Премиерът Бойко Борисов призова само "крайно нуждаещите се" да отидат на църква за Цветница и Великден. „Има хора, които просто не могат да не отидат. Във всички църкви ги има. На тези хора е все едно да им отрежем командното дишане“, посочи Бойко Борисов.
„Факт е, че църквите и манастирите не сме ги затваряли. По време на празниците всички карантинни мерки ще бъдат спазвани. Поповете лично ще призовават за спазването им“, каза премиерът Бойко Борисов на брифинг в Министерски съвет след среща с патриарх Неофит и представители на Светия синод.
„Очакваме пика до 10-15 дни. Ако изпуснем ситуацията, сега щя я изпуснем. Това е важен тест за нашата дисциплина, за да има възможност след това, ако може, да отворим парковете по големите градове, за да могат хората да си поемат въздух. Сега е моментът като нация да покажем, че сме дисциплинирани, подчерта Борисов.
С Каракачанов сме разработили три варианта - А, Б и В. Ако нещата са добри – А, ако не са добри – вариант Б и ако нещата са много лоши и сме изпуснали ситуацията - В. Последно се разбрахме на 30 април да се срещнем и да решим кой от трите варианта ще се приложи. Последните проучвания обаче показват, че ние дори не сме влезли в епидемията, не сме почнали епидемията. Дай Боже, така да остане, Бог да прости починалите, но с тези мерки пазим и най-уязвимите. Знам, че накрая ние ще излезем виновни, но това е животът. Както казва владиката, няма някой неосъден от хората. Господ накрая ще ни отсъди, заяви министър-председателят.
В отговор на въпрос дали самият той ще отиде на църква на Великден, Бойко Борисов посочи, че досега винаги е ходил, но този път няма да отиде, за да даде личен пример. Борисов опвести и мнението си за най-големия християнски празник: "И Коледа е много хубава, но аз Великден го харесвам много, защото тогава е възкръснал и всички негови приятели, врагове са се....абе ... просто всички тея неверници, дето са викали А, така,виде ли как те разпънаха, кво те правиха, виде ли? Абе, голяма работа е било“.
24rodopi.com

Share To:

24rodopi

Viber

Post A Comment:

8 comments so far,Add yours

  1. Анонимен9/4/20 20:55

    Къде е оня гербераст от вчера дето твърдеше че мерудиев бил голям банкер ?!?!?

    ОтговорИзтриване
  2. Анонимен9/4/20 20:56

    Навремето ББ събаряше някакво барбекю в къщата на Доган, а после раздаде милиони. Последният пример преди ББР е ТЕЦ Варна, за който Доган получава 20 милиона всяка година, за да не работи.

    ОтговорИзтриване
  3. Анонимен9/4/20 21:49

    Бойко кажи нещо за цените на храните..Защо тръгнаха на горе.А петрола на долу.

    ОтговорИзтриване
  4. Анонимен9/4/20 22:38

    koito ima goliama nujda da otiva v carkvata.
    koito ima malka nujda u doma tv kukuto.
    samo koito ima nai-neotlojna nujda da otiva na rabota. :-)

    ОтговорИзтриване
  5. Анонимен10/4/20 09:02

    Защо един път поне не направи коментар за разрастващата се спекула.Това ли е вашата загриженост с паника и страх да държите хора гладни,а спекулата всеки ден става по жестока.

    ОтговорИзтриване
  6. Анонимен10/4/20 09:17

    Какви глупости ръси и глупаците вярват

    ОтговорИзтриване
  7. Анонимен10/4/20 09:34

    siirech koito e nai greshen li da razbirame boiko togava vmesto da se testvate vseki den u paralamentu vsichki na curkva da ve trushne curnata chuma dano kakto kazvat babite

    ОтговорИзтриване
  8. Анонимен10/4/20 11:10

    До 09;34...Мълчи ма,ша та изгона...

    ОтговорИзтриване

Съдържанието на 24rodopi.com и технологиите, използвани в него, са под закрила на Закона за авторското право и сродните му права. Всички статии, репортажи, интервюта и други текстови, графични и видео материали, публикувани в сайта, са собственост на 24rodopi.com, освен ако изрично е посочено друго. Допуска се публикуване на текстови материали само след писмено съгласие на 24rodopi.com, посочване на източника и добавяне на линк към 24rodopi.com.
Използването на графични и видео материали, публикувани в 24rodopi.com. е строго забранено. Нарушителите ще бъдат санкционирани с цялата строгост на закона.
24rodopi.com не носи отговорност за съдържанието на коментарите под публикациите.
Администраторите на блог-форума запазват правото да ограничават или блокират публикуването им. Призоваваме ви за толерантност и спазване на добрия тон.


24rodopi - FACEBOOK I 24rodopi - FACEBOOK I 24rodopi - FACEBOOK I 24rodopi - FACEBOOK

Важно: Ползвайте материалите в 24rodopi.com, но ако уважавате труда на репортерите ни, които търсят новините на терен, цитирайте сайта. Ако поставите и линк към 24rodopi.com, нищо няма да загубите.

Администраторите на форума на rodopi24.blogspot.com пък призовават за толерантност и спазване на добрия тон под дописките. Те запазват правото си да ограничават или блокират публикуването на мнения.