24rodopi.com/Спорт

Сухият период за „Арда“ и пропадането в класирането продължава. Този път „Сините от Кърджали“ паднаха у дома от пловдивския „Ботев“ с 0:2 в мач от 19-ия кръг в Първа лига. „Канарчетата“ вкараха двата гола през втората част. Емануел Уме бе точен в 63-ата минута, а Янис Карабельов гарантира трите точки в 80-ата.

В последните 6 мача възпитаниците на Александър Тунчев имат едва 5 точки и заемат 7-мото място в класирането, но преследвачите са в по-добра форма. Само 1 победа има "Арда" в последните 8 кръга.

"Загубихме, защото не успяхме да вкараме. През първото полувреме диктувахме играта и имахме три или четири чисти ситуации, които не реализирахме. През втората част може би направихме две грешки, от които се възползва Ботев. За мен е незаслужена загубата, но го има и това във футбола", коментира след мача наставникът Александър Тунчев.

Странното е, че той се оплака и от умора, въпреки дългата почивка заради мачовете на националния отбор.

"Има и умора, ние играем през три дни. Говорим и с футболистите, но не виждам какво трябва да стане, за да излязат сами срещу вратаря и да вкарат. Няма да подценим Литекс за Купата на България. Има време до паузата, ще се опитаме да подобрим представянето си", каза Тунчев.

„Арда“: Анатолий Господинов, Умар Сако, Пламен Крачунов, Мартин Стойчев, Ебенезер Окезие, Ел Мами Тетах (85 - Иван Коконов), Илия Юруков (75 - Джалал Хюсеинов), Лъчезар Котев (75 - Радослав Цонев), Станислав Иванов (85 - Иван Тилев), Абубакар Тунгара, Преслав Боруков (67 - Тонислав Йорданов)