24rodopi.com/Регион
Има
натиск върху новоизбраната директорка на училището в Нановица да остави на работа
като възпитател 75-годишния Сейдали Халибрям, посочват в писмо до 24rodopi.com педагози от момчилградското село.
Припомняме,
че Сейдали Али Халибрям държи рекорда за най-възрастен и най-дългогодишен
директор в област Кърджали. Той управлява селски училища от далечната 1978
година, но най-дълъг стаж е натрупал в школото в Нановица, където винаги е бил
единствен кандидат.
Както
вече 24rodopi.com писа, Регионалното управление по
образование обяви конкурс за нов директор на Основно училище „Св. св. Кирил и
Методий“ в Нановица и той бе спечелен от Неслихан Варадлъ. Бившият директор
настоявал да остане на работа в школото и спрямо директорката е оказван натиск
да назначи пенсионера Сейдали Халибрям като възпитател.
30-ина
деца учат в училището в Нановица, половината от периферни села, като за тях се
грижат 12 души.















Neden ba dayı???
ОтговорИзтриванеНе си ти когато си ГЛАДЕН…100години ли ще живее още ,че такава спортна злоба за директорска позиция…
ОтговорИзтриванеЧовекът се е пенсионирал отдавна, дайте път на младите.
ОтговорИзтриванеГроздане, до кога с този натиск
ОтговорИзтриванеДокат държим властта.
ИзтриванеТака ли трябва да се обърнете към началник на РУ, не трябва ли да спазвате етични правила и това ли не сте учили във ВУЗА
ИзтриванеВероятно, може и да са роднини с
ИзтриванеПо 2,5 деца на човек! ........т.е.2-3 деца! При такава ангажираност, явно всички деца са математици и перфектно говорят Български и знаят граматиката!
ОтговорИзтриванеТой старият директор дали знае перфектно български…
ИзтриванеГраматиката не е важна.
ИзтриванеЖивите деца са само19 другите се водят...
ИзтриванеНе се наяде този безсрамник
ОтговорИзтриванеДа си харчи пенсиятя , и да си гледа кефа. Стига толкова!
ОтговорИзтриванеСрамна работа! Пенсионер на 75г. !Но въпроса е кой е виновен за това положение!
ОтговорИзтриванеВие лично, защото сте неподготвени за тази работа
ИзтриванеАко е можело с възпитател, защо учителите работят допълнително следобед без да им се плаща? Стига вече с тези пенсионери! Защо не назначат някой млад учител?! Не се наяде този таксиджия!
ОтговорИзтриванеТакива изхабени, изтъркани вън от образованието!Да отидат в частния сектор, да ги видим на свободния пазар. Грешката е в Рег. инспекторат, с мълчанието си подкрепя такива и подобни не морални за сметка на българското образование и нашите деца
ОтговорИзтриванеОвързали са се като свински черва, брат!
ИзтриванеОт пенсионери няма място за млади, и в ресурсното назначават пенсионери, срамота
Изтриванене се говори какво трябва да се направи в образованието, програми обучение, виждане, а се едно и също проблем са пенсионерите, нещата така няма да се получат образованието няма нужда от писания
ИзтриванеErginnn tvoita rabota nyama da stane cocummmmm
ОтговорИзтриванеКрайно време е всички директори на пенсионна възраст да се ОСВОБОДЯТ и да се даде възможност на младите педагогически кадри да се развиват.Да няма недосагаеми на гърба на бъдещето ни - българските деца
ОтговорИзтриванеНавсякъде е така! Долни алчни, зли,крадци са тези школски директори! Особено в градовете. Колко комисионни вземат,колк о рушвети?!... Като не искат да има конкурси .Само в Търново са двама! Наближават 70 и ги държат ,нищо,че вземат и пенсия и заплата.Министерството знае,руото знае,но ги държат.
ИзтриванеТи ще взимаш ли
ИзтриванеСлед като спечеля коккурса
ИзтриванеЗавалията, пари му трябват, на тези години с една пенсия либето как ще издържа? А той обеща, хем ще я гледа, хем кметица на село Биволяне ще я прави, ха не си удържи дадената думата, ха либето заминава за Тюркието. Мъка...
ОтговорИзтриванеДиректори с МОРАЛ с навършване на години за пенсия, сами се оттеглят и оставят положителен възпитателен пример за поколенията
ОтговорИзтриванеАма те просто нямат морал. Тогава какво правим?
ИзтриванеНе е бил винаги единствен кандидат имаше и други образовани хора кандидати. Молбите за работа хвърлят в кофата.
ОтговорИзтриванеСейдали да каже колко пари получава пенсия+заплата+общински съветник +..... МОРАЛ???!!!
ОтговорИзтриванеУважаема Неслихан, не се поддавай на натиск, назначи млад човек!
ОтговорИзтриванеГосподине до гробали искаш да работиш иди почивай дай път на младите.Така правят политиците до като навлизат в старческа дименция виш примера с Байдън.
ОтговорИзтриванеДобре ба, да остане учител, но да дари пенсията си на школото.
ОтговорИзтриванеГоркият човек!Да го сложат в кухнята поне домакинче,бе!Ох,завалията!Не може да
ОтговорИзтриванеповярва,че е дошъл залеза на петела!Кукуригууууууууууууу!
не се знае, сигурна ли си
ИзтриванеНеслихан познаването,знаем че си мъжко момиче,не се подавай на натиск.Изпрати го вкъщи да си брои парите
ОтговорИзтриванеKakiv bezsramik e tozi vece bivs direktor.Obzalagam se ce nyama da prejivee tova ce vece ne e direktor
ОтговорИзтриванеОт страх и за да няма главоболия ще го назначи
ОтговорИзтриванеЩе видите.
Ще купува ме памперси и ще работим до край
ОтговорИзтриванеКой стои зад този търтей,има си нов директор и тя решава с кой ще работи.Лошо е за бюджета на училището,само за прослужено време_50 години ще получава 1100 лева
ОтговорИзтриванеГроздан Колев да си го прибере при него в кърджали-в инспектората или в апартамента
ОтговорИзтриванеБившите и сегашните учители в Нановица защо мълчат,нека да кажат как и взимаше половината пари които отпускаше по проекти,диференцирано заплащане,пътни,и така нататък.....
ОтговорИзтриванеИ Конкурсите са формална работа, далавери и пак далавери, никой не мисли за образованието
ОтговорИзтриванеЗащо ни занимавате с този комунист.да го проверят дали има фалшиви издадени свидетелства от преди 10-20 години.
ОтговорИзтриванеСега вече висшето образование стана като средното, не вярвам чак да е като основното ,има учители с по много специалности и най различни преквалификации, до колко са учители е друг въпрос, бюджета се харчи от тези излишни "ВУЗОВЕ"
ОтговорИзтриванеКъде е общината? Защо мълчите?
ОтговорИзтриванеОт общината вдигат врява до небесата за един съветник задал въпрос на сесията, привикват на разпит друг.Сега къде сте? Преди бяхте писали за някакъв/ва играч/ка. Къде е? За позитиви-да, за негативи-не! Това е аматьорщина в политиката. Можем да ви дадем съвет за действие, но не заслужавате "играчи"
ИзтриванеДо кога бе? Ако сега така нагло се държиш че искаш пенсионер на 75 годишна възраст искаш да си останеш работа…. Това означава че ти си нямал никаква полза за образованието в училището и за населението в Нановица последните 50 години. Кой е зад теб? Какъв натиск? Ти си нямал никаква полза за населението в Нановица. Не се излагай . Изчезвай. Младите бягат в чужбина заради такива като теб…
ОтговорИзтриванеВреме е Костова да удари по масата и да обяви конкурси в големите училища в областта. На фона на това от Нановица не може директори-пенсионери да са на работа вече 4 години и да не дразни учители и родители/СУ Славейков и други СУ-та в Кърджали/. Меко казано това е, некоректно. Виждаме, че те не се отказват от заеманите длъжности. А морала !!!
ОтговорИзтриванеЗа десетина години бившото ръководство на РУО, експерти и местни лидери на партия громяха образованието в областта. Смяната в РУО се очакваше и се прие положително. Нужно е действие в момента и нещата бавно и сигурно ще тръгнат.
ОтговорИзтриванеНе съм протиив пенсионери да работят, но при положение да са търсени и дефицитни специалисти/ изкуство, спорт, езици и др./ и по-важно, ако за тяхнэто място чакат млади учители и директори те трябва да отстъпят.
ОтговорИзтриванеВ съседната на Момчилград община Крумовград ситуацията е същата. В средното училище вече няколко години работи дириктор-пенсионер заедно с жена му -пенсионерка. Защо не се обявява конкурс. Със всеки може да се случи, но той много често не е на работа по болест, а и сам не си тръгва. Изчислеге какъв е доходът им месечно на двамата-заплата и пенсия, няколко години. През това време наши учители работят извън областта, а и назначи учители от други общини, разбира се, не по негова воля, за да го държат като директор. Имаше семейства директори-съпруг и съпруга. Има директори в момента-дъщеря, зет и снаха. Как става така питат учители и родители. Има директор от тях с кримиталто минало и без необходимата степен/преди години не се яви на обявен конкурс на училището, което в момента оглавява по тази причина, Странджево да се провери как е назначен този директор /. И ПГ по транспорт в града е на много ниско образовагелно ниво. Подборът на учители е на приятелски принцип. Назначе ни са близки и роднини.
ОтговорИзтриване.
Къде са сега Колев и Добрева ? Въпреки това, че са изпълнява ли поръчки те носят основната вина за състоянието на образовонието в областта. Костова трябва категорично да се разграничи от тях и да поеме нов курс на управление на РУО.
ОтговорИзтриванеДобрева продължава да влияе на няколко директори в Крумовград/ СУ, ПГ, Звънарка, Подрумче и Странджево/. Знае се от извършените назначения и от пренебрегнатите. Семейството и работи в ПГ по транспорт.
ОтговорИзтриванеАко тези писания са от млади "учители" какъв ли ще бъде резултата от тяхната "педагогическа дейност". Пенсионера получава пенсията от друг бюджет не е от образователния бюджет, както всички пенсионери.
ОтговорИзтриванеЧестито Нановица! Доживяхме деня - да видим директор с конкурс , макар и с много закъснение! Предишният некадърник отначало беше назначен, а после му натъкмиха фалшив конкурс без знанието на синдиката. (Тогава се изискваше документ от С Б У).Този перач на нечии пари ,никога не е кандидатствал за директор, а просто неговите хора предварително * унищожаваха * всички кандидати... Срам и позор за Българското образование!...Този напаст никога няма да се върне ... колкото и да искат неговите "ханъми ",Той ще остане в историята на Нановица, като душевен убиец на 18 местни ,кадърни учители,които той ги уволни незаконно. В природата
ОтговорИзтриванеима равновесие ...той ще си плати... Селджан Али.
От къде тази злоба в младите, където и да бъдете назначени дори и с конкурс до една година ще паднете и ще загубите и това което имате
ИзтриванеНикой, вероятно не се интересува от бюджета освен отговорните за това, но бюджета в образованието най-вероятно , може би над 50-70% се харчи от ненужни специалности за обществото от ВУЗОВЕТЕ. Пенсиите нямат нищо общо с образованието.
ОтговорИзтриванеПротежета, далавери с парите на учениците, никакво образование, затова сме на това дередже
ОтговорИзтриванеДа си сложи още два чифта зъркели и да продължава да брои стълбите.
ОтговорИзтриванеМалеее, какви стойки ще чупи б. "секретарка" от едно друго училище! Идея си нямате за езиковата и подготовка
ОтговорИзтриванеВъв всяка община има такъв много кадърен, можещ, знаещ, любим работещ пенсионер /директор/Ами Багдасаров? И той -незаменим! Докога???
ОтговорИзтриванеТака ли се отнасяте и към родителите си
ИзтриванеНе трябва да се отнасяте така и към длъжностните лица на малки имена или само фамилия, неуважително към институцията РУ, добре е да спазвате институционален и етичен език
Изтриване30 деца ,12 човека персонал!? Пък аз си мислих че сме много !
ОтговорИзтриванеНе бива да се нарича директор "накадърник", който е бил на тази длъжност над 30-40 години. Като изключим завистта спрямо работещите пенсионери, поради завишение брой млади специалисти и не само млади в "последните години" ще бъде правилно да се организират конкурси за учители, както е при директорите.
ОтговорИзтриванеЧок гюзел ханъма
ОтговорИзтриванекакви ли не несвойствени неща се пишат, които нямат общо с обучението на учениците не се анализират резултатите от учебната дейност в това малко училище от 19 деца и какво трябва да се прави и променя
ИзтриванеАми да по важно е кой трябва да работи и кой не трябва, от образование всички разбират и най - различните програми за обучение
ИзтриванеГоспода журналисти покажете всичките коментари за да научи обществото какъв корумпиран човек е този директор. Не заемайки неговата страна, той не го заслужава. Публикувайте коментарите от събота и неделя. Бъдете достойни за тази професия
ОтговорИзтриванеАко съдим по коментарите на журналистите, връщаме се много назад във времето на соца, това е работа на други органи вижда се че не е така както се пише
ИзтриванеNa hubavo podredeno chisto zdravo uchiliste s dalgoletna uspeshna polojitelna rabota i dovolni mnojestva obrasovani klienti v regiona da sednesh na gotovo da si pravish selfi ...kolko maistorlik ima v tova, che si samo mlad, nagrimiran s kitaiska kozmetika i nalakirani marzelivi prasti, deto ne sa barnali motika i ne sa posadili edin pembe zumbul ili kirmizi piper?! 🦧🦧🦧🦧🦧🚽🧻🩺
ОтговорИзтриване09:37 По Вашите думи това училище май е продавал дипломите "dovolni mnojestva obrasovani klienti v regiona"
ОтговорИзтриванеВ това училище няма ученици всеки иска от баницата
ОтговорИзтриванепочти във всички образователни институции е така все пак има връзка със социалните грижи
ИзтриванеДобре е в училището да се направи по комплексна проверка по органицията на учебната работа по учебни предмети, вместо да се заниват много хора с излишна кадрова дейност, което не е полезно и за самото училище.
ОтговорИзтриванеНяма значение нацията етност религия,щом живееш в България трябва да знаеш българския език и една държава за да върви напред прябва винаги когато му дойде времето да се подновява с нови знания и сили...толкова години не директор работник да си нее нормално,на кратко с добро и с добри спомени защо не се отдръпне.Алчност за заплата е моето виждане по темата.А дали за толкова години е научил българския език е под въпрос.Неслихан Варадлъ не за директор за много повече е
ОтговорИзтриване