24rodopi.com/Общество

Апелативен съд – Пловдив  потвърди три от взетите от смолянския окръжен съд мерки за неотклонение „задържане под стража“ спрямо задържаните за зверския побой, завършил със смъртта на 23-годишния Костадин Кабаджов в Мадан.

А именно спрямо обвиняемия Шабан М. и спрямо братята Байрям М. и Наим М.

Съдът отмени задържането под стража на четвъртия обвиняем Денис М., като разпореди той да бъде освободен без мярка за неотклонение.

Срещу четиримата е повдигнато обвинение за това, че на 26.11.2025 г. около 22:05 часа в Мадан, умишлено са  умъртвили Костадин Кабаджов.

Законен повод за започване на разследването е получен сигнал на тел. 112, че около 22:10 часа на посоченото място е възникнал скандал и се вика и стреля, като е съобщено за паднало лице в реката, което е безжизнено.           

В Апелативния съд делото се разгледа по жалби на четиримата обвиняеми, които поискаха по-леки мерки за неотклонение от „задържане под стража“. В залата се явиха само братята Б. М. и Н. М., а останалите двама обвиняеми са отказали да присъстват и бяха представлявани от адвокатите си.

Апелативният съд посочи, че не открива нито едно доказателство за участие на обвиняемия Д.М. в побоя над пострадалия. Поради липса на изискуемото обосновано предположение за негова съпричастност към това деяние не беше обсъждана възможността за определяне на претендираната от защитата по-лека  мярка за неотклонение.

За останалите трима обвиняеми съдът счете, че са налице и трите предподставки за определяне на мерки за неотклонение „задържане под стража“. Обяви, че повдигнатото им обвинение има идеална доказателствена обезпеченост и изброи отделните доказателствени източници. Не прие тезата на защитата за неустановеност на причината за смъртта на К. К. и механизма на настъпването й. Не сподели и идеята за действия при условията на неизбежна отбрана или при превишаване на пределите й. Обърна внимание, че двете враждуващи групи, предвождани съответно от обвиняемия Ш.М и от пострадалия, са планирали да участват в стълкновение, като съответно са се подготвили за физически сблъсък, така че поведението на едната или другата не би могло да се окачестви като непосредствено противоправно нападение, на което да може да се отговори с правомерна отбрана.

След това съдът обоснова мнение за крайно висок интензитет на опасността от укриване и извършване на престъпление при по-леки мерки за неотклонение от „задържане под стража“. Отбеляза, че за въпросната опасност действа и законовата презумпция по чл. 63, ал. 2 НПК.

Определението на Апелативният съд е окончателно.

 

Share To:

24rodopiavtor

Viber

Post A Comment:

46 comments so far,Add yours

  1. Анонимен4/12/25 15:45

    Не е бил убиец кой уби тогава момчето доживотен за такива утрепки който мислят че могат да газят законите

    ОтговорИзтриване
  2. Анонимен4/12/25 15:54

    Yazlk bu çocuklara çok üzüldüm Saban aslında çok iyi bi çocuktu nasl olduysa bilmiyorum ölenlere çok yazlk keşke kimseye bise olmasaydı aileleri maf oldular olmandan başka ta

    ОтговорИзтриване
    Отговори
    1. Анонимен4/12/25 17:41

      Saban cok mu iyi cocuk tu emin misin?
      Dunyadan haberin yok!

      Изтриване
    2. Анонимен4/12/25 18:15

      Saban her zaman boyleydi

      Изтриване
  3. Анонимен4/12/25 16:28

    Как така е на свобода даже трябва да бъдат задържани още хора който е бил там е виновен.

    ОтговорИзтриване
    Отговори
    1. Анонимен4/12/25 19:54

      Точно така! Всички трябва да бъдат наказани! Срам и позор в каква държава живеем! В деня в който погребват едно дете, убиецът да бъде пуснат на свобода... в деня в който едни родители ще заровят детето си завинаги в земята, друг претендира, че иска да види новороденото си дете... А родителите на Коцето, не искат ли да го видят? Не искат ли да бъдат с него? Безсрамници! БЕЗСРАМНИЦИ! Като чака дете какво прави там? Кой мъж ще остави жена си бременна в 9 месец и ще отиде с кочовете да се бие, а? Ами ако той беше убит? Какво щеше да прави тази жена, това дете? Уплашил се бил за Шабан, а за жена си не помисли ли? Не помисли ли, че някой ще се уплаши и за Коцето, а? Чудесно, радвам се, че вече един от тези безсрамници е родител. Представи си сега някой да отнеме живота на твоето дете, по особено жесток начин, как ще се чувстваш, а? Двайсет човека не са могли да спрат, да не се стигне до убийство, така ли? Човек лежи на земята, а вие го ритате в главата, до като стане дупка, иначе не да виновни, неееее, те са много добри момчета..

      Изтриване
  4. Анонимен4/12/25 16:40

    Денис е невинен,той е добър човек

    ОтговорИзтриване
    Отговори
    1. Анонимен4/12/25 17:25

      Да бе много добър побойник

      Изтриване
    2. Анонимен5/12/25 06:45

      Толкова добър е Денис ,че чак от доброта наръгва човек сега участва в убииството на друг човек Абе доброта струи от това момче хрисим ангел видиш ли ай сиктир бе ненормалнико Добро момче бил питие си хапчетата по редовно бе

      Изтриване
    3. Анонимен6/12/25 02:25

      Наръгал е момчето, защото са го затворили 3-ма мъже в тоалетна и са го били. Не е убиец. Защитавал се и ако не го беше направил и той щеше да е мъртъв.

      Изтриване
  5. Анонимен4/12/25 16:59

    И искат да са свободни ли?
    Ханая ще се намеси ли пак като в случая с полицая?
    ХАНАЙ видя ли какво направихте с брат си?

    ОтговорИзтриване
  6. Анонимен4/12/25 17:21

    Бях казал и съдът потвърди, че Дениз не е участвал в побоя. Някои драскачи какви ли не филми написаха.
    А на умрялото момче лека му пръст.

    ОтговорИзтриване
    Отговори
    1. Анонимен4/12/25 19:10

      А бил ли е там?

      Изтриване
    2. Анонимен4/12/25 19:16

      А къде беше Дениз на 26.11.2025 г.в 22:05 ч.?Само тава е достатъчно ,каквото и да пишеш много филми е гледал ми се струва!Не искаме такива хора между нас това е !

      Изтриване
    3. Анонимен4/12/25 19:56

      Всички ще бъдат наказани! Това че тези безсрамници са на свобода, не означава че са невинни и че няма да бъдат наказани!

      Изтриване
    4. Анонимен5/12/25 00:31

      Тези от приятелите на Шабан, които не са участвали в боя са толкова виновни колкото и приятелите на убитото момче точка по въпроса.

      Изтриване
    5. Анонимен5/12/25 06:50

      Участвал ли е или не незнам но се знае е ,че е бил там къв к...р търси там при условие ,че е в изпитателен срок на условна присъда аааа само да те попитам вместо да си седи мирен на г,,зът той пак ходи да си търси белята това ако не е малоумник тогава какво е хайде кажи ми ти един път в белята втори път в белята трети път може и да няма като е просто момче а той очевидно е ще страда бая

      Изтриване
  7. Анонимен4/12/25 17:22

    Щом знаете ще са виновни значи и вие сте били там и вие трябва да сте вътре 100 % ако несте несигурни некоментирайте

    ОтговорИзтриване
    Отговори
    1. Анонимен4/12/25 17:42

      Всички в затвора всичкииии хахахаа

      Изтриване
    2. Анонимен4/12/25 18:57

      Казах, Не е участвал. Чети правилно.

      Изтриване
    3. Анонимен4/12/25 19:38

      От сега ще ги коментираме ,който не иска да го коментират ,да мисли преди да прави каквото и да било !Такива измислени истории дето ги разказват пред съда, пред нас техните съграждани няма да минат!За нас си са чисти УБИЙЦИ !Както и да ги защитавате всичко е ясно!Не искаме нито един от тях сред нас!

      Изтриване
    4. Анонимен4/12/25 19:57

      Ей мършо! Всички ще си получат заслуженото! Онзи отгоре ще ги накаже всички! По-добре недей да плюеш небивалици по коментарите! Алах гледа!

      Изтриване
  8. Анонимен4/12/25 18:52

    Zaşo Naim nemoje dasi vidi dedeto kakvoto stanal stanal nikoy ne e byagal tamsa tryabva damusa razreşi dasi vidi momceto

    ОтговорИзтриване
    Отговори
    1. Анонимен4/12/25 21:16

      Ейййй ти от къде дойде извинявай !Ако искаш да му разрешат на бар да иде а ?

      Изтриване
    2. Анонимен5/12/25 07:00

      Ако си беше седял мирно до жената щеше и детето да си види и да се порадва сега ще го гледа през решетките мой човек като няма грам мозък в главата животът му ще мине по затворите това е аман от бабаити то добре ,че това убитото момче не е имало боен пистолет та да ги зачатка тия идиоти един да не остане та да видят те ммей ли са какво са

      Изтриване
  9. Анонимен4/12/25 18:52

    Zaşo Naim nemoje dasi vidi dedeto kakvoto stanal stanal nikoy ne e byagal tamsa tryabva damusa razreşi dasi vidi momceto

    ОтговорИзтриване
    Отговори
    1. Анонимен4/12/25 22:22

      Като не е могъл да си подреди приоритетите, така е. Щом проблемът на Шабан е бил по-важен, сега ще чака решение.

      Изтриване
  10. Анонимен4/12/25 19:38

    Aba vika ce ne sum vidql deteto
    A pocinaliq izobshto nqma da vidi deteto nali znaesh bokluk...
    Curuyun hapiste bide ta shaban mahkemeye gelmemish ..gelmicek cunki hareketleri belli etcek Che izdivaç yapcak kendini
    O yuzden gelmedi mahkemeye göt korkusu
    Avukatla sizin sayenizde biri 50 bin cebine soktu
    Biri 65 bin cebine soktu unari kimse anmiyoya
    Shini iyi oldu paralara gidi çocuklarda ilerde curucek aklınız başınıza gelsin
    Geberin curuyun

    ОтговорИзтриване
  11. Анонимен4/12/25 20:07

    Това са децата на новобогаташите и резултата от възпитанието им. Никой не е тръгнал с идеята за разреши конфликта, а да премерят бойните си умения. Това не могат да бъдат никакви спортисти!

    ОтговорИзтриване
  12. Анонимен4/12/25 21:01

    Кой го удари със камък във главата. Той е убиецът. Много ли е трудно да го разберат. Какви полицаи и каква прокуратура. Всички участници са виновни и трябва да бъдат наказани. Има убийство. Някои може условна присъда да получат. . Но е задължително.

    ОтговорИзтриване
    Отговори
    1. Анонимен4/12/25 21:17

      Точно така, искаме справедливост!

      Изтриване
  13. Анонимен4/12/25 21:52

    Всички съдии на страната са в тези коментари и обвиняват всички живи и умрели ейййй мърши ние всичките докарахме на това дередже тези млади хора щом държавата няма закони ще има още и още а мишоци като вас ще си коментирате докато не ви се подпали под гъза много знаем иначе законите нали смешен народ слаба нация

    ОтговорИзтриване
  14. Анонимен4/12/25 22:22

    Там имал група и от Мадан и те не са вътре а за тях никой не говори тия камери тях не ги снимал и за тяхняма аллах от горе не се говори.и за шабан от източник

    разбрахме адвокатът от Перник поискал от баща му

    ОтговорИзтриване
  15. Анонимен5/12/25 00:16

    Щом има убийство и които са били там трябва да дадат едно 35 години реално лишаване на свобода. Ако няма справедливост май накрая ще почнат да линчуват , както Турция зъб за зъб, кръв за кръв.

    ОтговорИзтриване
  16. Анонимен5/12/25 00:19

    Какво става със другите щом са отишли всички значи и те са отишли да бият загиналото момче.И на тях да се даде по една две години затвор за да знаят друг път да не се връзват на други приятели

    ОтговорИзтриване
  17. Анонимен5/12/25 08:02

    Престанете да съдите и обвинявате! Има си хора за това, а и има някой горе, който вижда всичко и не оставя никой безнаказан. Много знаете всички, всички станахте съдии, прокурори и т.н., а на живо имената едвам си казвате!

    ОтговорИзтриване
  18. Анонимен5/12/25 08:31

    И Шабание ще излезне двамата братя ще отнесатттт

    ОтговорИзтриване
  19. Анонимен5/12/25 08:31

    И Шабание ще излезне двамата братя ще отнесатттт

    ОтговорИзтриване
  20. Анонимен5/12/25 09:25

    Успокойтесе малко и почакайте малко. Рано или късно истината ще се разбере, щото е имало много хора там. Лошото е че има смъртен случай. Бог да го прости. Съболезнования на близките.

    ОтговорИзтриване
    Отговори
    1. Анонимен5/12/25 20:31

      Истината никога няма да излезе наяве

      Изтриване
  21. Анонимен5/12/25 09:42

    За всички други пишат, не и за главния виновник, организирал всичко това.

    ОтговорИзтриване
  22. Анонимен5/12/25 11:52

    Много неграмотници коментират.

    ОтговорИзтриване
  23. Анонимен5/12/25 14:58

    То май си видя че няма да има пак правосъдие в Българя,поне в съда да ги е срам от родителите на починалия,тези нямат ли деца.В България няма прошка за кокшка само,млад човек бил пребит до смърт е нищо,погубена държава и никакви закони

    ОтговорИзтриване
  24. Анонимен5/12/25 17:09

    А кои са грамотните в случая?

    ОтговорИзтриване
  25. Анонимен5/12/25 17:09

    А кои са грамотните в случая?

    ОтговорИзтриване
  26. Анонимен5/12/25 18:10

    Е това е бъдещето на България. Следващото поколение. Изверги, наркомани и убийци.

    ОтговорИзтриване

Съдържанието на 24rodopi.com и технологиите, използвани в него, са под закрила на Закона за авторското право и сродните му права. Всички статии, репортажи, интервюта и други текстови, графични и видео материали, публикувани в сайта, са собственост на 24rodopi.com, освен ако изрично е посочено друго. Допуска се публикуване на текстови материали само след писмено съгласие на 24rodopi.com, посочване на източника и добавяне на линк към 24rodopi.com.
Използването на графични и видео материали, публикувани в 24rodopi.com. е строго забранено. Нарушителите ще бъдат санкционирани с цялата строгост на закона.
24rodopi.com не носи отговорност за съдържанието на коментарите под публикациите.
Администраторите на блог-форума запазват правото да ограничават или блокират публикуването им. Призоваваме ви за толерантност и спазване на добрия тон.


24rodopi - FACEBOOK I 24rodopi - FACEBOOK I 24rodopi - FACEBOOK I 24rodopi - FACEBOOK

Важно: Ползвайте материалите в 24rodopi.com, но ако уважавате труда на репортерите ни, които търсят новините на терен, цитирайте сайта. Ако поставите и линк към 24rodopi.com, нищо няма да загубите.

Администраторите на форума на rodopi24.blogspot.com пък призовават за толерантност и спазване на добрия тон под дописките. Те запазват правото си да ограничават или блокират публикуването на мнения.