24rodopi.com/Регион

Има натиск върху новоизбраната директорка на училището в Нановица да остави на работа като възпитател 75-годишния Сейдали Халибрям, посочват в писмо до 24rodopi.com педагози от момчилградското село.

Припомняме, че Сейдали Али Халибрям държи рекорда за най-възрастен и най-дългогодишен директор в област Кърджали. Той управлява селски училища от далечната 1978 година, но най-дълъг стаж е натрупал в школото в Нановица, където винаги е бил единствен кандидат.

Както вече 24rodopi.com писа, Регионалното управление по образование обяви конкурс за нов директор на Основно училище „Св. св. Кирил и Методий“ в Нановица и той бе спечелен от Неслихан Варадлъ. Бившият директор настоявал да остане на работа в школото и спрямо директорката е оказван натиск да назначи пенсионера Сейдали Халибрям като възпитател.

30-ина деца учат в училището в Нановица, половината от периферни села, като за тях се грижат 12 души.

Share To:

24rodopi

Viber

Post A Comment:

77 comments so far,Add yours

  1. Анонимен16/3/24 17:26

    Neden ba dayı???

    ОтговорИзтриване
  2. Анонимен16/3/24 17:32

    Не си ти когато си ГЛАДЕН…100години ли ще живее още ,че такава спортна злоба за директорска позиция…

    ОтговорИзтриване
  3. Анонимен16/3/24 17:34

    Човекът се е пенсионирал отдавна, дайте път на младите.

    ОтговорИзтриване
  4. Анонимен16/3/24 18:16

    Гроздане, до кога с този натиск

    ОтговорИзтриване
    Отговори
    1. Анонимен17/3/24 14:45

      Докат държим властта.

      Изтриване
    2. Анонимен15/8/24 12:39

      Така ли трябва да се обърнете към началник на РУ, не трябва ли да спазвате етични правила и това ли не сте учили във ВУЗА

      Изтриване
    3. Анонимен17/8/24 13:25

      Вероятно, може и да са роднини с

      Изтриване
  5. Анонимен16/3/24 18:23

    По 2,5 деца на човек! ........т.е.2-3 деца! При такава ангажираност, явно всички деца са математици и перфектно говорят Български и знаят граматиката!

    ОтговорИзтриване
    Отговори
    1. Анонимен17/3/24 07:03

      Той старият директор дали знае перфектно български…

      Изтриване
    2. Анонимен17/3/24 11:16

      Граматиката не е важна.

      Изтриване
    3. Анонимен17/3/24 14:34

      Живите деца са само19 другите се водят...

      Изтриване
  6. Анонимен16/3/24 18:25

    Не се наяде този безсрамник

    ОтговорИзтриване
  7. Анонимен16/3/24 18:25

    Да си харчи пенсиятя , и да си гледа кефа. Стига толкова!

    ОтговорИзтриване
  8. Анонимен16/3/24 18:45

    Срамна работа! Пенсионер на 75г. !Но въпроса е кой е виновен за това положение!

    ОтговорИзтриване
    Отговори
    1. Анонимен15/8/24 12:34

      Вие лично, защото сте неподготвени за тази работа

      Изтриване
  9. Анонимен16/3/24 18:55

    Ако е можело с възпитател, защо учителите работят допълнително следобед без да им се плаща? Стига вече с тези пенсионери! Защо не назначат някой млад учител?! Не се наяде този таксиджия!

    ОтговорИзтриване
  10. Анонимен16/3/24 18:56

    Такива изхабени, изтъркани вън от образованието!Да отидат в частния сектор, да ги видим на свободния пазар. Грешката е в Рег. инспекторат, с мълчанието си подкрепя такива и подобни не морални за сметка на българското образование и нашите деца

    ОтговорИзтриване
    Отговори
    1. Анонимен17/3/24 14:46

      Овързали са се като свински черва, брат!

      Изтриване
    2. Анонимен17/3/24 15:41

      От пенсионери няма място за млади, и в ресурсното назначават пенсионери, срамота

      Изтриване
    3. Анонимен21/8/24 08:59

      не се говори какво трябва да се направи в образованието, програми обучение, виждане, а се едно и също проблем са пенсионерите, нещата така няма да се получат образованието няма нужда от писания

      Изтриване
  11. Анонимен16/3/24 18:57

    Erginnn tvoita rabota nyama da stane cocummmmm

    ОтговорИзтриване
  12. Анонимен16/3/24 19:04

    Крайно време е всички директори на пенсионна възраст да се ОСВОБОДЯТ и да се даде възможност на младите педагогически кадри да се развиват.Да няма недосагаеми на гърба на бъдещето ни - българските деца

    ОтговорИзтриване
    Отговори
    1. Анонимен19/3/24 08:43

      Навсякъде е така! Долни алчни, зли,крадци са тези школски директори! Особено в градовете. Колко комисионни вземат,колк о рушвети?!... Като не искат да има конкурси .Само в Търново са двама! Наближават 70 и ги държат ,нищо,че вземат и пенсия и заплата.Министерството знае,руото знае,но ги държат.

      Изтриване
    2. Анонимен15/8/24 12:33

      Ти ще взимаш ли

      Изтриване
    3. Анонимен17/8/24 13:26

      След като спечеля коккурса

      Изтриване
  13. Анонимен16/3/24 19:17

    Завалията, пари му трябват, на тези години с една пенсия либето как ще издържа? А той обеща, хем ще я гледа, хем кметица на село Биволяне ще я прави, ха не си удържи дадената думата, ха либето заминава за Тюркието. Мъка...

    ОтговорИзтриване
  14. Анонимен16/3/24 19:28

    Директори с МОРАЛ с навършване на години за пенсия, сами се оттеглят и оставят положителен възпитателен пример за поколенията

    ОтговорИзтриване
    Отговори
    1. Анонимен17/3/24 14:47

      Ама те просто нямат морал. Тогава какво правим?

      Изтриване
  15. Анонимен16/3/24 19:31

    Не е бил винаги единствен кандидат имаше и други образовани хора кандидати. Молбите за работа хвърлят в кофата.

    ОтговорИзтриване
  16. Анонимен16/3/24 19:40

    Сейдали да каже колко пари получава пенсия+заплата+общински съветник +..... МОРАЛ???!!!

    ОтговорИзтриване
  17. Анонимен16/3/24 19:47

    Уважаема Неслихан, не се поддавай на натиск, назначи млад човек!

    ОтговорИзтриване
  18. Анонимен16/3/24 19:56

    Господине до гробали искаш да работиш иди почивай дай път на младите.Така правят политиците до като навлизат в старческа дименция виш примера с Байдън.

    ОтговорИзтриване
  19. Анонимен16/3/24 20:39

    Добре ба, да остане учител, но да дари пенсията си на школото.

    ОтговорИзтриване
  20. Анонимен16/3/24 20:40

    Горкият човек!Да го сложат в кухнята поне домакинче,бе!Ох,завалията!Не може да
    повярва,че е дошъл залеза на петела!Кукуригууууууууууууу!

    ОтговорИзтриване
  21. Анонимен16/3/24 20:59

    Неслихан познаването,знаем че си мъжко момиче,не се подавай на натиск.Изпрати го вкъщи да си брои парите

    ОтговорИзтриване
  22. Анонимен16/3/24 21:11

    Kakiv bezsramik e tozi vece bivs direktor.Obzalagam se ce nyama da prejivee tova ce vece ne e direktor

    ОтговорИзтриване
  23. Анонимен16/3/24 21:13

    От страх и за да няма главоболия ще го назначи
    Ще видите.

    ОтговорИзтриване
  24. Анонимен16/3/24 21:15

    Ще купува ме памперси и ще работим до край

    ОтговорИзтриване
  25. Анонимен16/3/24 21:20

    Кой стои зад този търтей,има си нов директор и тя решава с кой ще работи.Лошо е за бюджета на училището,само за прослужено време_50 години ще получава 1100 лева

    ОтговорИзтриване
  26. Анонимен17/3/24 05:52

    Гроздан Колев да си го прибере при него в кърджали-в инспектората или в апартамента

    ОтговорИзтриване
  27. Анонимен17/3/24 06:00

    Бившите и сегашните учители в Нановица защо мълчат,нека да кажат как и взимаше половината пари които отпускаше по проекти,диференцирано заплащане,пътни,и така нататък.....

    ОтговорИзтриване
  28. Анонимен17/3/24 07:15

    И Конкурсите са формална работа, далавери и пак далавери, никой не мисли за образованието

    ОтговорИзтриване
  29. Анонимен17/3/24 07:36

    Защо ни занимавате с този комунист.да го проверят дали има фалшиви издадени свидетелства от преди 10-20 години.

    ОтговорИзтриване
  30. Анонимен17/3/24 09:08

    Сега вече висшето образование стана като средното, не вярвам чак да е като основното ,има учители с по много специалности и най различни преквалификации, до колко са учители е друг въпрос, бюджета се харчи от тези излишни "ВУЗОВЕ"

    ОтговорИзтриване
  31. Анонимен17/3/24 09:28

    Къде е общината? Защо мълчите?

    ОтговорИзтриване
    Отговори
    1. Анонимен17/3/24 22:55

      От общината вдигат врява до небесата за един съветник задал въпрос на сесията, привикват на разпит друг.Сега къде сте? Преди бяхте писали за някакъв/ва играч/ка. Къде е? За позитиви-да, за негативи-не! Това е аматьорщина в политиката. Можем да ви дадем съвет за действие, но не заслужавате "играчи"

      Изтриване
  32. Анонимен17/3/24 09:54

    До кога бе? Ако сега така нагло се държиш че искаш пенсионер на 75 годишна възраст искаш да си останеш работа…. Това означава че ти си нямал никаква полза за образованието в училището и за населението в Нановица последните 50 години. Кой е зад теб? Какъв натиск? Ти си нямал никаква полза за населението в Нановица. Не се излагай . Изчезвай. Младите бягат в чужбина заради такива като теб…

    ОтговорИзтриване
  33. Анонимен17/3/24 10:26

    Време е Костова да удари по масата и да обяви конкурси в големите училища в областта. На фона на това от Нановица не може директори-пенсионери да са на работа вече 4 години и да не дразни учители и родители/СУ Славейков и други СУ-та в Кърджали/. Меко казано това е, некоректно. Виждаме, че те не се отказват от заеманите длъжности. А морала !!!

    ОтговорИзтриване
  34. Анонимен17/3/24 10:51

    За десетина години бившото ръководство на РУО, експерти и местни лидери на партия громяха образованието в областта. Смяната в РУО се очакваше и се прие положително. Нужно е действие в момента и нещата бавно и сигурно ще тръгнат.

    ОтговорИзтриване
  35. Анонимен17/3/24 11:32

    Не съм протиив пенсионери да работят, но при положение да са търсени и дефицитни специалисти/ изкуство, спорт, езици и др./ и по-важно, ако за тяхнэто място чакат млади учители и директори те трябва да отстъпят.

    ОтговорИзтриване
  36. Анонимен17/3/24 12:12

    В съседната на Момчилград община Крумовград ситуацията е същата. В средното училище вече няколко години работи дириктор-пенсионер заедно с жена му -пенсионерка. Защо не се обявява конкурс. Със всеки може да се случи, но той много често не е на работа по болест, а и сам не си тръгва. Изчислеге какъв е доходът им месечно на двамата-заплата и пенсия, няколко години. През това време наши учители работят извън областта, а и назначи учители от други общини, разбира се, не по негова воля, за да го държат като директор. Имаше семейства директори-съпруг и съпруга. Има директори в момента-дъщеря, зет и снаха. Как става така питат учители и родители. Има директор от тях с кримиталто минало и без необходимата степен/преди години не се яви на обявен конкурс на училището, което в момента оглавява по тази причина, Странджево да се провери как е назначен този директор /. И ПГ по транспорт в града е на много ниско образовагелно ниво. Подборът на учители е на приятелски принцип. Назначе ни са близки и роднини.
    .

    ОтговорИзтриване
  37. Анонимен17/3/24 12:18

    Къде са сега Колев и Добрева ? Въпреки това, че са изпълнява ли поръчки те носят основната вина за състоянието на образовонието в областта. Костова трябва категорично да се разграничи от тях и да поеме нов курс на управление на РУО.

    ОтговорИзтриване
  38. Анонимен17/3/24 12:24

    Добрева продължава да влияе на няколко директори в Крумовград/ СУ, ПГ, Звънарка, Подрумче и Странджево/. Знае се от извършените назначения и от пренебрегнатите. Семейството и работи в ПГ по транспорт.

    ОтговорИзтриване
  39. Анонимен17/3/24 13:03

    Ако тези писания са от млади "учители" какъв ли ще бъде резултата от тяхната "педагогическа дейност". Пенсионера получава пенсията от друг бюджет не е от образователния бюджет, както всички пенсионери.

    ОтговорИзтриване
  40. Анонимен17/3/24 14:27

    Честито Нановица! Доживяхме деня - да видим директор с конкурс , макар и с много закъснение! Предишният некадърник отначало беше назначен, а после му натъкмиха фалшив конкурс без знанието на синдиката. (Тогава се изискваше документ от С Б У).Този перач на нечии пари ,никога не е кандидатствал за директор, а просто неговите хора предварително * унищожаваха * всички кандидати... Срам и позор за Българското образование!...Този напаст никога няма да се върне ... колкото и да искат неговите "ханъми ",Той ще остане в историята на Нановица, като душевен убиец на 18 местни ,кадърни учители,които той ги уволни незаконно. В природата
    има равновесие ...той ще си плати... Селджан Али.

    ОтговорИзтриване
    Отговори
    1. Анонимен15/8/24 12:43

      От къде тази злоба в младите, където и да бъдете назначени дори и с конкурс до една година ще паднете и ще загубите и това което имате

      Изтриване
  41. Анонимен17/3/24 14:48

    Никой, вероятно не се интересува от бюджета освен отговорните за това, но бюджета в образованието най-вероятно , може би над 50-70% се харчи от ненужни специалности за обществото от ВУЗОВЕТЕ. Пенсиите нямат нищо общо с образованието.

    ОтговорИзтриване
  42. Анонимен17/3/24 15:42

    Протежета, далавери с парите на учениците, никакво образование, затова сме на това дередже

    ОтговорИзтриване
  43. Анонимен17/3/24 18:11

    Да си сложи още два чифта зъркели и да продължава да брои стълбите.

    ОтговорИзтриване
  44. Анонимен17/3/24 20:19

    Малеее, какви стойки ще чупи б. "секретарка" от едно друго училище! Идея си нямате за езиковата и подготовка

    ОтговорИзтриване
  45. Анонимен17/3/24 20:45

    Във всяка община има такъв много кадърен, можещ, знаещ, любим работещ пенсионер /директор/Ами Багдасаров? И той -незаменим! Докога???

    ОтговорИзтриване
    Отговори
    1. Анонимен15/8/24 12:44

      Така ли се отнасяте и към родителите си

      Изтриване
    2. Анонимен17/8/24 13:32

      Не трябва да се отнасяте така и към длъжностните лица на малки имена или само фамилия, неуважително към институцията РУ, добре е да спазвате институционален и етичен език

      Изтриване
  46. Анонимен17/3/24 21:15

    30 деца ,12 човека персонал!? Пък аз си мислих че сме много !

    ОтговорИзтриване
  47. Анонимен19/3/24 14:07

    Не бива да се нарича директор "накадърник", който е бил на тази длъжност над 30-40 години. Като изключим завистта спрямо работещите пенсионери, поради завишение брой млади специалисти и не само млади в "последните години" ще бъде правилно да се организират конкурси за учители, както е при директорите.

    ОтговорИзтриване
  48. Анонимен19/3/24 14:44

    Чок гюзел ханъма

    ОтговорИзтриване
    Отговори
    1. Анонимен19/8/24 07:53

      какви ли не несвойствени неща се пишат, които нямат общо с обучението на учениците не се анализират резултатите от учебната дейност в това малко училище от 19 деца и какво трябва да се прави и променя

      Изтриване
    2. Анонимен19/8/24 12:39

      Ами да по важно е кой трябва да работи и кой не трябва, от образование всички разбират и най - различните програми за обучение

      Изтриване
  49. Анонимен20/3/24 18:55

    Господа журналисти покажете всичките коментари за да научи обществото какъв корумпиран човек е този директор. Не заемайки неговата страна, той не го заслужава. Публикувайте коментарите от събота и неделя. Бъдете достойни за тази професия

    ОтговорИзтриване
    Отговори
    1. Анонимен2/4/24 14:13

      Ако съдим по коментарите на журналистите, връщаме се много назад във времето на соца, това е работа на други органи вижда се че не е така както се пише

      Изтриване
  50. Анонимен22/3/24 09:37

    Na hubavo podredeno chisto zdravo uchiliste s dalgoletna uspeshna polojitelna rabota i dovolni mnojestva obrasovani klienti v regiona da sednesh na gotovo da si pravish selfi ...kolko maistorlik ima v tova, che si samo mlad, nagrimiran s kitaiska kozmetika i nalakirani marzelivi prasti, deto ne sa barnali motika i ne sa posadili edin pembe zumbul ili kirmizi piper?! 🦧🦧🦧🦧🦧🚽🧻🩺

    ОтговорИзтриване
  51. Анонимен22/3/24 21:22

    09:37 По Вашите думи това училище май е продавал дипломите "dovolni mnojestva obrasovani klienti v regiona"

    ОтговорИзтриване
  52. Анонимен23/3/24 14:45

    В това училище няма ученици всеки иска от баницата

    ОтговорИзтриване
    Отговори
    1. Анонимен14/8/24 11:34

      почти във всички образователни институции е така все пак има връзка със социалните грижи

      Изтриване
  53. Анонимен24/3/24 07:39

    Добре е в училището да се направи по комплексна проверка по органицията на учебната работа по учебни предмети, вместо да се заниват много хора с излишна кадрова дейност, което не е полезно и за самото училище.

    ОтговорИзтриване
  54. Анонимен11/4/26 01:44

    Няма значение нацията етност религия,щом живееш в България трябва да знаеш българския език и една държава за да върви напред прябва винаги когато му дойде времето да се подновява с нови знания и сили...толкова години не директор работник да си нее нормално,на кратко с добро и с добри спомени защо не се отдръпне.Алчност за заплата е моето виждане по темата.А дали за толкова години е научил българския език е под въпрос.Неслихан Варадлъ не за директор за много повече е

    ОтговорИзтриване

Съдържанието на 24rodopi.com и технологиите, използвани в него, са под закрила на Закона за авторското право и сродните му права. Всички статии, репортажи, интервюта и други текстови, графични и видео материали, публикувани в сайта, са собственост на 24rodopi.com, освен ако изрично е посочено друго. Допуска се публикуване на текстови материали само след писмено съгласие на 24rodopi.com, посочване на източника и добавяне на линк към 24rodopi.com.
Използването на графични и видео материали, публикувани в 24rodopi.com. е строго забранено. Нарушителите ще бъдат санкционирани с цялата строгост на закона.
24rodopi.com не носи отговорност за съдържанието на коментарите под публикациите.
Администраторите на блог-форума запазват правото да ограничават или блокират публикуването им. Призоваваме ви за толерантност и спазване на добрия тон.


24rodopi - FACEBOOK I 24rodopi - FACEBOOK I 24rodopi - FACEBOOK I 24rodopi - FACEBOOK

Важно: Ползвайте материалите в 24rodopi.com, но ако уважавате труда на репортерите ни, които търсят новините на терен, цитирайте сайта. Ако поставите и линк към 24rodopi.com, нищо няма да загубите.

Администраторите на форума на rodopi24.blogspot.com пък призовават за толерантност и спазване на добрия тон под дописките. Те запазват правото си да ограничават или блокират публикуването на мнения.