24rodopi.com/Общество/Коментари

Осъдиха автоинструктор в Кърджали след като прибирал рушвети от курсанти. Целта на подкупите е да си вземат теоретичната част от изпита с нерегламентирани електронни устройства. Да препишат.

Някакъв рушветчия.

Осъзнавате ли обаче колко по-сериозен и дълбок е този проблем?!

Курсисти са давали до 10 000 лева за тази „услуга“.

Защо? Защото са тъпи. Защото не могат да научат правилника за движение и да си вземат теорията. А, това са лица с минимум средно образование. С дипломи, но излезли от училищата функционално неграмотни. Не могат да научат един правилник.

И дават по 10 бона. С тези пари може да се купи един що-годе сносен автомобил втора ръка. Напълно подходящ за първа кола след придобиване на шофьорска книжка. Първа кола за трупане на опит.

Но не! Щом дават толкова за изпит, представете си родителите колко ще разкешат за един лъскав, скъп, мощен автомобил за отрочетата.

И те ще полетят. Функционално неграмотните ще се почувстват като „богове“ на пътя. С тази разлика, че няма да има кой да им диктува в ушлетата какво да правят. Щото и да има, те ще са заети с клипчета за ТикТок докато летят.

Колко подобни се убиват и убиват други по пътищата?!

Дълбок проблем. И всичко тръгва от образователната система, която бълва ли бълва абсолютни неграмотници. И то без рушвети.

 

Share To:

24rodopiavtor

Viber

Post A Comment:

17 comments so far,Add yours

  1. Анонимен4/12/25 20:11

    А кой е инструктор, фирмата

    ОтговорИзтриване
    Отговори
    1. Анонимен4/12/25 23:26

      Корупцията убива със сигурност:
      - днес подкупиш инструктор, утре си станал убиец на пътя, щото не знаеш знаците.
      - днес подкупиш съдия, за да не лежиш за побои, утре си станал убиец или теб са убили.
      - днес подкупиш полицаи и не лежиш, за това че са те хванали пиян да шофираш, утре пак се качваш пиян да караш и убиваш друг човек или себе си или и двете заедно.
      - днес подкупиш строителен надзор, утре някои мост заради това паднал и има загинали.
      - днес крадеш от пътища, утре заради това някои влиза в дупка на некачествен път и става произшествие, в което и деца умират................

      Изтриване
  2. Анонимен4/12/25 20:26

    Все още си купуват книжки каквото и да направи държвата все някак си купуват книжки посдно един циганин си взе книжка не може да говори български как ли е уизучил листовките

    ОтговорИзтриване
    Отговори
    1. Анонимен5/12/25 07:25

      Никога страстите, било то насилствени или не, не бива да достигат до точката на отвращение. И музиката, дори в ситуация на най-голям ужас, никога не трябва да е болезнена за ухото, а трябва да го милва и очарова и винаги да остава музика.

      Изтриване
  3. Анонимен4/12/25 20:50

    nqma obrazovanie 10 klas zavar6il ne moje da si pi6e imenata kamo li da 4ete a i na u4itelite ne puka da gi nau4at gledat zaplati po 3000leva da vzemat.......vajnoto e zaplatata ku4eta 6tqha da se nau4at ako be6e predi 35godin

    ОтговорИзтриване
  4. Анонимен4/12/25 21:00

    Ами дайажиите които са в далаверата заедно с тях какво стана продължават да продават книжнки на тъпсците за тях никой нищо не казва

    ОтговорИзтриване
    Отговори
    1. Анонимен4/12/25 21:22

      Явно не четеш родопито, тоя дайджия го осъдиха преди няколко месеца още. Част от същата схема

      Изтриване
    2. Анонимен4/12/25 21:35

      1-дин капка в морето те всички са в играта оооо и ти си прост като галош

      Изтриване
  5. Анонимен4/12/25 21:09

    Този дето живее срещу гробището байкал урежда нещата

    ОтговорИзтриване
  6. Анонимен4/12/25 21:19

    Специялно на този наглец ррябваше да му отнемат правата и да продава семки в джебел

    ОтговорИзтриване
  7. Анонимен4/12/25 22:04

    Ами не давайте пари бе, некадърници! Като не можете да четете, пишете и помните все ще се намери кой да ви вземе парите.

    ОтговорИзтриване
  8. Анонимен4/12/25 22:12

    Смешно ,жалко правосъдие. Този произвеждал срещу пари неграмотници ,потенциални убийци на пътя не условна , а поне 10 години ефективна,но,всичко става ако не с пари с много пари.

    ОтговорИзтриване
  9. Анонимен4/12/25 23:29

    Автоинструктори против новите правила за осъществяване на шофьорските курсове.

    ОтговорИзтриване
  10. Анонимен5/12/25 10:05

    убийци са и от двете страни!

    ОтговорИзтриване
  11. Анонимен5/12/25 10:57

    Как да научиш някого който не желае да учи. Учениците станаха нагли и арогантни като родителите си. Станете учители за да видите какво е ад.

    ОтговорИзтриване
  12. Анонимен5/12/25 12:45

    ISELNIKA IMETO NE MOJE DA PISE BA BILGARSKI KNIJKA VZIMA !

    ОтговорИзтриване
    Отговори
    1. Анонимен5/12/25 22:12

      Като чета и на теб Кирилицата ти е чужда, а критикуваш другите. Все още официалната азбука е кирилица, ЧЕП.

      Изтриване

Съдържанието на 24rodopi.com и технологиите, използвани в него, са под закрила на Закона за авторското право и сродните му права. Всички статии, репортажи, интервюта и други текстови, графични и видео материали, публикувани в сайта, са собственост на 24rodopi.com, освен ако изрично е посочено друго. Допуска се публикуване на текстови материали само след писмено съгласие на 24rodopi.com, посочване на източника и добавяне на линк към 24rodopi.com.
Използването на графични и видео материали, публикувани в 24rodopi.com. е строго забранено. Нарушителите ще бъдат санкционирани с цялата строгост на закона.
24rodopi.com не носи отговорност за съдържанието на коментарите под публикациите.
Администраторите на блог-форума запазват правото да ограничават или блокират публикуването им. Призоваваме ви за толерантност и спазване на добрия тон.


24rodopi - FACEBOOK I 24rodopi - FACEBOOK I 24rodopi - FACEBOOK I 24rodopi - FACEBOOK

Важно: Ползвайте материалите в 24rodopi.com, но ако уважавате труда на репортерите ни, които търсят новините на терен, цитирайте сайта. Ако поставите и линк към 24rodopi.com, нищо няма да загубите.

Администраторите на форума на rodopi24.blogspot.com пък призовават за толерантност и спазване на добрия тон под дописките. Те запазват правото си да ограничават или блокират публикуването на мнения.