17-годишният Цветан  Стоянов с шахматна титла „майстор на ФИДЕ“ (Световната федерация по шахмат) спечели купата на турнира по бърз шахмат "Арена Арда" в  Крумовград.

Поставеният под №5 в основната схема състезател на шахматен клуб „Чесбомб“ (Пловдив) постигна 8 точки след 7 победи и две ремита, като добави 38,4 точки към международното си ЕЛО от 2213.

На второ място се класира 20-годишният международен майстор  Мартин Петров (поставен под номер 3 в основната схема) , също от ШК "Чесбомб" - Пловдив с 7,5 точки, а третото място изненадващо завоюва 77-годишният ветеран Петко Димитров с 7 точки.

В призовата 8-ца попаднаха още 14-годишният Никола Канев от ШК "Елит" - София, който с 7 точки зае четвъртото място, поставеният под номер 1 в основната схема гросмайстор Александър Делчев от ШК "Чесбомб" - Пловдив , който с 6,5 точки зае петото място и  поставеният под номер 2 международен майстор Спас Кожухаров от ШК" Чесбомб" - Пловдив, който също с 6,5 точки зае шестото място. Седми се класира Венцислав Нинов с 6,5 точки, а осми световният шампион за студенти кърджалеиецът Димитър Трифонов също с 6,5 точки.

Общо 81 състезатели от шахматните клубове "Арда" - Кърджали, "Елит"-София, "Чесбомб" - Пловдив, "Локомотив" - Пловдив, "Спартак Плевен-21, "Свиленград 2013","Одесос"-Варна, "Ивайловград", "Славия" - София, "Орловец 1977"- Габрово, "Казанлък 21" и "Димитровград" се включиха в надпреварата за наградата на открития международен турнир по шахмат в Крумовград.

От кърджалийския шахматен клуб "Арда", основан през февруари тази година, най-добре се представиха с 6,5 точки Димитър Трифонов (8-о място), с по 6 точки Теньо Карнобатов (11-то място)  и Кямран Билял (14-то място), с по 5,5 точки  Лучано Караро (16-то място), Мюмюн Байрам (18-то място), Станимир Чаушев (24-то място) и Айдън Камбер (26-то място) и с по 5 точки Недим Исмаилов (29-то място), Бисер Сребрев (30-то място), д-р Еркин Осман (32-ро място), Седат Юсеинов (33-то място) и Стоян Георгиев (36-то място). Включиха се и любители на древната игра от Момчилград, Крумовград и Черноочене, които все още не са регистрирани към шахматни клубове.