24rodopi.com/Общество
„Хората над 50-годишна възраст са предпочитани за работодателите. Считани за по-отговорни и по-съзнателни. Ползват по-малко болнични и са склонни да работят за по-ниско възнаграждение“.
Това
определят експерти.
Въпреки
това данните на Бюрото по труда са категорични – тази възрастова група формира
най-големия процент безработица. Над 50 на сто.
„Почти еднакво
е съотношението между мъже и жени. По-голяма част от регистрираните са от
малките населени места, без редовен транспорт, полагащи грижи за възрастни хора
и хора с увреждания. Повечето насърчителни режими, за които работодателите
ползват преференции, са именно за тази възрастова категория. Една такава
програма е "Помощ при пенсиониране“, коментира за „Родопи voice“ началник
отдел „Посреднически услуги“ в Бюрото Емилия Петкова.















На всекиго може да се случи.
ОтговорИзтриванеОткога 50 годишните станаха"дърти"?
ОтговорИзтриванеИ "дъртите" и младите нещо работят и по младите са със странна походка щото не са служили!
ОтговорИзтриване