Блестящ страж на „Арда 1924“ – това е най-важното за първото полувреме в срещата от шестия кръг в Първа лига между ЦСКА и „Арда 1924“. 63 % владение на топката от „червените“ и много голови позиции, но Иван Караджов е като котка, която не иска да пуска голове във вратата на „Сините вълци“.
Възпитаниците на Стамен Белчев играят затворено на стадион „Българска армия“ и разчитат на контраакати.
Антъни Уот откри за ЦСКА в 15-ата минута, отбелязвайки красив гол от воле. Радослав Василев се възползва от грешка в отбраната на „червените“ и върна кърджалийци в мача – 1:1 в 19-ата минута. Пламен Крумов получи жълт картон в 33-ата минута.
Емил Мартинов също бе санкциониран за задържане на противников играч в 48-ата минута. Третият с жълт картон от "Арда 1924" бе Деян Лозев, декорираха го в 56-ата минута.
ЦСКА доминира и през второто полувреме, повеждайки с гол на Евандро в 63-тата минута.
Центриране от дясно, Али Соу се извисява над кърджалийската отбрана и вкарва ефектен гол с глава - 3:1 в 89-ата минута.
В първата минута на продължението резервата Илиша Сам отне топка в центъра, финтира защитници и даде голов пас на Иван Коконов, който не пропусна да намали - 3:2. Сам получи жълт картон в последните секунди.
След 6 мача в елита, "Арда 1924" заема 8-мо място с 8 точки и голова разлика 10:10.