24rodopi.com/Общество/Темата+
Автоинструктор е осъденият за подкупи в Кърджали. Той е приел рушвети от общо 12 лица, научи 24rodopi.com.
Сумите били различни, от 1000 до 10 000 лева. Един
курсист дори платил с валута – 5437 евро.
Това стана ясно в хода на заседанието срещу мъжа.
Както вече писахме, условна присъда и отнемане на над 70 000
лева – това е наказанието за инструктора.
Мъжът действал при условията на продължавано престъпление от
2019-та до декември 2022-ра в Кърджали и Джебел.
Автоинструкторът бе признат за виновен в това, че е поискал
и приел облага в различен размер, която не му следва, за да упражни влияние при
вземане на решение от длъжностно лице във връзка със службата му - като
председател на изпитна комисия, провеждаща теоретични изпити за придобиване на
правоспособност за управление на моторно превозно средство, да допусне до изпит
за придобиване на правоспособност за управление на моторно превозно средство,
без да извърши проверка за наличието на нерегламентирани електронни устройства,
с помощта на които да преминат успешно теоретичен изпит за придобиване на
правоспособност за управление на моторни превозни средства, посочват от съда.
Съдът наложи наказание от три години „лишаване от свобода“
на мъжа, като изпитателният срок е 5-годишен. Подсъдимият трябва да заплати на
държавата и сумата в размер на 70 874.55 лв., явяваща се равностойността на
получения дар – предмет на престъплението.















Ужас🥵🥵
ОтговорИзтриванеA ispitva6tite koga?
ОтговорИзтриванеТия дето ги дават са будали а не той дето ги взима
ОтговорИзтриванеБях сигурен и без да знам?! Такова дъно на шофьори/ки е нямало на кръгово стоят и не могат да вземат решение на главен път мигач итн. . . .
ОтговорИзтриванеAMI KAK ZA EDIN MESETZ KNIJKA KAK SE VZIMA,
ОтговорИзтриванеДа му се отнемат правата на инструктор и дипломата и от съда направо при бай Ставри
ОтговорИзтриванеПак инструкторът до мен
Изтриванее в шофьорския ми ден
и с другари по съдба
във колата ни събра.
Зад волана бавно сядам
и колана си затягам
казвам си: С кафенце тройно,
ще ми бъде по-спокойно.
Но огледай се дали
е свободно от коли
и мигача си пусни,
дай сега, напред тръгни.
Но със моето вълнение
все изпадам в затруднение.
Чувам: ,,И сега к'во правим?''
С отговора пак се бавим.
Чувам: ,,Леко, леко! Давай газ.''
Ах, защо не съм у нас?
Мале, трябва да завия!
Как ли аз сега ще свия?
За страха си аз забравям,
тъй добре след туй се справям.
След завоя ми наляво,
казва ми се: ,,Браво! Браво!''
Все очаквам в труден миг
от инструктора ми - вик.
Ала е с железни нерви.
Как понася моите маневри?
Знам, косата му настръхва,
гърлото му с мен пресъхва.
Гледам, че е побеляла.
К'во ли още е видяла?
Ето пак отново сдъвка
във устата нова дъвка.
Коментирам: ,,Тих днес бяхте.
Как със мен не полудяхте?
Трябваше и да паркирам,
да сгреша, аз все намирам.
На баир със ръчна спирам,
там от страх така умирам.
Вие кротко си седяхте
и въобще не ми крещяхте.
Благодарна съм, признавам!
Да се справям, се надявам.
Постепенно ще забравя
за страха и ще се справя.
Имайте със мен търпение,
с трудното ми обучение!''
Ех, инструкторът ни местен,
тих, спокоен е и свестен.
Той добре ще ни обучи
и на всичко ще научи.
Продължавайте в същия дух. Все така да работете по наболелите проблеми на хората.
ИзтриванеДа питам тези от Турция без да знаят български език как вземат книжки ?
ОтговорИзтриванеЗначи всички са рушветчииии
ОтговорИзтриванеБат Бисере е нормално идва и тоя момент
ОтговорИзтриванеДа се отнемат и продадените книжки! Би трябвало да се знае кои са платили.
ОтговорИзтриванеTova e bilgarskiyat sid i za tova sme na toya hal.
ОтговорИзтриванеОтнемане правото да бъде инструктор и да ходи да мете улиците поне година.
ОтговорИзтриванеКакви са тия откачалки, за едни листовки по 6,7 хил лева да дават. Това колко учене е, за 20 часа учене, толкова пари дават ли се бе неграмотни амсалаци.
ОтговорИзтриванеСъздавал е убийци на пътя, как не го е срам
ОтговорИзтриванеПишете му името.Нека приятели и комшии да знаят как си живака тариката.Конфискация на цялото имущество.
ОтговорИзтриванеНай големия далавераджията е бойко със голфа 5/6 от село Бенковски само знае да взима парите на децата... И ги скъсат нарочна зада взимат пари казват донеси другия път 200,300 лева ако не искаш да те скъсат мръшляк такъв... И мен ме скъсаха нарочно преди и ми каза донеси пари ако не искаш да те късат и втори път ? Боклук такъв
ОтговорИзтриванеВсички инструктори в Кърджали взимат пари и дават книжки на неграмотни, затова е града с най много тъпи водачи в цяла България
ОтговорИзтриванеТърся инструктор плащам 7к евро за книжката имам интерес искам да купя
ОтговорИзтриванеИ сега следва който е платил за книжки нека да се бъдат взети книжките им,реално е да се вземат книжките им те са по пътищата може да. Направят беля и последици сериозни ще чакаме съда се произнасе
ОтговорИзтриванеI ti ako imash diploma 8-mi klas, 100%-ta i ti si platil........
ИзтриванеDA SE zABRANYAY V GRADA UCEBNITE KOLI POLOVINATA CASOVE MINAVAT V ZADRISTVYANIYATA
ОтговорИзтриванеСъздал е убици на пътя. Да каже на кой убици е дал книжки! Глоба и да се анулиране на книжките.
ОтговорИзтриванеИнструктора от филма "Дами канят" Яки какво казваше на жените които ги обучаваше да шофират автомобила : "Ти имаш страшни очи" .
ОтговорИзтриванеВергул Юсеин и той така 10 бона иси готов
ОтговорИзтриване