Една жена се подава от „дупката“. Мазето на стара сграда в центъра на Кърджали. Отвратителна мизерия, която е някакъв „дом“ на старицата. Обитаван съвместно със сина й, също със здравословни проблеми.
Това е Богомила. На 68 години. Богомила, която не е мила на хората.
„Няма общинско жилище. Живее в тази дупка зад хотел „България“ в центъра на Кърджали. Карат ни да си мием ръцете по 40 пъти на ден, а тя няма нито вода, нито ток, нито нормално жилище. Страда от болести, надути крака, болки по тялото, не може да спи от студ. Даваме й дрехи и храна, но постоянно й ги крадат. От съседния блок вместо да й подадат нещо за ядене, написали със спрей,
че снимат. Видеонаблюдение на „пикаещата жена“. Която от 12 години е на улицата“, разказа за 24rodopi.com кърджалийката Славина Ангелова.
Кратката история на Богомила, която не е мила на никого и „живее“ в центъра, но зад… „България“.
24rodopi.com

Share To:

24rodopiavtor

Viber

Post A Comment:

18 comments so far,Add yours

  1. Анонимен9/4/20 20:55

    Ако е вярно, - Срам за институциите в града...

    ОтговорИзтриване
  2. Анонимен9/4/20 21:17

    Kade sa tiya ot obshtinata nadutite puyki

    ОтговорИзтриване
  3. Анонимен9/4/20 22:45

    Жената от дупката и 5 лв да има ги дава за пиене....

    ОтговорИзтриване
    Отговори
    1. на нейно място ти кво би направил(а)???

      Изтриване
  4. Анонимен9/4/20 22:53

    А синовете и Георги и Весо направиха сума ти кражби и мизерии на хората. Единия е в затвора пак.

    ОтговорИзтриване
  5. Анонимен10/4/20 00:31

    Nema takava dirjava...

    ОтговорИзтриване
  6. Анонимен10/4/20 01:42

    Помогнете на тая жена!!!!!

    ОтговорИзтриване
  7. Анонимен10/4/20 09:24

    Georgi ima potencial i e umno momche no nemotia go podkara v greshnaposoka da kaje kmeta kakvo stana s apartamenta im v 10 bl Vuzrojdenci imaha horata no im go vzeha da kaje kmeta i da ne kazva da gi nastaniat a ne da izkupuvat obshtinskite jilishta i da i nameriat rabota v chistotata sega ima nujda

    ОтговорИзтриване
  8. Социалната служба едва ли може да е полезна в този случай. Общината - донякъде, ако ги подслони... Но доброто от хората - как не е било достатъчно? Какво сбъркано има в тази дупка в центъра на града ни?

    ОтговорИзтриване
  9. Социалната служба едва ли може да бъде полезна в този случай! Общината - донякъде, ако ги подслони в жилище. Но доброто, сторено от хората - как не е стигнало до тези бого/човеко/немили мъченици?! Какво сбъркано има в тази „дупка“ в центъра на града?

    ОтговорИзтриване
  10. Анонимен10/4/20 09:37

    Социалната служба едва ли може да бъде полезна в този случай! Общината - донякъде, ако ги подслони в жилище. Но доброто, сторено от хората - как не е стигнало до тези бого/човеко/немили мъченици?! Какво сбъркано има в тази „дупка“ в центъра на града?

    ОтговорИзтриване
  11. Анонимен10/4/20 09:48

    Не от добро жената пропива парите...Но като не можем добро да сторим, поне да не съдим!

    ОтговорИзтриване
  12. Анонимен10/4/20 09:50

    Какъв срам Богомила живееше в блок 10 в кв. Възрожденци но цял живот е по улицата и причаква мъже …… за 2 лева и после с бутилката и цигарата.

    ОтговорИзтриване
  13. Анонимен10/4/20 11:36

    Как може да има такова нищо в центъра на града(хора да излизат от дупки).Това да не филм ужасите.

    ОтговорИзтриване
  14. Анонимен10/4/20 11:55

    Това е покъртително! Ако беше куче досега да се задействали хиляди загрижени природозащитници, НО това е човек и дай да го подиграваме, унижаваме, оплюваме! Засрамете се! Като не може да помогнете, поне не показвайте колко сте жалки!

    ОтговорИзтриване
  15. Анонимен10/4/20 15:25

    Нинова да й помогне хехехе

    ОтговорИзтриване
  16. Анонимен10/4/20 15:27

    Общината и държавата на Богомила не може да помогне, пък да не говорим как биха помагали на децата, обитаващи стария полигон или много други скитащи бездомни хора! Хубаво е, че времето се оправя за тези хора!

    ОтговорИзтриване
  17. зафер ертюрк10/4/20 16:15

    Каквато и да е, Тя е човек и трябва да се гледа на нея като към човек.
    Какви хора сме като не подаваме ръка а осъждаме жена която съдбата предостатъчно е осъдила.

    ОтговорИзтриване

Съдържанието на 24rodopi.com и технологиите, използвани в него, са под закрила на Закона за авторското право и сродните му права. Всички статии, репортажи, интервюта и други текстови, графични и видео материали, публикувани в сайта, са собственост на 24rodopi.com, освен ако изрично е посочено друго. Допуска се публикуване на текстови материали само след писмено съгласие на 24rodopi.com, посочване на източника и добавяне на линк към 24rodopi.com.
Използването на графични и видео материали, публикувани в 24rodopi.com. е строго забранено. Нарушителите ще бъдат санкционирани с цялата строгост на закона.
24rodopi.com не носи отговорност за съдържанието на коментарите под публикациите.
Администраторите на блог-форума запазват правото да ограничават или блокират публикуването им. Призоваваме ви за толерантност и спазване на добрия тон.


24rodopi - FACEBOOK I 24rodopi - FACEBOOK I 24rodopi - FACEBOOK I 24rodopi - FACEBOOK

Важно: Ползвайте материалите в 24rodopi.com, но ако уважавате труда на репортерите ни, които търсят новините на терен, цитирайте сайта. Ако поставите и линк към 24rodopi.com, нищо няма да загубите.

Администраторите на форума на rodopi24.blogspot.com пък призовават за толерантност и спазване на добрия тон под дописките. Те запазват правото си да ограничават или блокират публикуването на мнения.