24rodopi.com/Общество/Коментари

Събуди се и из главата му се въртяха един куп мисли. Основната бе как да събере всички останали в една. Пък тя бе проста. Като самия него. Вечерта да си легне с нова калкулация, но с натрупване. От пакет кафе до 7-цифрена далаверка, няма значение, нещо да се прибере. Никой да не го закача.

Ей така, за душицата, пък и за телцето.

Години наред, красотата под дебелата сянка на сараите…

***

Десетки бяха в групата, на хранилката, под закрилата, условието бе просто – винаги наведени в почит към Вожда, към Архитекта на тази прекрасна демокрация. Демиургът на далаверата. Всичко беше позволено…

***

Новият лидер срути този розов свят на сбъднатите мечти. В който нагаждачите можеха да постигнат личните си мечти. Помете и Вожда…

***

Лелята стана в много лошо настроение. Не беше поглеждала фейса от часове, нещо й подсказваше, че не е наред. Всички бягаха. В групата емен-емен щеше да остане тя и пет-шест познати. Пък и Дудука се озърташе вече за друг пристан.

Ядосана видя новините. Кипна й! Толкова години „труд“, пък за нея – нищо.

Реши да си го върне.

„Облечете се хубаво, на фризьор отидете, че да ви харесат“, написа. Само толкова можеше.

В същото време си спомни как се ходеше при Лидера едно време. Косата никой не гледаше. Важно бе да са измити и подмити! И стискане на палци да не е на повече от три питиета, че отиде напънът. Много излашкани емоции…

Ех, какви времена бяха!

Share To:

24rodopiavtor

Viber

Post A Comment:

27 comments so far,Add yours

  1. Анонимен4/6/25 21:31

    Пламъкът в пожар прераства,
    в огнен танц се ний въртим,
    като в приказка прекрасна,
    като в сън незабравим.
    И вълната се надига,
    нощ, небе, звезди, заря...
    думи никога не стигат
    да опишем любовта.
    Времето сега е спряло.
    Няма минало в тоз час,
    бъдещето закъсняло,
    чака в притаен захлас.
    Влажни чувства, влажна кожа,
    бързо тупкащо сърце,
    буза на гръдта положил,
    галя твоето лице.
    А сега недей заспива!
    Аз те чаках много дни.
    Много нощи се приспивах
    с чакане и със мечти.
    Ще налеем чаша вино,
    и ще ми разкажеш ти
    колко много съм ти липсвал,
    колко много ти тежи.
    А пък аз ще ти разправям
    моите самотни дни.

    ОтговорИзтриване
  2. Анонимен4/6/25 21:40

    Може би не баш еротично. Но решително - поетично.
    Вашите стенания сриват другите желания.

    ОтговорИзтриване
    Отговори
    1. Анонимен4/6/25 22:47

      Този пост е невидим ! Виждат го само тези, които не са правили с * * с през последните 24 часа !

      Изтриване
    2. Анонимен4/6/25 23:02

      В предишните постове и коментари известни имена от литературния небосклон са редом до напълно непознати автори, има публикации на повече от 200 творци. Не е ли прекалено широк диапазонът?

      Изтриване
  3. Анонимен4/6/25 22:00

    Как за нея нищо, хотелът в Сслънчев бряг нищо ли е??

    ОтговорИзтриване
  4. Анонимен4/6/25 22:03

    Публична тайна са похожденията му с жените на приближените му. Една от тях сега рие, рие, ама всичко пада върху гърба й. Утанмаз! Язъклар олсун сана!

    ОтговорИзтриване
  5. Анонимен4/6/25 22:07

    Отиването при Пеевски да не означава старата песен на нов глас! Ако ще работите като Ерол и Неджми сте добре дошли, ако ли не въобще недейте идва! И Родопи 24 вие също пак почнахте цензурата като по Доганово време. Осъзнайте се.

    ОтговорИзтриване
    Отговори
    1. Анонимен5/6/25 12:58

      Много точон! небива да спират комантарите по определени хора

      Изтриване
  6. Анонимен4/6/25 22:27

    Elvanka pojara ti kide e mari mome da potusim

    ОтговорИзтриване
  7. Анонимен4/6/25 22:43

    Я Шипка шимди уидин хапъ.

    ОтговорИзтриване
    Отговори
    1. Анонимен4/6/25 22:57

      Днес е толкова розово утрото
      и тревите са мокри, окъпани в пот,
      и денят с лекарството и с финес се разпуква,
      и изглежда прекрасен неговият живот...
      Жените са минали и отминали...

      Изтриване
    2. Анонимен4/6/25 23:07

      Братчетата на Гаврош...
      Но тръгват си те пак одрипани,
      с въздишки плахи на уста,
      а тез витрини са обсипани
      с безброй жадувани неща…
      Ти целия скован от злоба си,
      о, шумен и разблуден град,
      и твоите електрични глобуси
      всуе тъй празнично блестят!

      Изтриване
    3. Анонимен5/6/25 05:20

      На 24 юни стартира новата морска линия Бургас-Истанбул.
      Курсовете ще се изпълняват редовно през летните месеци, като от Бургас до турския мегаполис ще са три пъти в седмицата. Потеглянето от Истанбул ще е в 15:00 ч., а от Бургас в 08:00 ч.
      Очаква се новата линия да привлече сериозен интерес както от туристи, така и от бизнесмени.

      Изтриване
  8. Анонимен4/6/25 23:13

    В Слънчака на АтиЛЛа е горещо и вода бол в морето за миене и къпане
    Ах, ах каква шавливка беше на времето в Момчилград мъжете помнят тези хубави времена

    ОтговорИзтриване
  9. Анонимен4/6/25 23:33

    Хей Ремзьо и Павчо, къде сте бре пальочовци мазни

    ОтговорИзтриване
  10. Анонимен4/6/25 23:46

    Проклетите на електората

    ОтговорИзтриване
    Отговори
    1. Анонимен5/6/25 09:43

      Ремзо отдавна аланаджанъ алдъ и то много подлизурка

      Изтриване
  11. Анонимен5/6/25 06:54

    Яж ми дудука брей. Довиждане Скъпа. Късно е либе за китка. Ние отиваме да клъцнем една фитка. Щут по гъза и да отидат на Майната си.

    ОтговорИзтриване
  12. Анонимен5/6/25 07:15

    Jeno Atilla izduha pregleday se, otidi na lekar, psihicnoto ti zdrave ne e dobre

    ОтговорИзтриване
  13. Анонимен5/6/25 07:57

    Sikiciyata dogan previrna se v 4akiciyata dogan

    ОтговорИзтриване
  14. Анонимен5/6/25 09:21

    Този очилатия, с червената врътовръзка! Най-неграмотният, но безскрупулен интригант! Не се появявай в Бели вир, щото ще те вземат дяволите, мазник мръсен!

    ОтговорИзтриване
  15. Анонимен5/6/25 10:16

    Толкова е безсрамна и нагла, в речник няма думи, с които да бъде описана бездънно грозната й душа. Кой с кого си ляга не ме интересува, но да се държиш като безсмъртен и като безгрешен е най-големият грях на земята. Всеки от вас ще отговоря пред Всевишния рано или късно! Аллах сени билди гиби япсън, иншаллах!

    ОтговорИзтриване
  16. Анонимен5/6/25 11:05

    ДОГАН ДОЛЕН ТИ КОЙТО СЕ ПИШЕШ ЧЕ СИ ДЕМОКРАТ ГОЛЯМ ЩО НЕ СИ ПРИЗНАЕШ ЧЕ С ДЯВОЛЛЪКА СИ СЕДНАЛ НА ТОЯ ДЕПЕСАРСКИ ТРОН ТИ РАЗПРЕДЕЛЯШЕ ПОРЦИИТЕ НЯКОГА ДА СИ ДАЛ КУРБАН НА ТЕЗ ХОРА КОИТО 35 ГОДИНИ КАТО АСКЕРИ ГЛАСУВАХА ЗА Д П С НАЧЕЛО С ДОГАН ЛИСИЦАТА И НЕГОВИТЕ ГЪЗОЛИЗАЧИ

    ОтговорИзтриване
  17. Анонимен5/6/25 13:40

    Tezi na malkata snimka sa nay dolnite boklutsi na kircali za vlast i pari dupe ste dadat

    ОтговорИзтриване
  18. Анонимен5/6/25 13:58

    Bunlar dinsiz,imansiz,acaba aralarindan biri bir dua biliyormu.Amma turk milletini sattilar ve hep ayni laflarla kanfirip zenginlestiler.Allah goruyor!

    ОтговорИзтриване
  19. Анонимен5/6/25 18:07

    Za edno me e yad 4e nyama da ima nikakvo razsledvane za tezi na snimkata ot kide imat tolkoz imoti i s kakvi pari sa kupeni obstinskite imoti koyto yal yal i taka ste se potuli vsi4ko

    ОтговорИзтриване
  20. Анонимен5/6/25 23:16

    Tezi ot malkata snimka deto plyueha nay-mnogo sreshtu PEEVSKI kvo she gi praim sega?

    ОтговорИзтриване

Съдържанието на 24rodopi.com и технологиите, използвани в него, са под закрила на Закона за авторското право и сродните му права. Всички статии, репортажи, интервюта и други текстови, графични и видео материали, публикувани в сайта, са собственост на 24rodopi.com, освен ако изрично е посочено друго. Допуска се публикуване на текстови материали само след писмено съгласие на 24rodopi.com, посочване на източника и добавяне на линк към 24rodopi.com.
Използването на графични и видео материали, публикувани в 24rodopi.com. е строго забранено. Нарушителите ще бъдат санкционирани с цялата строгост на закона.
24rodopi.com не носи отговорност за съдържанието на коментарите под публикациите.
Администраторите на блог-форума запазват правото да ограничават или блокират публикуването им. Призоваваме ви за толерантност и спазване на добрия тон.


24rodopi - FACEBOOK I 24rodopi - FACEBOOK I 24rodopi - FACEBOOK I 24rodopi - FACEBOOK

Важно: Ползвайте материалите в 24rodopi.com, но ако уважавате труда на репортерите ни, които търсят новините на терен, цитирайте сайта. Ако поставите и линк към 24rodopi.com, нищо няма да загубите.

Администраторите на форума на rodopi24.blogspot.com пък призовават за толерантност и спазване на добрия тон под дописките. Те запазват правото си да ограничават или блокират публикуването на мнения.