24rodopi.com/Спорт

„Арда“ победи за първи път един от славните футболни отбори на България – ЦСКА.

„Сините от Кърджали“ надвиха с 2:1 вицешампиона на „Арена Арда“ в мач от шестия кръг на елитната ни футболна група. Домакините превъзхождаха противника и резултатът в средата на второто полувреме можеше да стане 3:0 и дори да е по-изразителен, ако не бяха отличните прояви на вратаря на ЦСКА Бусато.

„Арда“ - ЦСКА - 2:1 (1:0)

голмайстори: 1:0 Чинонсо Офор 42, 2:0 Иван Тилев 53, 2:1 Годуин Коялипу 85

„Арда“: Анатолий Господинов, Феликс Ебоа, Густаво Каскардо (65 - Илкер Будинов), Емил Виячки, Димитър Велковски, Иван Тилев (83 - Стефан Статев), Джелал Хюсеинов (69 - Лъчезар Котев), Борислав Цонев, Станислав Иванов, Тонислав Йорданов, Чинонсо Офор

"Победихме и съм доволен. Диктувахме темпото и създавахме ситуации. Вкарахме два гола, но пропуснахме още. Треперихме до самия край да не изпуснем победата. Бяхме по-добри преди почивката, с контрола на топката, а и с положенията. През втората част ЦСКА нямаха вече какво да губят, но пак имахме доста ситуации за гол.

В предишния ни мач във Варна пак имахме положения, но не ги реализирахме. Когато си победил „Левски“ или ЦСКА, това винаги остава в историята. Радвам се, че победихме ЦСКА под мое ръководство", коментира след мача старши треньорът на „Арда“ Александър Тунчев.