, нищо няма да загубите.

Администраторите на форума на rodopi24.blogspot.com пък призовават за толерантност и спазване на добрия тон под дописките. Те запазват правото си да ограничават или блокират публикуването на мнения.