Срещу мъжа започнало наказателно производство през 2013 година.
Припомняме, че тогава в града край Арда бе проведена мащабна операция срещу една от най-заможните фамилии в Родопите.
Специализираната прокуратура повдигна обвинения срещу трима участници в организирана престъпна група, създадена с цел да извършва различни по вид престъпления - укриване на данъци, контрабанден внос на злато, незаконни сделки с благородни метали.
Както вече 24rodopi.com писа, участниците в групата бяха задържани на 6 срещу 7 март 2013 г. при специализирана операция на Сектор „Икономическа полиция" към ОДМВР - Кърджали, ГДБОП и НАП, под ръководството и надзора на Специализираната прокуратура.
Според разследващите тогава, престъпната структура е действала от юли 2011 г. Баща и син развивали незаконната дейност в 3 чейнджбюра в Кърджали и 3 златарски магазина – два в Кърджали и един в Смолян. Трети задържан бе данъчен служител от сектор „Приходи" на НАП-Кърджали, който, според прокуратурата, оформял счетоводно незаконната дейност и давал указания на другите участници как да я прикриват.
При задържането на членовете на групата и извършените претърсвания в златарските магазини и чейнджбюрата бяха иззети пари и благородни метали за 1,2 милиона лева. В това число - над 17 килограма контрабандно злато, за което се предполагаше, че е внесено незаконно от Турция, както и суми в различни валути с неизяснен произход на стойност 350 000 лева. Иззети бяха и записи на заповеди за 1,5 млн. лева.
В 6 часа сутринта на 6 март 2013 година в дома на данъчния служител било извършено „претърсване” и „изземване” на негови вещи-персонален компютър, таблет, преносими компютри, външни хард дискове, 4 броя мобилни телефони, няколко броя флаш-памет, множество документи от различен характер на различни лица.
Претърсване било извършено и в служебното помещение на работното място на служителя на НАП. На следващия ден той бил конвоиран в столицата в сградата на Специализирания наказателен съд и задържан за срок до 72 часа. Било му забранено да напуска страната, след като бил освободен от ареста.
Повече от три години по-късно наказателното производство срещу кърджалиеца било прекратено. През този период обаче бил подложен на множество разпити, очни ставки и други процесуални действия. Бил подслушван и следен с използването на специални разузнавателни средства.
След като производството било приключено, служителят на НАП бил възстановен на работа, но в отдел „Логистика”. Колегите странели от него, а това се отразило и на психическото му здраве.
Кърджалиецът заведе дело срещу Прокуратурата, което спечели в Окръжния съд в Кърджали. Държавното обвинение трябва да изплати 20 000 лева на мъжа като обезщетение за неимуществени вреди, както и 33 979.48 лв., представляващи пропуснати ползи от неполучени трудови възнаграждения за периода.
Решението обаче може да се обжалва пред Апелативния съд в Пловдив.
24rodopi.com
Abe oahte li ne e v zatvora toq kakva policiq imame v KJ sram
ОтговорИзтриванеМай ти си за затвора,полицията си върши добре работата,но не събира достатъчно доказателства,улики и записи,за да може да ги упандизи,сещаш се нали глупако....айде пийни 1 чаша студена вода,защото Кака Цвета КараМутрева не можа да постигне своите цели,тя е главния виновник в случая,нали трябваше да си разчисти пътя,за нейните хора,амсалак си и прост,нищо не ти е ясно,кое,как,защо и за какво.....!!!!
Изтриванеprestapnik e cefa
ОтговорИзтриванеAc kopek
ОтговорИзтриванеСИГУРНО Е ТАМ СЛЕД СПЕЧЕЛЕН КОНКУРС,А НЕ КАТО СЕГАШНИТЕ ПАРТИЙНИ ПРОТЕЖЕТА.
ОтговорИзтриванеточно тоя ужас
ОтговорИзтриване