Повече от час бил принуден да чака на българо-турската граница Ахмед Доган. Той търпеливо изчакал в автомобила си на граничен пункт „Капъ куле". Проблемът не е бил създаден от турците, а от българска страна. ГКПП „Капитан Андреево" бил затворен за около три часа заради компютърен срив.
Това се случило на 29 декември 2011 година, когато Доган за последно е бил гост на официалната власт в Турция, за да вземе участие в проява, организирана от Министерството на външните работи. Лично Ахмед Давутоглу, който тогава беше министър, е изпратил покана на Доган за участие в така нар. „Среща на посланиците", която се проведе в Одрин.
След като Доган участва в една от дискусиите и разговаря с Давутоглу, тръгна обратно за България, разказаха участници в срещата.
По програма лидерът на ДПС трябвало да мине границата в 17.00 часа при облекчен режим, но това станало едва към 18.30 часа.
На срещата в Одрин, заедно с дипломатите, турското външно министерство поканило министри и депутати от турски произход и мюсюлманско вероизповедание от балканските страни.
"Сред гостите беше и лидерът на Движението за права и свободи в България. В един от емблематичните ресторанти в Одрин, Ахмед Доган помоли приближилия се до масата с гостите от България цигулар да изсвири и изпее песни на турски език. Домакините оцениха познанията на лидера на ДПС по темата за румелийския фолклор", разказа човек на 24rodopi.com от Одрин, който е отразявал срещата.
Заедно с Доган, на двудневно официално посещение в Одрин за конференцията, били заместникът му Рушен Риза и членовете на Централното оперативно бюро Юнал Лютви и Рамадан Аталай.
Освен с Давутоглу, депутатите от ДПС са се срещнали и разговаряли с посланици, министри, с техни колеги депутати от балканските страни, както и с представители на Генералната дирекция за външните турци и на турската агенция за сътрудничество и развитие, гласеше тогава официалната информация. Българският външен министър не е присъствал на конференцията на тема "Сто години от Балканската война – Балканите от войната към мира", чийто домакин е бил министърът на външните работи на Турция Ахмет Давутоглу.
Ще отбележим, че в последните дни анализатори твърдят, че Доган за последно е бил в Турция преди 20 години. Преди две седмици пък истанбулски медии обявиха, че на Ахмед Доган и Делян Пеевски им е наложена забрана да влизат в Турция.
24rodopi.com
Още две запомнящи се посещения има в Турция Ахмед Доган. Какво постига след срещата си със Сюлейман Демирел лидерът на ДПС - четете във всекидневника „24х7 Родопи" и по-късно тук
Tова е излишна новина от редакцията.редактирайте полезни новини моля.
ОтговорИзтриванеБраво на Доган...знавщ и можещ,умен и интелигентен политик....политик номер 1 на прехода,истинския защитник на Българските национални интереси.....само ДПС
ОтговорИзтриванеНека червените се наредят да защитават техния брат по оръжие/дела - Доган
ОтговорИзтриване24/2/16 10:23 Точно така.
ОтговорИзтриванеToy turski ne znae turski rumeliyski pesni shtql da slusha ,tova go razkazvayte na baba mi no ne i na men
ОтговорИзтриванеЧетете историята не пишете глупости като румелийски фолклор, който си е чисто турски
ОтговорИзтриванеRedaksiyata da utocni Kapi kule ili Kapitan andreevo
ОтговорИзтриванеnqma po tapa publikatsiq, pokazvajte kak qdat i piyat big bosa. A naroda ne moje da sere ot glad. redaksiq puskaj komentarite
ОтговорИзтриване11.51............Бре!Мечтай си.......
ОтговорИзтриванетогава времената бяха съвсем други
ОтговорИзтриванедаже и кметовете от дпс имаха уважение към население от общините си но вече станаха милионери и се смятат за недосагаеми или се смятат за нещо като богове а не знаят че народа ги проклива всеки божи ден това е по голямо наказание от всичко друго
затова депутат и кмет трябва да са само 2мандата и нито ден повече
Дай на турчин власт и гледай сеира от страни
Ами нека си чака да няма да отива да бере тютюн от нивите или да прави пастал
ОтговорИзтриванекъде си Доган бей защо не си мърдаш за хората които в момента имаме нужда от помощ или ние ви трябваме само на изборите защо не пратиш телеграма и да ни се изкупува тютюна
Доган вече няма нужда да чака нали си има летяща чиния
ОтговорИзтриванеГорките хора единия можел да си купи даже летяща чиния
ОтговорИзтриванеа други си купуват хляб с кисело мляко и лук и от пенсия на пенсия по няколко кюфтенца
едните са политици а другите селяни или граждани все едно