"За" законопроекта гласуваха 22 народни представители, "против" - 4 и "въздържали се" - 127, с което той не бе приет.
На предложенията на Валери Симеонов се противопоставиха дори депутати от БСП. Те намекнаха за лобизъм в предложенията на НФСБ.
В проекта на Симеонов, който бе подкрепен единствено от "Обединените патриоти", се предвиждаше хазарт да се развива само в петзвездни хотели, по границата и в курортите, а основните мотиви бяха, че хазартът е болест и развива зависимост.
Ако бе минало предложението на Симеонов, Кърджали, Черноочене, Джебел и Момчилград щяха да останат без игрални зали, а хазартът щеше да бъде позволен само в Кирково.
Депутатите приеха обаче на първо четене предложенията на ГЕРБ за промени в Закона за хазарта. "За" промените гласуваха 99 народни представители, "против" - 43, "въздържали се" - 13, с което те бяха приети.
На първо четене мнозинството прие законопроект на ГЕРБ, с който държавата има право да получава лиценз за организирането на онлайн игри в казино, а комисията по хазарта се трансформира в агенция към Министерския съвет, като досегашните правомощия на комисията минават в ръцете на председателя на агенцията.
24rodopi.com
В България така се правят реформите: Чрез трансформиране на комисии в агенции и обратното. Или смяна на имената, включително на министерства. От МОН да стане МОМНе'ле и образУванието вече ще е доброкачествено.
ОтговорИзтриванеКум ви Вълчо
Хазарта наистина е болест и предизвиква зависимост,много хора от нашето село ходят в града за да играя
ОтговорИзтриванеКъде е вашето селце да отворим една игрална зала
ИзтриванеDa gi zatvoriyat smucan naroda semeystva se razpadat
ОтговорИзтриванеNagani na biri..!! Ai chakalo
ОтговорИзтриване