За поредна година децата от Чернооченско отбелязаха Международния ден на майчиния език. Около 400 ученика от 1-ви до 7-ми клас в общината учат майчин турски език.
Средно
училище „Христо Смирненски“ в централното село е от редките в региона, където всички около 320 възпитаници
учат майчин език.
От
училищното ръководство на СУ „Христо Смирненски“ в Черноочене заявиха, че
отбелязването на Международния ден предизвиква интерес сред учениците.
„По този
начин мотивираме децата сами да намерят пътя към солидарността и да водят
диалог, основан на разбирателство и толерантност“, казват ръководителите на учебните заведения.
Исмет ИСМАИЛ, Черноочене
24rodopi.com
Работя на бензиностанция зная работен турски и английски нищо против децата да знаят майчиния си език дори е задължителен. Най кофти е че млади,добре облечени хора със скъпи за годините им независимо че са втора употреба когато зареждат автомобилите си е трудно да ги разбереш какво искат да кажат, пълна неграмотност са нито турски нито български.
ОтговорИзтриванеНе пренебрегвайте и часовете по български все пак :)
ОтговорИзтриванеБРАВО!БРАВО!БРАВО!
ОтговорИзтриванеBravo
ОтговорИзтриванеВ Кърджалийския санджак друг освен майчиния не се знае, особено от младите. Затвърдете го още. Тези на средна възраст владеят български най-добре, понеже са учили по бай тошово време, когато училището беше училище.
ОтговорИзтриванеНавсякъде е пълно с илитерати. Да не квичат само за заплати, но и за задължителна реформа на образованието.
ИзтриванеТука не знаят нито турски, нито български, а после се чудят защо като завършат вишу не ги назначават за учителки.
ОтговорИзтриванеЗатова не могат да говорят български, турчин съм говоря турски български и английски. Ама това да се набляга на турския език в училище не е добре. По-добре е да се набляга на българския английския език. С този турски език до къде? Да ги питаш нещо на български ще ти го кажат развалено нищо няма да разбереш или ще ти вдигнат рамене и ще ти кажат "не знам".
ОтговорИзтриванеТо тука почти не остават българи, с кого ще общуваме на български скоро. Дори в училищата в центъра на Кърджали вече над 80% от децата са турчета. Разбира се че трябва да се учи и граматически правилен Турски език. Това е един огромен прозорец към турската култура. И е предимство в CVто.
ОтговорИзтриванеBravo karagözler trebe da e za primer za vsi4ki rayoni naseleni s turci...Ne mutlu Türk'üm diyene....
ОтговорИзтриване