24rodopi.com/Общество
Кметът на община Ардино инж. Изет Шабан и председателят на Общинския съвет Сезгин Байрям посетиха Емине Шакир в дома й в махала „Джинджилер“ в Боровица, за да я поздравят по повод нейния 100-годишен юбилей.
Рожденичката получи поздравителен адрес, красив букет и
подаръци, в чест на признателност и уважение към дългия й достоен живот.
„Не всеки ден имаме честта да поздравим столетник. Убеден
съм, че сте съхранила много спомени за хубавите моменти, споделени с вашите
деца, внуци, правнуци и праправнуци. Това е най-голямото богатство за всеки
човек!“, каза кметът Изет Шабан.
Да честитят празника в дома на баба Емине дойдоха още кметът
на Боровица Айсел Мехмед, общинските съветници от района Фатме Махмуд и
Фахретин Бекир. В празничния ден гостите на баба Емине бяха посрещнати от
нейните синове Шабан и Шевки, дъщерите й Мердие и Джемине и снахите й Фатмегюл
и Нурие, които се грижат с голяма любов, топлота и всеотдайност за своята
майка.
Трогната от жеста, баба Емине изрази своята сърдечна
благодарност за оказаното й внимание и показаното уважение. Накрая рожденичката
духна свещичките „100“ на тортата и пожела на всички присъстващи да надживеят
нейните години.
Емине Шакир е родена на 1 декември 1924 година в близкото
село Голобрад. Тя има 6 деца, 14 внуци, 20 правнуци и 7 праправнуци. Винаги е
вярвала в доброто и се е радвала на вниманието на близките си. Според баба
Емине тайната на дълголетието се крие в начина на живот, здравословното хранене
– най-вече млечните продукти, чистият въздух, щастливият семеен живот и работа.
Гюнер ШЮКРИ, Ардино















Да е жива и здрава баба Емине! Правете добрини и вярвайте в доброто!
ОтговорИзтриванеЩом баба Емине с вярване в доброто е живяла 100 години,то политиците трябва да живеят 150 г.защото правят само "добро".
ОтговорИзтриване