Информацията за отзоваването на генералния консул на България в Истанбул, която бе предоставена днес на българските медии от политици, тази вечер се потвърждава от източници от Анкара.
Турция е поискала България да отзове ръководителя на дипломатическата си мисия край Босфора, гласи новината. Това е Ангел Милев Ангелов, дипломат с опит в региона на Югоизточна Европа, консулската дейност и координацията при кризи и конфликти.
Той бе назначен от правителството за генерален консул в Истанбул на 14 април 2014 година. Преди това той беше временно управляващ българското посолство в Република Македония. От ноември 2011 година отговаряше за отношенията с Република Македония, Сърбия, Босна и Херцеговина, Хърватия и Черна гора, а от 2012 година е посланик в Босна и Херцеговина.
Ангелов бе генерален консул на България в Одрин от 1 август 2005 г. до 2009 г. Преди 2005 година е бил трети консул в Истанбул.
Съобщението за отзоваването му идва часове след като стана ясно, че българското Министерство на външните работи е обявило турския аташе в Бургас Угур Емироглу за персона нон грата. Това е станало в петък, а 72-часовият срок дипломатът да напусне страната изтича в понеделник.
Причината за решението на Външно е била дейност на Емироглу, несъвместима с Виенската конвенция за дипломатическите отношения. Турският дипломат е бил мюфтия в Бурса, Трабзон, Дюнихане и Страсбург, преди да бъде изпратен в България. У нас той се е намесвал в дейността на мюсюлманското вероизповедание, което е несъвместимо с дипломатическия му статут, отбелязва агенция „Фокус".
Ангел Ангелов има магистърска степен по „Международни отношения" от Университета за национално и световно стопанство - София, е отбелязано на сайта на мисията в Истанбул. Специализирал е Международни отношения и управление на кризи и конфликти в „Джордж Маршал" център в Германия и „Център за мир и разрешаване на конфликти", Австрия.
Владее английски и турски език. Ползва сърбо-хърватски и руски език. Женен, с една дъщеря.
24rodopi.com
Share To:

24rodopi

Viber

Post A Comment:

25 comments so far,Add yours

  1. Анонимен21/2/16 22:49

    Kimin DOST umuz oldugu artik belli olsun

    ОтговорИзтриване
  2. Анонимен21/2/16 22:50

    Пусни ми предишния коментар бе човече или и ти си от сараите

    ОтговорИзтриване
  3. Анонимен22/2/16 00:24

    Къде са Караянчева и ония с 6- те незаконно придобити апартамента да спасяват положението..нали често ходеха да целуват краката на султана на Турция

    ОтговорИзтриване
  4. Анонимен22/2/16 00:26

    Малцинствата казваме ДОСТ, агентите да отидат в Сочи през лятото, на разноските на Масква :)

    ОтговорИзтриване
  5. зафериус22/2/16 01:10

    Началото на края на дпс еоод продължава с серияла , Мерене на пишки между БГ/ТР.
    Вчера БГ върнало на Турция парцалите, Турция връща куклите, това е Агонията на дпс еоод.

    ОтговорИзтриване
  6. Анонимен22/2/16 03:28

    Вече няма прошка от страна на Турция. Каквото и да стане занапред, унищожаването на дпс е в ход. Стига са лъгали 26 години бедния гласоподавател, стига са се гаврили с бъдещето на гражданите на България. Стига вече с това дпс еоод. Не , не и не. В Кърджалийските села млади хора не останаха. Пак твърдо го казвам. Въпреки че 26 години сме гласували за дпс. Занапред каквото и да стане, не , не и пак не за дпс. Обезлюдихте България. С политиката на ДПС ЕООД и други подобни партии принудихте бъдещето на България да търси начинание в чужбина. Народа няма да ви прости.

    ОтговорИзтриване
  7. Анонимен22/2/16 05:43

    Близо 15 години Не гласувах за ДПС,наричаха ме луд и изменник.А ОТ ПЕРИОДА НА ПОСЛЕДНИТЕ СЪБИТИЯ У НАС," след разцеплението на дпс". Се видя че съм бил прав.

    ОтговорИзтриване
  8. Анонимен22/2/16 06:54

    Ще видим тези от Дост коиса. Защо се крият като мишки? Големите разбирачи!

    ОтговорИзтриване
  9. Анонимен22/2/16 08:16

    До 06.54: Не ти трябва да си голям "разбирач". Просто връщаш лентата 25 години назад, а и още няколко, виждаш кои хора какви хайдутлуци са вършили и сам взимаш решението. Ти си остани при възродителите и се фукай, че си работил против твоите братя и сестри!

    ОтговорИзтриване
  10. Анонимен22/2/16 08:37

    А Надежда Михайлова ,кога

    ОтговорИзтриване
  11. Анонимен22/2/16 08:47

    Ердоган не говори много сега, но вижда се че действа строго и good bye дпс.

    ОтговорИзтриване
  12. Анонимен22/2/16 09:10

    izvinete,kakvo e DOST?Da ne bi da ste iskali da napishete PROST?

    ОтговорИзтриване
  13. Анонимен22/2/16 10:08

    Е щом Турция действа по този начин демек търпението се изчерпило,а на турчина търпението изчерпили се той вече не прощава.

    ОтговорИзтриване
  14. Анонимен22/2/16 10:40

    ya nesepravetena pogolemi ymnitsi or Turtsire razberete vednij za vinagi 4e sme golyama Diaspora s nad 186 milionno Tursko naselenie izvin predelite na R.Turtsiya Koito obhvasta Balkanskite Pribaltiyski strani zad Kafkazieto i 4etiri kontinenta kato Evropa Amerika Aziya i Avstraliya v tazi natsiya razbirase moje i da ima i prosti hora no ima i mnogo umni i prebogati hora Koito mogat da uzkupuvat Bilgariya samo s jiltitsi bez dağı izharchat monentno zlato yasno.

    ОтговорИзтриване
  15. Анонимен22/2/16 12:12

    Вече няма прошка от страна на Турция. Каквото и да стане занапред, унищожаването на дпс е в ход. Стига са лъгали 26 години бедния гласоподавател, стига са се гаврили със бъдещето на гражданите на България. Стига вече дпс. Не , не и не. В Кърджалийските села млади хора не останаха. Пак твърдо го казвам. Въпреки че 26 години сме гласували за дпс. Занапред каквото и да стане, не , не и пак не за дпс. Обезлюдихте България. Изгонихте в чужбина бъдещето на България

    ОтговорИзтриване
  16. Анонимен22/2/16 12:14

    Тия фанатици никога няма да бъдат в Европейския съюз

    ОтговорИзтриване
  17. Анонимен22/2/16 13:21

    Kraya na DPS shte e v agoniya,koyto se chuvstva turchin momentalno da izbqga ot tazi partiya inache ,shte bude pripoznat kato veren sayuznik na MOSKVA,a razbirate tova kvo oznachava

    ОтговорИзтриване
  18. Анонимен22/2/16 14:00

    Някой знае ли кога Турция ще оповести списъка които подготвя за имотите на политици,кметове ,активисти от ДПС и свързаните с тях лица в турската държава ???

    ОтговорИзтриване
  19. Анонимен22/2/16 14:02

    Леле,вижте ги как наизкачаха разните му фанатици от Дост ,за които Турция е майка.Те работят против народа и България.Сега са еркек,но когато жалката им партийка потъне в забрава след иборите ще се изпокрият и ще идат да целуват пак ръката на Доган.Забравихте,кой ви даде хляба и кой ви гледа до сега.Не е хубаво да се хапе ръката дето ви дава хляба.Младите турци в турция не навиждат Ердоган,а шепа хора тук в България са готови да му направят даже....

    ОтговорИзтриване
  20. Анонимен22/2/16 15:00

    Па тили си Комисарят за Р.Турция?а.Я си ебавай майката бе боклук ти къвси та да кажеж кои ще са в ЕС и Кой нее.

    ОтговорИзтриване
  21. Анонимен22/2/16 15:07

    12:14 Ако си мислиш,че съюза европейски ще продължи вечно дълбоко се лъжеш!

    ОтговорИзтриване
  22. Анонимен22/2/16 16:19

    DO 14;02
    Koy na kogo dava hlqb be negramotnik,ne dogan a naroda dava vlast i pari ,nie naroda gi izbirame ne te nas ,eto zaradi takiva kato teb 26 god tegli naroda ,dps mi daval hlqb ,moje bi ti si edin ot tiya deto davat pari a otkade gi otkradna tiya pari? ot narodniya djob

    ОтговорИзтриване
  23. Анонимен22/2/16 19:33

    15.19
    Бе,........прав си...Ама вие ,народа ги избирахте досега и Доган избирахте............като овце под строй,сега същото и с Местан става.На времето Доган ви спомняше възродителния процес и вие му стояхте мирно,сега Местан използва Турция и вий пак стоите мирно.Само че Турция не вярвам ЧАК толкова пък да залага на Местан,по-скоро иска Ердоган да прави мръсно на Доган/че тоя не ще да навежда глава и да слуша,каквото му наредят като доста ви/.Е,да ,ама......рано или късно нещата ще се обърнат пак.Тогава вие къде отивате?Само разсъждавам,15.19,да не се палиш.......това са си ваши проблеми,ама на кръстопът да си е страшна работа,накрая да не излезе,че някой е нагушкал/пак/ милионите,а пък обикновените хора..........че вече и в чужбина май няма да ни приемат.......

    ОтговорИзтриване
  24. Анонимен22/2/16 23:07

    А България иска да си отзовете всички турци в шибаната турция.

    ОтговорИзтриване

Съдържанието на 24rodopi.com и технологиите, използвани в него, са под закрила на Закона за авторското право и сродните му права. Всички статии, репортажи, интервюта и други текстови, графични и видео материали, публикувани в сайта, са собственост на 24rodopi.com, освен ако изрично е посочено друго. Допуска се публикуване на текстови материали само след писмено съгласие на 24rodopi.com, посочване на източника и добавяне на линк към 24rodopi.com.
Използването на графични и видео материали, публикувани в 24rodopi.com. е строго забранено. Нарушителите ще бъдат санкционирани с цялата строгост на закона.
24rodopi.com не носи отговорност за съдържанието на коментарите под публикациите.
Администраторите на блог-форума запазват правото да ограничават или блокират публикуването им. Призоваваме ви за толерантност и спазване на добрия тон.


24rodopi - FACEBOOK I 24rodopi - FACEBOOK I 24rodopi - FACEBOOK I 24rodopi - FACEBOOK

Важно: Ползвайте материалите в 24rodopi.com, но ако уважавате труда на репортерите ни, които търсят новините на терен, цитирайте сайта. Ако поставите и линк към 24rodopi.com, нищо няма да загубите.

Администраторите на форума на rodopi24.blogspot.com пък призовават за толерантност и спазване на добрия тон под дописките. Те запазват правото си да ограничават или блокират публикуването на мнения.