Повече от час бил принуден да чака на българо-турската граница Ахмед Доган. Той търпеливо изчакал в автомобила си на граничен пункт „Капъ куле". Проблемът не е бил създаден от турците, а от българска страна. ГКПП „Капитан Андреево" бил затворен за около три часа заради компютърен срив.
Това се случило на 29 декември 2011 година, когато Доган за последно е бил гост на официалната власт в Турция, за да вземе участие в проява, организирана от Министерството на външните работи. Лично Ахмед Давутоглу, който тогава беше министър, е изпратил покана на Доган за участие в така нар. „Среща на посланиците", която се проведе в Одрин.
След като Доган участва в една от дискусиите и разговаря с Давутоглу, тръгна обратно за България, разказаха участници в срещата.
По програма лидерът на ДПС трябвало да мине границата в 17.00 часа при облекчен режим, но това станало едва към 18.30 часа.
На срещата в Одрин, заедно с дипломатите, турското външно министерство поканило министри и депутати от турски произход и мюсюлманско вероизповедание от балканските страни.
"Сред гостите беше и лидерът на Движението за права и свободи в България. В един от емблематичните ресторанти в Одрин, Ахмед Доган помоли приближилия се до масата с гостите от България цигулар да изсвири и изпее песни на турски език. Домакините оцениха познанията на лидера на ДПС по темата за румелийския фолклор", разказа човек на 24rodopi.com от Одрин, който е отразявал срещата.
Заедно с Доган, на двудневно официално посещение в Одрин за конференцията, били заместникът му Рушен Риза и членовете на Централното оперативно бюро Юнал Лютви и Рамадан Аталай.
Освен с Давутоглу, депутатите от ДПС са се срещнали и разговаряли с посланици, министри, с техни колеги депутати от балканските страни, както и с представители на Генералната дирекция за външните турци и на турската агенция за сътрудничество и развитие, гласеше тогава официалната информация. Българският външен министър не е присъствал на конференцията на тема "Сто години от Балканската война – Балканите от войната към мира", чийто домакин е бил министърът на външните работи на Турция Ахмет Давутоглу.
Ще отбележим, че в последните дни анализатори твърдят, че Доган за последно е бил в Турция преди 20 години. Преди две седмици пък истанбулски медии обявиха, че на Ахмед Доган и Делян Пеевски им е наложена забрана да влизат в Турция.
24rodopi.com
Още две запомнящи се посещения има в Турция Ахмед Доган. Какво постига след срещата си със Сюлейман Демирел лидерът на ДПС - четете във всекидневника „24х7 Родопи" и по-късно тук
Share To:

24rodopi

Viber

Post A Comment:

13 comments so far,Add yours

  1. Анонимен24/2/16 08:44

    Tова е излишна новина от редакцията.редактирайте полезни новини моля.

    ОтговорИзтриване
  2. Анонимен24/2/16 10:23

    Браво на Доган...знавщ и можещ,умен и интелигентен политик....политик номер 1 на прехода,истинския защитник на Българските национални интереси.....само ДПС

    ОтговорИзтриване
  3. Анонимен24/2/16 10:35

    Нека червените се наредят да защитават техния брат по оръжие/дела - Доган

    ОтговорИзтриване
  4. Анонимен24/2/16 10:46

    24/2/16 10:23 Точно така.

    ОтговорИзтриване
  5. Анонимен24/2/16 11:05

    Toy turski ne znae turski rumeliyski pesni shtql da slusha ,tova go razkazvayte na baba mi no ne i na men

    ОтговорИзтриване
  6. Анонимен24/2/16 11:51

    Четете историята не пишете глупости като румелийски фолклор, който си е чисто турски

    ОтговорИзтриване
  7. Анонимен24/2/16 17:46

    Redaksiyata da utocni Kapi kule ili Kapitan andreevo

    ОтговорИзтриване
  8. Анонимен24/2/16 18:15

    nqma po tapa publikatsiq, pokazvajte kak qdat i piyat big bosa. A naroda ne moje da sere ot glad. redaksiq puskaj komentarite

    ОтговорИзтриване
  9. Анонимен24/2/16 18:33

    11.51............Бре!Мечтай си.......

    ОтговорИзтриване
  10. Анонимен24/2/16 21:02

    тогава времената бяха съвсем други
    даже и кметовете от дпс имаха уважение към население от общините си но вече станаха милионери и се смятат за недосагаеми или се смятат за нещо като богове а не знаят че народа ги проклива всеки божи ден това е по голямо наказание от всичко друго
    затова депутат и кмет трябва да са само 2мандата и нито ден повече
    Дай на турчин власт и гледай сеира от страни

    ОтговорИзтриване
  11. Анонимен24/2/16 21:22

    Ами нека си чака да няма да отива да бере тютюн от нивите или да прави пастал
    къде си Доган бей защо не си мърдаш за хората които в момента имаме нужда от помощ или ние ви трябваме само на изборите защо не пратиш телеграма и да ни се изкупува тютюна

    ОтговорИзтриване
  12. Анонимен24/2/16 21:50

    Доган вече няма нужда да чака нали си има летяща чиния

    ОтговорИзтриване
  13. Анонимен24/2/16 21:52

    Горките хора единия можел да си купи даже летяща чиния
    а други си купуват хляб с кисело мляко и лук и от пенсия на пенсия по няколко кюфтенца
    едните са политици а другите селяни или граждани все едно

    ОтговорИзтриване

Съдържанието на 24rodopi.com и технологиите, използвани в него, са под закрила на Закона за авторското право и сродните му права. Всички статии, репортажи, интервюта и други текстови, графични и видео материали, публикувани в сайта, са собственост на 24rodopi.com, освен ако изрично е посочено друго. Допуска се публикуване на текстови материали само след писмено съгласие на 24rodopi.com, посочване на източника и добавяне на линк към 24rodopi.com.
Използването на графични и видео материали, публикувани в 24rodopi.com. е строго забранено. Нарушителите ще бъдат санкционирани с цялата строгост на закона.
24rodopi.com не носи отговорност за съдържанието на коментарите под публикациите.
Администраторите на блог-форума запазват правото да ограничават или блокират публикуването им. Призоваваме ви за толерантност и спазване на добрия тон.


24rodopi - FACEBOOK I 24rodopi - FACEBOOK I 24rodopi - FACEBOOK I 24rodopi - FACEBOOK

Важно: Ползвайте материалите в 24rodopi.com, но ако уважавате труда на репортерите ни, които търсят новините на терен, цитирайте сайта. Ако поставите и линк към 24rodopi.com, нищо няма да загубите.

Администраторите на форума на rodopi24.blogspot.com пък призовават за толерантност и спазване на добрия тон под дописките. Те запазват правото си да ограничават или блокират публикуването на мнения.