24rodopi.com/Общество

„Не съм убиец. Не мога да убия никого. Към мен беше насочен пистолет и започнах да бягам. Шабан и Коцето паднаха. Това момче, което почина, нанасяше удари на Шабан с нещо в ръката. Отидох към тях, но ми насочи пистолет, идваха и други с пистолети“.

Разказът на Байрям М. в Апелативния съд в Пловдив.

Както вече писахме, Шабан М. и братята Байрям и Наим М. остават в ареста с най-тежката мярка за неотклонение – „задържане под стража“. Четвъртият обвиняем за убийството в Мадан Денис М. бе пуснат от килиите.

„Искам да видя новороденото си дете. Това е първото ми дете“, пък посочи Наим М. в мотива си за по-лека мярка за неотклонение. Съпругата му е родила преди денонощие, стана ясно още в съда.

 

Share To:

24rodopiavtor

Viber

Post A Comment:

91 comments so far,Add yours

  1. Анонимен4/12/25 17:43

    Боклуци. Не бил убиец. Кой уби момчето тогава бе Педераски шматко.

    ОтговорИзтриване
    Отговори
    1. Анонимен4/12/25 22:13

      Всички са виновни и простия п.мак и тези селяци

      Изтриване
  2. Анонимен4/12/25 17:59

    Нека Наимджан мислеше преди да отива да убива и прави на бабаит за съпругата и детето си!!! Да гние в затвора ! Така или иначе обрече вече детето си да му викат на убиеца детето!

    ОтговорИзтриване
  3. Анонимен4/12/25 18:02

    Жена ти ражда а ти отиваш да убиваш някой, как не ти е срам бе идиот!

    ОтговорИзтриване
  4. Анонимен4/12/25 18:02

    Шабан 30г на топло

    ОтговорИзтриване
  5. Анонимен4/12/25 18:03

    Денис нали имаше условно за какво пускат ?

    ОтговорИзтриване
    Отговори
    1. Анонимен4/12/25 22:01

      Защото си е плат... !

      Изтриване
    2. Анонимен5/12/25 01:28

      защото явно не е участвал бе, умник

      Изтриване
  6. Анонимен4/12/25 18:08

    Вината никога не е едностранна.. в случая половината вина е на родителите, няма да влизам в подробности знаете какво искам да кажа. Съболезнования на близките!

    ОтговорИзтриване
  7. Анонимен4/12/25 18:13

    Щом чакаш дете защо отиваш там

    ОтговорИзтриване
  8. Анонимен4/12/25 18:20

    Нагли лешове , искал да си види детето , а защо не пита първо дали човека от Мадан и той не иска да види детето си . А този Денис и от това ли ще го отърват ? Първо опит за убийство със 7 прободни рани , а сега съучастник в убийство и сниман на камера , какво трябва да направи , че да го затворят

    ОтговорИзтриване
    Отговори
    1. Анонимен4/12/25 22:02

      Умее и има възможности да си.../ отърве/

      Изтриване
    2. Анонимен4/12/25 23:47

      Чакат го да убие някой, но баща му пак може да го освободи, но този път не с 30 бона.

      Изтриване
  9. Анонимен4/12/25 18:22

    Много жалко за цялата ситуация..жалко за погубените животи заради някакво шавливо момиче.И много тъжно! :(

    ОтговорИзтриване
  10. Анонимен4/12/25 18:25

    Ah ba canim gulum dusunmeden mi gittin

    ОтговорИзтриване
  11. Анонимен4/12/25 18:43

    Наимчо това щеше да го мислиш преди това,Сега няма връщане назад,Убихте един младеж, Съсипахте десетки семейства,Сега в младини в кауша.

    ОтговорИзтриване
  12. Анонимен4/12/25 18:47

    Аллах е дал разум на всеки. Всеки сам отговаря за постъпките си.

    ОтговорИзтриване
  13. Анонимен4/12/25 18:49

    Това писах.Ще почнат да се топят и всичко ще изплува.Язък за всички.Смърт и опростени животи.

    ОтговорИзтриване
  14. Анонимен4/12/25 18:54

    Сега ли се сети ,чи имаш бебе да го видиш,вместо да си до жена си и рожбата си тръгнал си да се правиш на мъж.Истинският мъж е мъж когато стои до жена си като непоклатима скала.Глупак

    ОтговорИзтриване
  15. Анонимен4/12/25 19:00

    Бокл...и, параз...на обществото сте. Ако имаш дете какъв к..р търсиш там посред нощите.

    ОтговорИзтриване
    Отговори
    1. Анонимен5/12/25 11:23

      .когото го срещнеш в града се кланяше пред тях Аптал

      Изтриване
  16. Анонимен4/12/25 19:13

    Значи са се самоотбранявали

    ОтговорИзтриване
  17. Анонимен4/12/25 19:29

    Da be da vie nqmate nishto obshto s postrqdaliq
    Toi sam si padna i ostana na mqsto...
    Aba sumuklu takimi yidiz sıkı kabul edin curuyun shini ilerde fasonluk engin diy3 disharda shini ilerde yapın o fasonu
    Yapsınlar arkasını

    ОтговорИзтриване
  18. Анонимен4/12/25 19:37

    Абе бок..к, защо не си при жена си и дъщеря си.

    ОтговорИзтриване
  19. Анонимен4/12/25 19:43

    Чоджум, що не си гледаш семейството, ами си тръгнал да раздаваш юмруци и да сееш смърт?!

    ОтговорИзтриване
  20. Анонимен4/12/25 19:53

    Sega li se seti

    ОтговорИзтриване
  21. Анонимен4/12/25 20:00

    А това момче как и що почина ? Питам за един приятел !

    ОтговорИзтриване
    Отговори
    1. Анонимен4/12/25 23:34

      За тях нищо не се говори ! Колко човека са били кой изкарал оръжие? От каквое починал...

      Изтриване
  22. Анонимен4/12/25 20:00

    Teşko breme,nastava....hey boklutsi mrisni....vsicko se plaşta.

    ОтговорИзтриване
  23. Анонимен4/12/25 20:02

    Сега ли се сетих те

    ОтговорИзтриване
  24. Анонимен4/12/25 20:06

    Нали бяхте големите бабаити Шабание ще ви спаси

    ОтговорИзтриване
  25. Анонимен4/12/25 21:05

    Шабанът не можа ли да си разреши сам конфликта, ми тръгнал с един микробус хора за честта на една въртиопашка.

    ОтговорИзтриване
    Отговори
    1. Анонимен4/12/25 21:27

      Shaban e nai golqmata mishka hahahah 1-1 dali mu stiskashe

      Изтриване
    2. Анонимен4/12/25 21:52

      А на вас стискали ви се да идвате в чужд град с покана за бой сам ? Питам за един приятел ако ви се стиска заповядайте в Пловдив сам срещу незнайно то.

      Изтриване
    3. Анонимен5/12/25 10:30

      Вие, освен с юмруци, други начини за разрешаване на конфликти, не знаете ли?!
      Е за това, един е мъртъв, а другите задържани.

      Изтриване
    4. Анонимен5/12/25 11:34

      А,аз за един приятел питам ,ти в Пловдив така неграмотно ли пишеш ?Ти си от Пловдив колкото и аз съм от Париж!

      Изтриване
  26. Анонимен4/12/25 21:52

    Какво става със другите щом са отишли всички значи и те са отишли да бият загиналото момче.И на тях да се даде по една две години затвор за да знаят друг път да не се връзват на други приятели

    ОтговорИзтриване
    Отговори
    1. Анонимен5/12/25 13:03

      То по тази логика и приятелите на загиналото момче трябва да получат по една две години затвор и те да знаят другия път да не се връзват на приятели.

      Изтриване
    2. Анонимен5/12/25 23:32

      Какво значи да не се връзват на приятели? Един приятел, никога не би избягал като мишка, когато вижда, че 20 бабаита бият техният приятел! Един приятел никога не би оставил приятеля си да бие до смърт човек! И в двете страни тези "приятели", трябва също да бъдат подведени под отговорност! Както и момичето, което в случая е поръчител! Повече няма какво да се каже! Ако чрез съдебната ни система всички учавствали, както и наблюдаващите от сам и от там не си получат заслуженото, то Алах рано или късно ще ги накаже!

      Изтриване
  27. Анонимен4/12/25 22:10

    Писна ми вече не искам повече да чуя за такива събития приключвайте вече с тоя случай има прокурори и съдии на които им е работа такива случаи.

    ОтговорИзтриване
  28. Анонимен4/12/25 22:13

    Положителен кокаин 100 % Ашкън нарко пласиор един ден стаж нямат ама си карат коли за 100000 лв държавата даси разследва за кокошка няма прошка за милиони няма закони

    ОтговорИзтриване
    Отговори
    1. Анонимен5/12/25 10:14

      Ашкън работи от поне 17 годишна възраст , малоумник.

      И какво общо има цялата ситуация с Ашкън ? Ама чакай да го опетним / анонимно/ , а като го видим на улицата , ще го поздравим .

      Изтриване
  29. Анонимен4/12/25 22:28

    Само на снимките дават двамата братя да сте видяли Шабан някъде а всичко е станало заради него

    ОтговорИзтриване
    Отговори
    1. Анонимен5/12/25 10:26

      МНОГО ПРАВИЛНО

      Изтриване
    2. Анонимен5/12/25 10:33

      Много точен коментар, къде скрихте главния подбудител на всичко това, нито дума за него.

      Изтриване
  30. Анонимен4/12/25 22:42

    Не познавам никой от тях жал ми е за всичките кой знае на кого граховете плаштат карма аллах да им е на помощ

    ОтговорИзтриване
  31. Анонимен5/12/25 00:17

    Какво става със другите щом са отишли всички значи и те са отишли да бият загиналото момче.И на тях да се даде по една две години затвор за да знаят друг път да не се връзват на други приятели

    ОтговорИзтриване
  32. Анонимен5/12/25 01:01

    От това село Черноочене има още дюзуна подобни б.оклуци също се правят на мма бойци и гангстери с парите на бащите им... Нека и на тях пожелавам по 20г затвор ...

    ОтговорИзтриване
  33. Анонимен5/12/25 03:01

    Doğan bebeğe yazık bunun babası insan öldürdü diye konuşcaklar eşinede yazık gencecik kızz…
    Naimcan zanediyor ha bunun bebeği oldu diye salıcaklar yok öyle dünya tek sen değilsin çocugu olup da mapuz yatan gencecik bir canı almadan düşüncektiniz

    ОтговорИзтриване
    Отговори
    1. Анонимен5/12/25 11:19

      Aba Tiraci uc kişi ezdi de ew mapuzi istedi haberlere bak Osman

      Изтриване
    2. Анонимен5/12/25 20:27

      Sen mastanlidanmisin abla

      Изтриване
  34. Анонимен5/12/25 03:07

    Вината никога не е едностранна..

    ОтговорИзтриване
  35. Анонимен5/12/25 03:07

    Вината никога не е едностранна..

    ОтговорИзтриване
  36. Анонимен5/12/25 05:02

    Tez dvata bratq predi treniraha borba sıvsem dobri momcheta bqha ne moga da povqrvam

    ОтговорИзтриване
  37. Анонимен5/12/25 06:06

    Да не забравим че и тия от Мадан са посрещнали с оръжия и цяла тумба кърджалийците,мъртви можело да падне и от кърджалийската група ,много лошо че има жертва но и за тия от Мадан пишат много лоши неща

    ОтговорИзтриване
    Отговори
    1. Анонимен5/12/25 10:35

      Двама човека не са цяла тумба.

      Изтриване
    2. Анонимен5/12/25 10:50

      Да, ако маданци бяха убили някои от тях и за тях същото щеше да се пише и да се говори, но съдбата е решила победители в двубоя и убийци да бъдат черноочене и затова с тях се занимава и съда и коментиращите.

      Изтриване
    3. Анонимен5/12/25 11:17

      Лихварчета. На Мадан и околноста имал пари и се мислел на Досегаем Мамино синче бог да го прости

      Изтриване
    4. Анонимен5/12/25 23:55

      Ей като ви чета направо ми се повръща! Тия от Мадан са били спрени с камъни! Колата на момчето е помляна от камъни, кой хвърляше тези камъни, а? По вашите коли ако хвърлят камъни и то такива, вие какво ще направите, а? Ама неее, защитавайте си убийци, на ваше място бих си направил снимка за спомен с тях! Ще паднат и от кърджалийска страна, имайте търпение, Бог забавя, но не забравя! Да наречеш едни убийци, победители е направо престъпление! Имате ли деца? Ако утре едни такива победители убият вашето дете, ще плачете ли, или ще наградите победителите? Срам ме е да чета такива коментари! Гнус ме е! Толкова сте плитки, че не е истина! И не не е решила съдбата така! Решили са го едни съдници! Момчета, които отнеха живота на свой връстник, по особено жесток начин! Погнуса! От всички, по бусчето и по колите не се сещам за нито един, който не е мамино синче! Жалко само за родителите! Всички на висок пост, цял живот работили и опитвали се да дадат най-доброто на своите деца, а накрая собствените им деца им се изплюха в лицето! Много жалко!

      Изтриване
    5. Анонимен5/12/25 23:56

      Двубой е между двама души! Това в никакъв случай не е двубой! Това е един побой завършил със смъртта на едно младо момче, пред което стоеше целият живот!

      Изтриване
  38. Анонимен5/12/25 06:41

    Още малко ще искарат виновен убитото момче бахти филма

    ОтговорИзтриване
    Отговори
    1. Анонимен5/12/25 11:15

      Според теб Лесно ли се убива вземи ножа да те видя ще имаш ли кораж поне една кокошка да я колиш Смотан такъв

      Изтриване
    2. Анонимен5/12/25 23:57

      Насрахте се!

      Изтриване
  39. Анонимен5/12/25 06:41

    Всички ще горите във ада и ще получите по 20 години затвор.

    ОтговорИзтриване
    Отговори
    1. Анонимен5/12/25 11:13

      Сиктир гьот къзан Алчен си Гладен си

      Изтриване
  40. Анонимен5/12/25 08:09

    Голямата компания да видим сега колко ще помагате на това бебе дето остана без баща щото ви беше приятел.Иначе сте голяма работа.

    ОтговорИзтриване
    Отговори
    1. Анонимен5/12/25 11:12

      Ти не се притеснявай да детето на друг гледай твоя Палячо такъв

      Изтриване
  41. Анонимен5/12/25 08:53

    90% от коментарите тук са потресаващо неграмотни — не само като правопис, но и като съдържание, мисъл и човечност. Ако поне част от тази агресивна и токсична енергия беше насочена към самоусъвършенстване, вероятно щяхме да живеем в значително по-зряло общество.

    Всеки носи лична отговорност за действията си. Вие нямате абсолютно никакво право да намесвате новородено дете и жена, която току-що е родила.

    Макар да нямам доверие в съдебната ни система, се надявам истината да възтържествува. Единият да има възможността да отгледа детето си, а другият да намери сили да се изправи пред живота и да поеме по по-смирен, по-съзнателен път.

    Тези момчета не са зверове. Не са убийци. Насочете яростта си към човека, който многократно е избягвал отговорност за действията си — факт, който логично води до повторение, ескалация и трагичен край.

    Апартаменти, коли, кооперации и пари не прикриват престъпленията на един син. Това е живият пример как НЕ се възпитава мъж — и какво се случва, когато егото и алчността изядат всичко човешко. Шабан, не е мъжко да бягаш от отговорност. В съда не действа практиката “Тате носи, мама меси”.

    Смирението е привилегия на осъзнатите хора. За останалите остава съжалението… и последиците.

    Денис не е убиец. Денис е момче, борило се всячески да спаси себе си от жесток побой от млади момчета на няколко субстанции, които губят контрол над себе си. Денис плати скъпо за живота си. Надявам се това да е последният урок, който е трябвал да научи по този начин и поеме по път, който би му отивал на него, а не движейки с общност, чийто интереси са пари, скъпи коли, евтини млади момичета и полуголи снимки върху коли и т.н. Пожелавам смирение от все сърце на Байрям и Наим. Пожелавам им да живеят живот, който би подхождал на добрите им сърца. Бъдете здрави!

    ОтговорИзтриване
    Отговори
    1. Анонимен5/12/25 10:01

      Мното правилен и точен коменгар.

      Изтриване
    2. Анонимен5/12/25 10:05

      Едва ли си е взел поука всички сме отивали на дистокети и ресторанти ама не с нож. Яко си беше взел поука той нямаше да е пътувал с другите в Мадан същото се отнася и за братятя

      Изтриване
    3. Анонимен5/12/25 11:12

      Много точно се изказвал мнението си .аз също ги познавам тези момчета Байрям и Наим не мисля че са убили покойния

      Изтриване
    4. Анонимен5/12/25 17:05

      Добре хубаво си написал цял роман,но на въпроса какво прави с нож в дискотеката? Как ще ми отговориш,умнико?Ясно е ,че никой от тях не отишъл с ясната цел да го убият.Искали са да ги понатупат ама са се самозабравили.Но не може да се мислиш за недосегаем щото бащати е с партията и дава парички и раздава кебапчета преди кампанията(за всички се отнася)

      Изтриване
    5. Анонимен5/12/25 21:59

      Абе умнико 10:05. По принцип всички знаем , че в расторант, бор, дискотека се отива да се забавлява, разпусне, хапне и пийне с приятели. Не се отива да се друсаш, да се правят засади и да се бият непълнолетти в тоалетни. Погледни от тази гледна точка. Радвайте се на живота, не се правете на голямата рабога и не проявявайте агресия към околните. Живейте младостта си смислено, а не като комплексирани примати, на които целият свят им е крив.

      Изтриване
    6. Анонимен5/12/25 23:59

      „Кармата няма скъпи сметки – само точни.“
      Има една истина, която много хора се преструват, че не знаят:
      никой не си тръгва без да плати сметката.
      Дори онези, които си мислят, че са минали между капките…
      не са.

      Кармата не идва с дата.
      Не идва с предупреждение.
      Не идва с шум.

      Тя идва в тишината.
      Когато вече няма кого да лъжеш.
      Когато няма кого да виниш.
      Когато собственото ти отражение започне да прилича на присъда.

      Защото болката, която причиняваш винаги, винаги намира път обратно към теб.

      Когато лъжеш човек, който е бил чист с теб

      животът ти праща някой, който ще те лъже точно така.
      Когато пренебрегваш човек, който е бил до теб. Животът ти показва какво е да молиш за внимание, което никой не ти дава.
      Когато предадеш човек, който е давал повече, отколкото имаш право да поискаш —
      животът ти изпраща същата предателска болка… само че двойно.

      Защото всяка дума, всяко действие, всяко мълчание… оставя следа.
      И вселената не забравя нито едно.

      Понякога кармата идва под формата на човек.
      Понякога идва като загуба.
      Понякога идва като празнота, която никой не може да запълни.
      Понякога идва като нощ, в която най-накрая разбираш кого си изпуснал.
      Кого си наранил.
      И кой никога повече няма да се върне.

      Това боли най-много.
      Не самата загуба…
      а осъзнаването, че си имал всичко
      и си го смачкал в ръцете си.

      Истината е проста:
      никой не си тръгва без ресто.

      И понякога рестото е самота.
      Понякога е тишина.
      Понякога е спомен за човек, чието име не можеш да произнесеш без да те свие.
      Понякога е нощ, която не свършва.
      Понякога е сърце, което вече не бие за теб.

      И най-тежкото?
      Че никой не те наказва.
      Наказваш се сам със собствените си избори.

      И тогава остава един последен въпрос:

      Кажи… плати ли си накрая?

      Изтриване
  42. Анонимен5/12/25 09:39

    Тези момчета са зверове, тези момчета са убийци! Стига сте ги защитавали, убийциии долни!

    ОтговорИзтриване
    Отговори
    1. Анонимен5/12/25 10:06

      Точно така

      Изтриване
    2. Анонимен5/12/25 10:23

      Не съди , за да не бъдеш съден.

      Изтриване
    3. Анонимен5/12/25 23:59

      Не убивай, за да не бъдеш убит!

      Изтриване
  43. Анонимен5/12/25 14:25

    Нека поне се научат да не свалят чужди жени и да не провокират ситуации, в които после реват, че са жертви. Човек, който си търси белята сам, рано или късно я намира.

    А момчетата от Кърджали показаха нещо ясно – не са хора, които можеш да манипулираш, заплашваш или унижаваш. Не са от тези, които мълчат, когато някой прекрачи границите. И най-важното – не са пезевенци, които биха оставили приятел в беда и да си плюят на петите.

    ОтговорИзтриване
    Отговори
    1. Анонимен5/12/25 17:34

      Ха-ха, затова нито един не признава, че е защитил приятеля си. Всички само гледали, или изобщо ги нямало.
      Сега главният виновник ще се измъкне, а другите ще го отнесат.

      Изтриване
    2. Анонимен5/12/25 18:02

      Показаха ясно, че са едни безмозъчни кюйлии, които сега се чудят как да се отърват.

      Изтриване
    3. Анонимен6/12/25 00:07

      Спрете да ги наричате момчета! Това не са момчета, това са УБИЙЦИ! Престъпници! Не е чужда жена! Жената всеки знае, че е обща, който иска може да я плати! Не знам изобщо Шабан каква работа си е имал с нея! Хич ли не останаха свестни момичета в Черноочене... Аллах, Аллах... В този случай, мисля че и двете страни си намериха белята, но тези неща, тепърва ще ги виждаме! Точно тези същите от Кърджали, както видяхме са готови на всичко за да си оттърват кожата. А сега в затвора така ще ги унижават, че смъртта която причиниха на едно младо момче, ще им се стори като мечта! Пезевенец май сте вие! Ха-Ха! Справедливост! Справедливост! Справедливост!

      Изтриване
  44. Анонимен5/12/25 18:00

    Нали пишете че освен братятата всички останали са избягали или само са гледали сеир.

    ОтговорИзтриване
    Отговори
    1. Анонимен5/12/25 19:13

      То както излиза всички са избягали .
      В съдебната зала Наим заяви, че нито е удрял, нито е нападал когото и да е, и умолява за по-лека мярка, за да види новороденото си дете.

      Брат му Байрям също помоли съда за по-лека мярка, но се опита да разкаже какво е видял конкретната вечер.

      “Видях само Шабан и Коцето, че паднаха от ската. Като отидох към тях, Коцето нанасяше удари на Шабан по лицето и като го дръпнах, той насочи пистолет към мен. Видях и друг мъж с пистолет към нас. Избягах оттам и се притесних за живота си и този на брат ми. Не съм убил никой. Не мога да убия никой", допълни той.

      Изтриване
  45. Анонимен5/12/25 21:09

    Според показанията, Костадин нанасял удари, пък на снимките не видях нито един да има следи от удари.
    За сметка на това лицето на другото момче е било размазано до неузнаваемост.
    Абе еееей, от къде толкова много жестост?!

    ОтговорИзтриване
    Отговори
    1. Анонимен5/12/25 22:01

      Костадин нали е паднал от много високо в реката. Така каза при интервюто прокурорът в Мадан.

      Изтриване
    2. Анонимен5/12/25 22:37

      Прокурорът е от Смолян. Чета,че паднал от 15 метра? Това е 4-5 етажна сграда ако е одвесно. Ако има денивелация е склон и ще се търкаля. Няма да е отвесно. Не съм от Мадан ,но като минавам ще погледна.

      Изтриване

Съдържанието на 24rodopi.com и технологиите, използвани в него, са под закрила на Закона за авторското право и сродните му права. Всички статии, репортажи, интервюта и други текстови, графични и видео материали, публикувани в сайта, са собственост на 24rodopi.com, освен ако изрично е посочено друго. Допуска се публикуване на текстови материали само след писмено съгласие на 24rodopi.com, посочване на източника и добавяне на линк към 24rodopi.com.
Използването на графични и видео материали, публикувани в 24rodopi.com. е строго забранено. Нарушителите ще бъдат санкционирани с цялата строгост на закона.
24rodopi.com не носи отговорност за съдържанието на коментарите под публикациите.
Администраторите на блог-форума запазват правото да ограничават или блокират публикуването им. Призоваваме ви за толерантност и спазване на добрия тон.


24rodopi - FACEBOOK I 24rodopi - FACEBOOK I 24rodopi - FACEBOOK I 24rodopi - FACEBOOK

Важно: Ползвайте материалите в 24rodopi.com, но ако уважавате труда на репортерите ни, които търсят новините на терен, цитирайте сайта. Ако поставите и линк към 24rodopi.com, нищо няма да загубите.

Администраторите на форума на rodopi24.blogspot.com пък призовават за толерантност и спазване на добрия тон под дописките. Те запазват правото си да ограничават или блокират публикуването на мнения.