24rodopi.com/Общество/Темата+

Автоинструктор е осъденият за подкупи в Кърджали. Той е приел рушвети от общо 12 лица, научи 24rodopi.com.

Сумите били различни, от 1000 до 10 000 лева. Един курсист дори платил с валута – 5437 евро.

Това стана ясно в хода на заседанието срещу мъжа.

Както вече писахме, условна присъда и отнемане на над 70 000 лева – това е наказанието за инструктора.

Мъжът действал при условията на продължавано престъпление от 2019-та до декември 2022-ра в Кърджали и Джебел.

Автоинструкторът бе признат за виновен в това, че е поискал и приел облага в различен размер, която не му следва, за да упражни влияние при вземане на решение от длъжностно лице във връзка със службата му - като председател на изпитна комисия, провеждаща теоретични изпити за придобиване на правоспособност за управление на моторно превозно средство, да допусне до изпит за придобиване на правоспособност за управление на моторно превозно средство, без да извърши проверка за наличието на нерегламентирани електронни устройства, с помощта на които да преминат успешно теоретичен изпит за придобиване на правоспособност за управление на моторни превозни средства, посочват от съда.

Съдът наложи наказание от три години „лишаване от свобода“ на мъжа, като изпитателният срок е 5-годишен. Подсъдимият трябва да заплати на държавата и сумата в размер на 70 874.55 лв., явяваща се равностойността на получения дар – предмет на престъплението.

 

Share To:

24rodopiavtor

Viber

Post A Comment:

26 comments so far,Add yours

  1. Анонимен4/12/25 09:25

    Ужас🥵🥵

    ОтговорИзтриване
  2. Анонимен4/12/25 09:26

    A ispitva6tite koga?

    ОтговорИзтриване
  3. Анонимен4/12/25 09:27

    Тия дето ги дават са будали а не той дето ги взима

    ОтговорИзтриване
  4. Анонимен4/12/25 09:35

    Бях сигурен и без да знам?! Такова дъно на шофьори/ки е нямало на кръгово стоят и не могат да вземат решение на главен път мигач итн. . . .

    ОтговорИзтриване
  5. Анонимен4/12/25 09:52

    AMI KAK ZA EDIN MESETZ KNIJKA KAK SE VZIMA,

    ОтговорИзтриване
  6. Анонимен4/12/25 10:30

    Да му се отнемат правата на инструктор и дипломата и от съда направо при бай Ставри

    ОтговорИзтриване
    Отговори
    1. Анонимен4/12/25 11:56

      Пак инструкторът до мен
      е в шофьорския ми ден
      и с другари по съдба
      във колата ни събра.
      Зад волана бавно сядам
      и колана си затягам
      казвам си: С кафенце тройно,
      ще ми бъде по-спокойно.
      Но огледай се дали
      е свободно от коли
      и мигача си пусни,
      дай сега, напред тръгни.
      Но със моето вълнение
      все изпадам в затруднение.
      Чувам: ,,И сега к'во правим?''
      С отговора пак се бавим.
      Чувам: ,,Леко, леко! Давай газ.''
      Ах, защо не съм у нас?
      Мале, трябва да завия!
      Как ли аз сега ще свия?
      За страха си аз забравям,
      тъй добре след туй се справям.
      След завоя ми наляво,
      казва ми се: ,,Браво! Браво!''
      Все очаквам в труден миг
      от инструктора ми - вик.
      Ала е с железни нерви.
      Как понася моите маневри?
      Знам, косата му настръхва,
      гърлото му с мен пресъхва.
      Гледам, че е побеляла.
      К'во ли още е видяла?
      Ето пак отново сдъвка
      във устата нова дъвка.
      Коментирам: ,,Тих днес бяхте.
      Как със мен не полудяхте?
      Трябваше и да паркирам,
      да сгреша, аз все намирам.
      На баир със ръчна спирам,
      там от страх така умирам.
      Вие кротко си седяхте
      и въобще не ми крещяхте.
      Благодарна съм, признавам!
      Да се справям, се надявам.
      Постепенно ще забравя
      за страха и ще се справя.
      Имайте със мен търпение,
      с трудното ми обучение!''
      Ех, инструкторът ни местен,
      тих, спокоен е и свестен.
      Той добре ще ни обучи
      и на всичко ще научи.

      Изтриване
    2. Анонимен4/12/25 14:37

      Продължавайте в същия дух. Все така да работете по наболелите проблеми на хората.

      Изтриване
  7. Анонимен4/12/25 10:47

    Да питам тези от Турция без да знаят български език как вземат книжки ?

    ОтговорИзтриване
  8. Анонимен4/12/25 10:50

    Значи всички са рушветчииии

    ОтговорИзтриване
  9. Анонимен4/12/25 10:59

    Бат Бисере е нормално идва и тоя момент

    ОтговорИзтриване
  10. Анонимен4/12/25 11:30

    Да се отнемат и продадените книжки! Би трябвало да се знае кои са платили.

    ОтговорИзтриване
  11. Анонимен4/12/25 11:48

    Tova e bilgarskiyat sid i za tova sme na toya hal.

    ОтговорИзтриване
  12. Анонимен4/12/25 12:22

    Отнемане правото да бъде инструктор и да ходи да мете улиците поне година.

    ОтговорИзтриване
  13. Анонимен4/12/25 12:32

    Какви са тия откачалки, за едни листовки по 6,7 хил лева да дават. Това колко учене е, за 20 часа учене, толкова пари дават ли се бе неграмотни амсалаци.

    ОтговорИзтриване
  14. Анонимен4/12/25 13:47

    Създавал е убийци на пътя, как не го е срам

    ОтговорИзтриване
  15. Анонимен4/12/25 13:49

    Пишете му името.Нека приятели и комшии да знаят как си живака тариката.Конфискация на цялото имущество.

    ОтговорИзтриване
  16. Анонимен4/12/25 15:43

    Най големия далавераджията е бойко със голфа 5/6 от село Бенковски само знае да взима парите на децата... И ги скъсат нарочна зада взимат пари казват донеси другия път 200,300 лева ако не искаш да те скъсат мръшляк такъв... И мен ме скъсаха нарочно преди и ми каза донеси пари ако не искаш да те късат и втори път ? Боклук такъв

    ОтговорИзтриване
  17. Анонимен4/12/25 16:25

    Всички инструктори в Кърджали взимат пари и дават книжки на неграмотни, затова е града с най много тъпи водачи в цяла България

    ОтговорИзтриване
  18. Анонимен4/12/25 17:38

    Търся инструктор плащам 7к евро за книжката имам интерес искам да купя

    ОтговорИзтриване
  19. Анонимен4/12/25 18:09

    И сега следва който е платил за книжки нека да се бъдат взети книжките им,реално е да се вземат книжките им те са по пътищата може да. Направят беля и последици сериозни ще чакаме съда се произнасе

    ОтговорИзтриване
    Отговори
    1. Анонимен4/12/25 21:52

      I ti ako imash diploma 8-mi klas, 100%-ta i ti si platil........

      Изтриване
  20. Анонимен4/12/25 18:38

    DA SE zABRANYAY V GRADA UCEBNITE KOLI POLOVINATA CASOVE MINAVAT V ZADRISTVYANIYATA

    ОтговорИзтриване
  21. Анонимен5/12/25 10:23

    Създал е убици на пътя. Да каже на кой убици е дал книжки! Глоба и да се анулиране на книжките.

    ОтговорИзтриване
  22. Анонимен5/12/25 11:17

    Инструктора от филма "Дами канят" Яки какво казваше на жените които ги обучаваше да шофират автомобила : "Ти имаш страшни очи" .

    ОтговорИзтриване
  23. Анонимен6/12/25 21:17

    Вергул Юсеин и той така 10 бона иси готов

    ОтговорИзтриване

Съдържанието на 24rodopi.com и технологиите, използвани в него, са под закрила на Закона за авторското право и сродните му права. Всички статии, репортажи, интервюта и други текстови, графични и видео материали, публикувани в сайта, са собственост на 24rodopi.com, освен ако изрично е посочено друго. Допуска се публикуване на текстови материали само след писмено съгласие на 24rodopi.com, посочване на източника и добавяне на линк към 24rodopi.com.
Използването на графични и видео материали, публикувани в 24rodopi.com. е строго забранено. Нарушителите ще бъдат санкционирани с цялата строгост на закона.
24rodopi.com не носи отговорност за съдържанието на коментарите под публикациите.
Администраторите на блог-форума запазват правото да ограничават или блокират публикуването им. Призоваваме ви за толерантност и спазване на добрия тон.


24rodopi - FACEBOOK I 24rodopi - FACEBOOK I 24rodopi - FACEBOOK I 24rodopi - FACEBOOK

Важно: Ползвайте материалите в 24rodopi.com, но ако уважавате труда на репортерите ни, които търсят новините на терен, цитирайте сайта. Ако поставите и линк към 24rodopi.com, нищо няма да загубите.

Администраторите на форума на rodopi24.blogspot.com пък призовават за толерантност и спазване на добрия тон под дописките. Те запазват правото си да ограничават или блокират публикуването на мнения.