24rodopi.com/Общество
Апелативен съд – Пловдив потвърди три от взетите от смолянския окръжен съд мерки за неотклонение „задържане под стража“ спрямо задържаните за зверския побой, завършил със смъртта на 23-годишния Костадин Кабаджов в Мадан.
А именно спрямо обвиняемия Шабан М. и спрямо братята Байрям
М. и Наим М.
Съдът отмени задържането под стража на четвъртия обвиняем
Денис М., като разпореди той да бъде освободен без мярка за неотклонение.
Срещу четиримата е повдигнато обвинение за това, че на
26.11.2025 г. около 22:05 часа в Мадан, умишлено са умъртвили Костадин Кабаджов.
Законен повод за започване на разследването е получен сигнал
на тел. 112, че около 22:10 часа на посоченото място е възникнал скандал и се
вика и стреля, като е съобщено за паднало лице в реката, което е
безжизнено.
В Апелативния съд делото се разгледа по жалби на четиримата
обвиняеми, които поискаха по-леки мерки за неотклонение от „задържане под
стража“. В залата се явиха само братята Б. М. и Н. М., а останалите двама
обвиняеми са отказали да присъстват и бяха представлявани от адвокатите си.
Апелативният съд посочи, че не открива нито едно
доказателство за участие на обвиняемия Д.М. в побоя над пострадалия. Поради
липса на изискуемото обосновано предположение за негова съпричастност към това
деяние не беше обсъждана възможността за определяне на претендираната от
защитата по-лека мярка за неотклонение.
За останалите трима обвиняеми съдът счете, че са налице и
трите предподставки за определяне на мерки за неотклонение „задържане под
стража“. Обяви, че повдигнатото им обвинение има идеална доказателствена
обезпеченост и изброи отделните доказателствени източници. Не прие тезата на
защитата за неустановеност на причината за смъртта на К. К. и механизма на
настъпването й. Не сподели и идеята за действия при условията на неизбежна
отбрана или при превишаване на пределите й. Обърна внимание, че двете
враждуващи групи, предвождани съответно от обвиняемия Ш.М и от пострадалия, са
планирали да участват в стълкновение, като съответно са се подготвили за
физически сблъсък, така че поведението на едната или другата не би могло да се
окачестви като непосредствено противоправно нападение, на което да може да се
отговори с правомерна отбрана.
След това съдът обоснова мнение за крайно висок интензитет
на опасността от укриване и извършване на престъпление при по-леки мерки за
неотклонение от „задържане под стража“. Отбеляза, че за въпросната опасност
действа и законовата презумпция по чл. 63, ал. 2 НПК.
Определението на Апелативният съд е окончателно.















Не е бил убиец кой уби тогава момчето доживотен за такива утрепки който мислят че могат да газят законите
ОтговорИзтриванеYazlk bu çocuklara çok üzüldüm Saban aslında çok iyi bi çocuktu nasl olduysa bilmiyorum ölenlere çok yazlk keşke kimseye bise olmasaydı aileleri maf oldular olmandan başka ta
ОтговорИзтриванеSaban cok mu iyi cocuk tu emin misin?
ИзтриванеDunyadan haberin yok!
Saban her zaman boyleydi
ИзтриванеКак така е на свобода даже трябва да бъдат задържани още хора който е бил там е виновен.
ОтговорИзтриванеТочно така! Всички трябва да бъдат наказани! Срам и позор в каква държава живеем! В деня в който погребват едно дете, убиецът да бъде пуснат на свобода... в деня в който едни родители ще заровят детето си завинаги в земята, друг претендира, че иска да види новороденото си дете... А родителите на Коцето, не искат ли да го видят? Не искат ли да бъдат с него? Безсрамници! БЕЗСРАМНИЦИ! Като чака дете какво прави там? Кой мъж ще остави жена си бременна в 9 месец и ще отиде с кочовете да се бие, а? Ами ако той беше убит? Какво щеше да прави тази жена, това дете? Уплашил се бил за Шабан, а за жена си не помисли ли? Не помисли ли, че някой ще се уплаши и за Коцето, а? Чудесно, радвам се, че вече един от тези безсрамници е родител. Представи си сега някой да отнеме живота на твоето дете, по особено жесток начин, как ще се чувстваш, а? Двайсет човека не са могли да спрат, да не се стигне до убийство, така ли? Човек лежи на земята, а вие го ритате в главата, до като стане дупка, иначе не да виновни, неееее, те са много добри момчета..
ИзтриванеДенис е невинен,той е добър човек
ОтговорИзтриванеДа бе много добър побойник
ИзтриванеТолкова добър е Денис ,че чак от доброта наръгва човек сега участва в убииството на друг човек Абе доброта струи от това момче хрисим ангел видиш ли ай сиктир бе ненормалнико Добро момче бил питие си хапчетата по редовно бе
ИзтриванеНаръгал е момчето, защото са го затворили 3-ма мъже в тоалетна и са го били. Не е убиец. Защитавал се и ако не го беше направил и той щеше да е мъртъв.
ИзтриванеИ искат да са свободни ли?
ОтговорИзтриванеХаная ще се намеси ли пак като в случая с полицая?
ХАНАЙ видя ли какво направихте с брат си?
Бях казал и съдът потвърди, че Дениз не е участвал в побоя. Някои драскачи какви ли не филми написаха.
ОтговорИзтриванеА на умрялото момче лека му пръст.
А бил ли е там?
ИзтриванеА къде беше Дениз на 26.11.2025 г.в 22:05 ч.?Само тава е достатъчно ,каквото и да пишеш много филми е гледал ми се струва!Не искаме такива хора между нас това е !
ИзтриванеВсички ще бъдат наказани! Това че тези безсрамници са на свобода, не означава че са невинни и че няма да бъдат наказани!
ИзтриванеТези от приятелите на Шабан, които не са участвали в боя са толкова виновни колкото и приятелите на убитото момче точка по въпроса.
ИзтриванеУчаствал ли е или не незнам но се знае е ,че е бил там къв к...р търси там при условие ,че е в изпитателен срок на условна присъда аааа само да те попитам вместо да си седи мирен на г,,зът той пак ходи да си търси белята това ако не е малоумник тогава какво е хайде кажи ми ти един път в белята втори път в белята трети път може и да няма като е просто момче а той очевидно е ще страда бая
ИзтриванеЩом знаете ще са виновни значи и вие сте били там и вие трябва да сте вътре 100 % ако несте несигурни некоментирайте
ОтговорИзтриванеВсички в затвора всичкииии хахахаа
ИзтриванеКазах, Не е участвал. Чети правилно.
ИзтриванеОт сега ще ги коментираме ,който не иска да го коментират ,да мисли преди да прави каквото и да било !Такива измислени истории дето ги разказват пред съда, пред нас техните съграждани няма да минат!За нас си са чисти УБИЙЦИ !Както и да ги защитавате всичко е ясно!Не искаме нито един от тях сред нас!
ИзтриванеЕй мършо! Всички ще си получат заслуженото! Онзи отгоре ще ги накаже всички! По-добре недей да плюеш небивалици по коментарите! Алах гледа!
ИзтриванеZaşo Naim nemoje dasi vidi dedeto kakvoto stanal stanal nikoy ne e byagal tamsa tryabva damusa razreşi dasi vidi momceto
ОтговорИзтриванеЕйййй ти от къде дойде извинявай !Ако искаш да му разрешат на бар да иде а ?
ИзтриванеАко си беше седял мирно до жената щеше и детето да си види и да се порадва сега ще го гледа през решетките мой човек като няма грам мозък в главата животът му ще мине по затворите това е аман от бабаити то добре ,че това убитото момче не е имало боен пистолет та да ги зачатка тия идиоти един да не остане та да видят те ммей ли са какво са
ИзтриванеZaşo Naim nemoje dasi vidi dedeto kakvoto stanal stanal nikoy ne e byagal tamsa tryabva damusa razreşi dasi vidi momceto
ОтговорИзтриванеКато не е могъл да си подреди приоритетите, така е. Щом проблемът на Шабан е бил по-важен, сега ще чака решение.
ИзтриванеAba vika ce ne sum vidql deteto
ОтговорИзтриванеA pocinaliq izobshto nqma da vidi deteto nali znaesh bokluk...
Curuyun hapiste bide ta shaban mahkemeye gelmemish ..gelmicek cunki hareketleri belli etcek Che izdivaç yapcak kendini
O yuzden gelmedi mahkemeye göt korkusu
Avukatla sizin sayenizde biri 50 bin cebine soktu
Biri 65 bin cebine soktu unari kimse anmiyoya
Shini iyi oldu paralara gidi çocuklarda ilerde curucek aklınız başınıza gelsin
Geberin curuyun
Това са децата на новобогаташите и резултата от възпитанието им. Никой не е тръгнал с идеята за разреши конфликта, а да премерят бойните си умения. Това не могат да бъдат никакви спортисти!
ОтговорИзтриванеКой го удари със камък във главата. Той е убиецът. Много ли е трудно да го разберат. Какви полицаи и каква прокуратура. Всички участници са виновни и трябва да бъдат наказани. Има убийство. Някои може условна присъда да получат. . Но е задължително.
ОтговорИзтриванеТочно така, искаме справедливост!
ИзтриванеВсички съдии на страната са в тези коментари и обвиняват всички живи и умрели ейййй мърши ние всичките докарахме на това дередже тези млади хора щом държавата няма закони ще има още и още а мишоци като вас ще си коментирате докато не ви се подпали под гъза много знаем иначе законите нали смешен народ слаба нация
ОтговорИзтриванеТам имал група и от Мадан и те не са вътре а за тях никой не говори тия камери тях не ги снимал и за тяхняма аллах от горе не се говори.и за шабан от източник
ОтговорИзтриванеразбрахме адвокатът от Перник поискал от баща му
Щом има убийство и които са били там трябва да дадат едно 35 години реално лишаване на свобода. Ако няма справедливост май накрая ще почнат да линчуват , както Турция зъб за зъб, кръв за кръв.
ОтговорИзтриванеКакво става със другите щом са отишли всички значи и те са отишли да бият загиналото момче.И на тях да се даде по една две години затвор за да знаят друг път да не се връзват на други приятели
ОтговорИзтриванеПрестанете да съдите и обвинявате! Има си хора за това, а и има някой горе, който вижда всичко и не оставя никой безнаказан. Много знаете всички, всички станахте съдии, прокурори и т.н., а на живо имената едвам си казвате!
ОтговорИзтриванеИ Шабание ще излезне двамата братя ще отнесатттт
ОтговорИзтриванеИ Шабание ще излезне двамата братя ще отнесатттт
ОтговорИзтриванеУспокойтесе малко и почакайте малко. Рано или късно истината ще се разбере, щото е имало много хора там. Лошото е че има смъртен случай. Бог да го прости. Съболезнования на близките.
ОтговорИзтриванеИстината никога няма да излезе наяве
ИзтриванеЗа всички други пишат, не и за главния виновник, организирал всичко това.
ОтговорИзтриванеМного неграмотници коментират.
ОтговорИзтриванеТо май си видя че няма да има пак правосъдие в Българя,поне в съда да ги е срам от родителите на починалия,тези нямат ли деца.В България няма прошка за кокшка само,млад човек бил пребит до смърт е нищо,погубена държава и никакви закони
ОтговорИзтриванеА кои са грамотните в случая?
ОтговорИзтриванеА кои са грамотните в случая?
ОтговорИзтриванеЕ това е бъдещето на България. Следващото поколение. Изверги, наркомани и убийци.
ОтговорИзтриване