Турция е поискала България да отзове ръководителя на дипломатическата си мисия край Босфора, гласи новината. Това е Ангел Милев Ангелов, дипломат с опит в региона на Югоизточна Европа, консулската дейност и координацията при кризи и конфликти.
Той бе назначен от правителството за генерален консул в Истанбул на 14 април 2014 година. Преди това той беше временно управляващ българското посолство в Република Македония. От ноември 2011 година отговаряше за отношенията с Република Македония, Сърбия, Босна и Херцеговина, Хърватия и Черна гора, а от 2012 година е посланик в Босна и Херцеговина.
Ангелов бе генерален консул на България в Одрин от 1 август 2005 г. до 2009 г. Преди 2005 година е бил трети консул в Истанбул.
Съобщението за отзоваването му идва часове след като стана ясно, че българското Министерство на външните работи е обявило турския аташе в Бургас Угур Емироглу за персона нон грата. Това е станало в петък, а 72-часовият срок дипломатът да напусне страната изтича в понеделник.
Причината за решението на Външно е била дейност на Емироглу, несъвместима с Виенската конвенция за дипломатическите отношения. Турският дипломат е бил мюфтия в Бурса, Трабзон, Дюнихане и Страсбург, преди да бъде изпратен в България. У нас той се е намесвал в дейността на мюсюлманското вероизповедание, което е несъвместимо с дипломатическия му статут, отбелязва агенция „Фокус".
Ангел Ангелов има магистърска степен по „Международни отношения" от Университета за национално и световно стопанство - София, е отбелязано на сайта на мисията в Истанбул. Специализирал е Международни отношения и управление на кризи и конфликти в „Джордж Маршал" център в Германия и „Център за мир и разрешаване на конфликти", Австрия.
Владее английски и турски език. Ползва сърбо-хърватски и руски език. Женен, с една дъщеря.
24rodopi.com















Kimin DOST umuz oldugu artik belli olsun
ОтговорИзтриванеПусни ми предишния коментар бе човече или и ти си от сараите
ОтговорИзтриванеDost,dost
ОтговорИзтриванеКъде са Караянчева и ония с 6- те незаконно придобити апартамента да спасяват положението..нали често ходеха да целуват краката на султана на Турция
ОтговорИзтриванеМалцинствата казваме ДОСТ, агентите да отидат в Сочи през лятото, на разноските на Масква :)
ОтговорИзтриванеНачалото на края на дпс еоод продължава с серияла , Мерене на пишки между БГ/ТР.
ОтговорИзтриванеВчера БГ върнало на Турция парцалите, Турция връща куклите, това е Агонията на дпс еоод.
Вече няма прошка от страна на Турция. Каквото и да стане занапред, унищожаването на дпс е в ход. Стига са лъгали 26 години бедния гласоподавател, стига са се гаврили с бъдещето на гражданите на България. Стига вече с това дпс еоод. Не , не и не. В Кърджалийските села млади хора не останаха. Пак твърдо го казвам. Въпреки че 26 години сме гласували за дпс. Занапред каквото и да стане, не , не и пак не за дпс. Обезлюдихте България. С политиката на ДПС ЕООД и други подобни партии принудихте бъдещето на България да търси начинание в чужбина. Народа няма да ви прости.
ОтговорИзтриванеБлизо 15 години Не гласувах за ДПС,наричаха ме луд и изменник.А ОТ ПЕРИОДА НА ПОСЛЕДНИТЕ СЪБИТИЯ У НАС," след разцеплението на дпс". Се видя че съм бил прав.
ОтговорИзтриванеЩе видим тези от Дост коиса. Защо се крият като мишки? Големите разбирачи!
ОтговорИзтриванеДо 06.54: Не ти трябва да си голям "разбирач". Просто връщаш лентата 25 години назад, а и още няколко, виждаш кои хора какви хайдутлуци са вършили и сам взимаш решението. Ти си остани при възродителите и се фукай, че си работил против твоите братя и сестри!
ОтговорИзтриванеА Надежда Михайлова ,кога
ОтговорИзтриванеЕрдоган не говори много сега, но вижда се че действа строго и good bye дпс.
ОтговорИзтриванеizvinete,kakvo e DOST?Da ne bi da ste iskali da napishete PROST?
ОтговорИзтриванеЕ щом Турция действа по този начин демек търпението се изчерпило,а на турчина търпението изчерпили се той вече не прощава.
ОтговорИзтриванеya nesepravetena pogolemi ymnitsi or Turtsire razberete vednij za vinagi 4e sme golyama Diaspora s nad 186 milionno Tursko naselenie izvin predelite na R.Turtsiya Koito obhvasta Balkanskite Pribaltiyski strani zad Kafkazieto i 4etiri kontinenta kato Evropa Amerika Aziya i Avstraliya v tazi natsiya razbirase moje i da ima i prosti hora no ima i mnogo umni i prebogati hora Koito mogat da uzkupuvat Bilgariya samo s jiltitsi bez dağı izharchat monentno zlato yasno.
ОтговорИзтриванеВече няма прошка от страна на Турция. Каквото и да стане занапред, унищожаването на дпс е в ход. Стига са лъгали 26 години бедния гласоподавател, стига са се гаврили със бъдещето на гражданите на България. Стига вече дпс. Не , не и не. В Кърджалийските села млади хора не останаха. Пак твърдо го казвам. Въпреки че 26 години сме гласували за дпс. Занапред каквото и да стане, не , не и пак не за дпс. Обезлюдихте България. Изгонихте в чужбина бъдещето на България
ОтговорИзтриванеТия фанатици никога няма да бъдат в Европейския съюз
ОтговорИзтриванеKraya na DPS shte e v agoniya,koyto se chuvstva turchin momentalno da izbqga ot tazi partiya inache ,shte bude pripoznat kato veren sayuznik na MOSKVA,a razbirate tova kvo oznachava
ОтговорИзтриванеНякой знае ли кога Турция ще оповести списъка които подготвя за имотите на политици,кметове ,активисти от ДПС и свързаните с тях лица в турската държава ???
ОтговорИзтриванеЛеле,вижте ги как наизкачаха разните му фанатици от Дост ,за които Турция е майка.Те работят против народа и България.Сега са еркек,но когато жалката им партийка потъне в забрава след иборите ще се изпокрият и ще идат да целуват пак ръката на Доган.Забравихте,кой ви даде хляба и кой ви гледа до сега.Не е хубаво да се хапе ръката дето ви дава хляба.Младите турци в турция не навиждат Ердоган,а шепа хора тук в България са готови да му направят даже....
ОтговорИзтриванеПа тили си Комисарят за Р.Турция?а.Я си ебавай майката бе боклук ти къвси та да кажеж кои ще са в ЕС и Кой нее.
ОтговорИзтриване12:14 Ако си мислиш,че съюза европейски ще продължи вечно дълбоко се лъжеш!
ОтговорИзтриванеDO 14;02
ОтговорИзтриванеKoy na kogo dava hlqb be negramotnik,ne dogan a naroda dava vlast i pari ,nie naroda gi izbirame ne te nas ,eto zaradi takiva kato teb 26 god tegli naroda ,dps mi daval hlqb ,moje bi ti si edin ot tiya deto davat pari a otkade gi otkradna tiya pari? ot narodniya djob
15.19
ОтговорИзтриванеБе,........прав си...Ама вие ,народа ги избирахте досега и Доган избирахте............като овце под строй,сега същото и с Местан става.На времето Доган ви спомняше възродителния процес и вие му стояхте мирно,сега Местан използва Турция и вий пак стоите мирно.Само че Турция не вярвам ЧАК толкова пък да залага на Местан,по-скоро иска Ердоган да прави мръсно на Доган/че тоя не ще да навежда глава и да слуша,каквото му наредят като доста ви/.Е,да ,ама......рано или късно нещата ще се обърнат пак.Тогава вие къде отивате?Само разсъждавам,15.19,да не се палиш.......това са си ваши проблеми,ама на кръстопът да си е страшна работа,накрая да не излезе,че някой е нагушкал/пак/ милионите,а пък обикновените хора..........че вече и в чужбина май няма да ни приемат.......
А България иска да си отзовете всички турци в шибаната турция.
ОтговорИзтриване