24rodopi.com/Общество
„Не съм убиец. Не мога да убия никого. Към мен беше насочен пистолет и започнах да бягам. Шабан и Коцето паднаха. Това момче, което почина, нанасяше удари на Шабан с нещо в ръката. Отидох към тях, но ми насочи пистолет, идваха и други с пистолети“.
Разказът на Байрям М. в Апелативния съд в Пловдив.
Както вече писахме, Шабан М. и братята Байрям и Наим М.
остават в ареста с най-тежката мярка за неотклонение – „задържане под стража“.
Четвъртият обвиняем за убийството в Мадан Денис М. бе пуснат от килиите.
„Искам да видя новороденото си дете. Това е първото ми дете“,
пък посочи Наим М. в мотива си за по-лека мярка за неотклонение. Съпругата му е
родила преди денонощие, стана ясно още в съда.















Боклуци. Не бил убиец. Кой уби момчето тогава бе Педераски шматко.
ОтговорИзтриванеВсички са виновни и простия п.мак и тези селяци
ИзтриванеНека Наимджан мислеше преди да отива да убива и прави на бабаит за съпругата и детето си!!! Да гние в затвора ! Така или иначе обрече вече детето си да му викат на убиеца детето!
ОтговорИзтриванеЗащо ти пише български
ИзтриванеЖена ти ражда а ти отиваш да убиваш някой, как не ти е срам бе идиот!
ОтговорИзтриванеШабан 30г на топло
ОтговорИзтриванеDOJIVOTEN ZATVOR ZA TRIMATA BEZ JALOST
ИзтриванеДенис нали имаше условно за какво пускат ?
ОтговорИзтриванеЗащото си е плат... !
Изтриванезащото явно не е участвал бе, умник
ИзтриванеВината никога не е едностранна.. в случая половината вина е на родителите, няма да влизам в подробности знаете какво искам да кажа. Съболезнования на близките!
ОтговорИзтриванеЩом чакаш дете защо отиваш там
ОтговорИзтриванеНагли лешове , искал да си види детето , а защо не пита първо дали човека от Мадан и той не иска да види детето си . А този Денис и от това ли ще го отърват ? Първо опит за убийство със 7 прободни рани , а сега съучастник в убийство и сниман на камера , какво трябва да направи , че да го затворят
ОтговорИзтриванеУмее и има възможности да си.../ отърве/
ИзтриванеЧакат го да убие някой, но баща му пак може да го освободи, но този път не с 30 бона.
ИзтриванеМного жалко за цялата ситуация..жалко за погубените животи заради някакво шавливо момиче.И много тъжно! :(
ОтговорИзтриванеAh ba canim gulum dusunmeden mi gittin
ОтговорИзтриванеНаимчо това щеше да го мислиш преди това,Сега няма връщане назад,Убихте един младеж, Съсипахте десетки семейства,Сега в младини в кауша.
ОтговорИзтриванеАллах е дал разум на всеки. Всеки сам отговаря за постъпките си.
ОтговорИзтриванеТова писах.Ще почнат да се топят и всичко ще изплува.Язък за всички.Смърт и опростени животи.
ОтговорИзтриванеСега ли се сети ,чи имаш бебе да го видиш,вместо да си до жена си и рожбата си тръгнал си да се правиш на мъж.Истинският мъж е мъж когато стои до жена си като непоклатима скала.Глупак
ОтговорИзтриванеБокл...и, параз...на обществото сте. Ако имаш дете какъв к..р търсиш там посред нощите.
ОтговорИзтриване.когото го срещнеш в града се кланяше пред тях Аптал
ИзтриванеЗначи са се самоотбранявали
ОтговорИзтриванеНе!
ИзтриванеDa be da vie nqmate nishto obshto s postrqdaliq
ОтговорИзтриванеToi sam si padna i ostana na mqsto...
Aba sumuklu takimi yidiz sıkı kabul edin curuyun shini ilerde fasonluk engin diy3 disharda shini ilerde yapın o fasonu
Yapsınlar arkasını
Абе бок..к, защо не си при жена си и дъщеря си.
ОтговорИзтриванеЧоджум, що не си гледаш семейството, ами си тръгнал да раздаваш юмруци и да сееш смърт?!
ОтговорИзтриванеSega li se seti
ОтговорИзтриванеА това момче как и що почина ? Питам за един приятел !
ОтговорИзтриванеЗа тях нищо не се говори ! Колко човека са били кой изкарал оръжие? От каквое починал...
ИзтриванеTeşko breme,nastava....hey boklutsi mrisni....vsicko se plaşta.
ОтговорИзтриванеСега ли се сетих те
ОтговорИзтриванеНали бяхте големите бабаити Шабание ще ви спаси
ОтговорИзтриванеШабанът не можа ли да си разреши сам конфликта, ми тръгнал с един микробус хора за честта на една въртиопашка.
ОтговорИзтриванеShaban e nai golqmata mishka hahahah 1-1 dali mu stiskashe
ИзтриванеА на вас стискали ви се да идвате в чужд град с покана за бой сам ? Питам за един приятел ако ви се стиска заповядайте в Пловдив сам срещу незнайно то.
ИзтриванеВие, освен с юмруци, други начини за разрешаване на конфликти, не знаете ли?!
ИзтриванеЕ за това, един е мъртъв, а другите задържани.
А,аз за един приятел питам ,ти в Пловдив така неграмотно ли пишеш ?Ти си от Пловдив колкото и аз съм от Париж!
ИзтриванеКакво става със другите щом са отишли всички значи и те са отишли да бият загиналото момче.И на тях да се даде по една две години затвор за да знаят друг път да не се връзват на други приятели
ОтговорИзтриванеТо по тази логика и приятелите на загиналото момче трябва да получат по една две години затвор и те да знаят другия път да не се връзват на приятели.
ИзтриванеКакво значи да не се връзват на приятели? Един приятел, никога не би избягал като мишка, когато вижда, че 20 бабаита бият техният приятел! Един приятел никога не би оставил приятеля си да бие до смърт човек! И в двете страни тези "приятели", трябва също да бъдат подведени под отговорност! Както и момичето, което в случая е поръчител! Повече няма какво да се каже! Ако чрез съдебната ни система всички учавствали, както и наблюдаващите от сам и от там не си получат заслуженото, то Алах рано или късно ще ги накаже!
ИзтриванеПисна ми вече не искам повече да чуя за такива събития приключвайте вече с тоя случай има прокурори и съдии на които им е работа такива случаи.
ОтговорИзтриванеКое ти писна?
ИзтриванеПоложителен кокаин 100 % Ашкън нарко пласиор един ден стаж нямат ама си карат коли за 100000 лв държавата даси разследва за кокошка няма прошка за милиони няма закони
ОтговорИзтриванеАшкън работи от поне 17 годишна възраст , малоумник.
ИзтриванеИ какво общо има цялата ситуация с Ашкън ? Ама чакай да го опетним / анонимно/ , а като го видим на улицата , ще го поздравим .
Само на снимките дават двамата братя да сте видяли Шабан някъде а всичко е станало заради него
ОтговорИзтриванеМНОГО ПРАВИЛНО
ИзтриванеМного точен коментар, къде скрихте главния подбудител на всичко това, нито дума за него.
ИзтриванеНе познавам никой от тях жал ми е за всичките кой знае на кого граховете плаштат карма аллах да им е на помощ
ОтговорИзтриванеКакво става със другите щом са отишли всички значи и те са отишли да бият загиналото момче.И на тях да се даде по една две години затвор за да знаят друг път да не се връзват на други приятели
ОтговорИзтриванеОт това село Черноочене има още дюзуна подобни б.оклуци също се правят на мма бойци и гангстери с парите на бащите им... Нека и на тях пожелавам по 20г затвор ...
ОтговорИзтриванеDoğan bebeğe yazık bunun babası insan öldürdü diye konuşcaklar eşinede yazık gencecik kızz…
ОтговорИзтриванеNaimcan zanediyor ha bunun bebeği oldu diye salıcaklar yok öyle dünya tek sen değilsin çocugu olup da mapuz yatan gencecik bir canı almadan düşüncektiniz
Aba Tiraci uc kişi ezdi de ew mapuzi istedi haberlere bak Osman
ИзтриванеSen mastanlidanmisin abla
ИзтриванеВината никога не е едностранна..
ОтговорИзтриванеВината никога не е едностранна..
ОтговорИзтриванеTez dvata bratq predi treniraha borba sıvsem dobri momcheta bqha ne moga da povqrvam
ОтговорИзтриванеДа не забравим че и тия от Мадан са посрещнали с оръжия и цяла тумба кърджалийците,мъртви можело да падне и от кърджалийската група ,много лошо че има жертва но и за тия от Мадан пишат много лоши неща
ОтговорИзтриванеДвама човека не са цяла тумба.
ИзтриванеДа, ако маданци бяха убили някои от тях и за тях същото щеше да се пише и да се говори, но съдбата е решила победители в двубоя и убийци да бъдат черноочене и затова с тях се занимава и съда и коментиращите.
ИзтриванеЛихварчета. На Мадан и околноста имал пари и се мислел на Досегаем Мамино синче бог да го прости
ИзтриванеЕй като ви чета направо ми се повръща! Тия от Мадан са били спрени с камъни! Колата на момчето е помляна от камъни, кой хвърляше тези камъни, а? По вашите коли ако хвърлят камъни и то такива, вие какво ще направите, а? Ама неее, защитавайте си убийци, на ваше място бих си направил снимка за спомен с тях! Ще паднат и от кърджалийска страна, имайте търпение, Бог забавя, но не забравя! Да наречеш едни убийци, победители е направо престъпление! Имате ли деца? Ако утре едни такива победители убият вашето дете, ще плачете ли, или ще наградите победителите? Срам ме е да чета такива коментари! Гнус ме е! Толкова сте плитки, че не е истина! И не не е решила съдбата така! Решили са го едни съдници! Момчета, които отнеха живота на свой връстник, по особено жесток начин! Погнуса! От всички, по бусчето и по колите не се сещам за нито един, който не е мамино синче! Жалко само за родителите! Всички на висок пост, цял живот работили и опитвали се да дадат най-доброто на своите деца, а накрая собствените им деца им се изплюха в лицето! Много жалко!
ИзтриванеДвубой е между двама души! Това в никакъв случай не е двубой! Това е един побой завършил със смъртта на едно младо момче, пред което стоеше целият живот!
ИзтриванеОще малко ще искарат виновен убитото момче бахти филма
ОтговорИзтриванеСпоред теб Лесно ли се убива вземи ножа да те видя ще имаш ли кораж поне една кокошка да я колиш Смотан такъв
ИзтриванеНасрахте се!
ИзтриванеВсички ще горите във ада и ще получите по 20 години затвор.
ОтговорИзтриванеСиктир гьот къзан Алчен си Гладен си
ИзтриванеГолямата компания да видим сега колко ще помагате на това бебе дето остана без баща щото ви беше приятел.Иначе сте голяма работа.
ОтговорИзтриванеТи не се притеснявай да детето на друг гледай твоя Палячо такъв
Изтриване90% от коментарите тук са потресаващо неграмотни — не само като правопис, но и като съдържание, мисъл и човечност. Ако поне част от тази агресивна и токсична енергия беше насочена към самоусъвършенстване, вероятно щяхме да живеем в значително по-зряло общество.
ОтговорИзтриванеВсеки носи лична отговорност за действията си. Вие нямате абсолютно никакво право да намесвате новородено дете и жена, която току-що е родила.
Макар да нямам доверие в съдебната ни система, се надявам истината да възтържествува. Единият да има възможността да отгледа детето си, а другият да намери сили да се изправи пред живота и да поеме по по-смирен, по-съзнателен път.
Тези момчета не са зверове. Не са убийци. Насочете яростта си към човека, който многократно е избягвал отговорност за действията си — факт, който логично води до повторение, ескалация и трагичен край.
Апартаменти, коли, кооперации и пари не прикриват престъпленията на един син. Това е живият пример как НЕ се възпитава мъж — и какво се случва, когато егото и алчността изядат всичко човешко. Шабан, не е мъжко да бягаш от отговорност. В съда не действа практиката “Тате носи, мама меси”.
Смирението е привилегия на осъзнатите хора. За останалите остава съжалението… и последиците.
Денис не е убиец. Денис е момче, борило се всячески да спаси себе си от жесток побой от млади момчета на няколко субстанции, които губят контрол над себе си. Денис плати скъпо за живота си. Надявам се това да е последният урок, който е трябвал да научи по този начин и поеме по път, който би му отивал на него, а не движейки с общност, чийто интереси са пари, скъпи коли, евтини млади момичета и полуголи снимки върху коли и т.н. Пожелавам смирение от все сърце на Байрям и Наим. Пожелавам им да живеят живот, който би подхождал на добрите им сърца. Бъдете здрави!
Мното правилен и точен коменгар.
ИзтриванеЕдва ли си е взел поука всички сме отивали на дистокети и ресторанти ама не с нож. Яко си беше взел поука той нямаше да е пътувал с другите в Мадан същото се отнася и за братятя
ИзтриванеМного точно се изказвал мнението си .аз също ги познавам тези момчета Байрям и Наим не мисля че са убили покойния
ИзтриванеДобре хубаво си написал цял роман,но на въпроса какво прави с нож в дискотеката? Как ще ми отговориш,умнико?Ясно е ,че никой от тях не отишъл с ясната цел да го убият.Искали са да ги понатупат ама са се самозабравили.Но не може да се мислиш за недосегаем щото бащати е с партията и дава парички и раздава кебапчета преди кампанията(за всички се отнася)
ИзтриванеАбе умнико 10:05. По принцип всички знаем , че в расторант, бор, дискотека се отива да се забавлява, разпусне, хапне и пийне с приятели. Не се отива да се друсаш, да се правят засади и да се бият непълнолетти в тоалетни. Погледни от тази гледна точка. Радвайте се на живота, не се правете на голямата рабога и не проявявайте агресия към околните. Живейте младостта си смислено, а не като комплексирани примати, на които целият свят им е крив.
Изтриване„Кармата няма скъпи сметки – само точни.“
ИзтриванеИма една истина, която много хора се преструват, че не знаят:
никой не си тръгва без да плати сметката.
Дори онези, които си мислят, че са минали между капките…
не са.
Кармата не идва с дата.
Не идва с предупреждение.
Не идва с шум.
Тя идва в тишината.
Когато вече няма кого да лъжеш.
Когато няма кого да виниш.
Когато собственото ти отражение започне да прилича на присъда.
Защото болката, която причиняваш винаги, винаги намира път обратно към теб.
Когато лъжеш човек, който е бил чист с теб
животът ти праща някой, който ще те лъже точно така.
Когато пренебрегваш човек, който е бил до теб. Животът ти показва какво е да молиш за внимание, което никой не ти дава.
Когато предадеш човек, който е давал повече, отколкото имаш право да поискаш —
животът ти изпраща същата предателска болка… само че двойно.
Защото всяка дума, всяко действие, всяко мълчание… оставя следа.
И вселената не забравя нито едно.
Понякога кармата идва под формата на човек.
Понякога идва като загуба.
Понякога идва като празнота, която никой не може да запълни.
Понякога идва като нощ, в която най-накрая разбираш кого си изпуснал.
Кого си наранил.
И кой никога повече няма да се върне.
Това боли най-много.
Не самата загуба…
а осъзнаването, че си имал всичко
и си го смачкал в ръцете си.
Истината е проста:
никой не си тръгва без ресто.
И понякога рестото е самота.
Понякога е тишина.
Понякога е спомен за човек, чието име не можеш да произнесеш без да те свие.
Понякога е нощ, която не свършва.
Понякога е сърце, което вече не бие за теб.
И най-тежкото?
Че никой не те наказва.
Наказваш се сам със собствените си избори.
И тогава остава един последен въпрос:
Кажи… плати ли си накрая?
Тези момчета са зверове, тези момчета са убийци! Стига сте ги защитавали, убийциии долни!
ОтговорИзтриванеТочно така
ИзтриванеНе съди , за да не бъдеш съден.
ИзтриванеНе убивай, за да не бъдеш убит!
ИзтриванеНека поне се научат да не свалят чужди жени и да не провокират ситуации, в които после реват, че са жертви. Човек, който си търси белята сам, рано или късно я намира.
ОтговорИзтриванеА момчетата от Кърджали показаха нещо ясно – не са хора, които можеш да манипулираш, заплашваш или унижаваш. Не са от тези, които мълчат, когато някой прекрачи границите. И най-важното – не са пезевенци, които биха оставили приятел в беда и да си плюят на петите.
Ха-ха, затова нито един не признава, че е защитил приятеля си. Всички само гледали, или изобщо ги нямало.
ИзтриванеСега главният виновник ще се измъкне, а другите ще го отнесат.
Показаха ясно, че са едни безмозъчни кюйлии, които сега се чудят как да се отърват.
ИзтриванеСпрете да ги наричате момчета! Това не са момчета, това са УБИЙЦИ! Престъпници! Не е чужда жена! Жената всеки знае, че е обща, който иска може да я плати! Не знам изобщо Шабан каква работа си е имал с нея! Хич ли не останаха свестни момичета в Черноочене... Аллах, Аллах... В този случай, мисля че и двете страни си намериха белята, но тези неща, тепърва ще ги виждаме! Точно тези същите от Кърджали, както видяхме са готови на всичко за да си оттърват кожата. А сега в затвора така ще ги унижават, че смъртта която причиниха на едно младо момче, ще им се стори като мечта! Пезевенец май сте вие! Ха-Ха! Справедливост! Справедливост! Справедливост!
ИзтриванеНали пишете че освен братятата всички останали са избягали или само са гледали сеир.
ОтговорИзтриванеТо както излиза всички са избягали .
ИзтриванеВ съдебната зала Наим заяви, че нито е удрял, нито е нападал когото и да е, и умолява за по-лека мярка, за да види новороденото си дете.
Брат му Байрям също помоли съда за по-лека мярка, но се опита да разкаже какво е видял конкретната вечер.
“Видях само Шабан и Коцето, че паднаха от ската. Като отидох към тях, Коцето нанасяше удари на Шабан по лицето и като го дръпнах, той насочи пистолет към мен. Видях и друг мъж с пистолет към нас. Избягах оттам и се притесних за живота си и този на брат ми. Не съм убил никой. Не мога да убия никой", допълни той.
Според показанията, Костадин нанасял удари, пък на снимките не видях нито един да има следи от удари.
ОтговорИзтриванеЗа сметка на това лицето на другото момче е било размазано до неузнаваемост.
Абе еееей, от къде толкова много жестост?!
Костадин нали е паднал от много високо в реката. Така каза при интервюто прокурорът в Мадан.
ИзтриванеПрокурорът е от Смолян. Чета,че паднал от 15 метра? Това е 4-5 етажна сграда ако е одвесно. Ако има денивелация е склон и ще се търкаля. Няма да е отвесно. Не съм от Мадан ,но като минавам ще погледна.
Изтриване