24rodopi.com/Общество
Анонимни сигнали валят към 112, които водят до истинска репресия спрямо селски кметове и служители в институции в региона. Цивилни ченгета идват в домовеете на управници в малки населени места, за да ги „респектират“ и принуждават да подписват предупредителни протоколи, сигналиизираха за 24rodopi.com хора, подложени на натиск.
„Първо получих телефонно обаждане от лице, представящо се за
служител в „Икономическа полиция“, което посочи, че трябва да посетят моя дом.
На прибиране към къщата си забелязах автомобил с трима мъже. Цивилни. Дори не
се легитимираха, когато ги попитах за какво ме чакат и дали са свързани с лицето,
което ми се обади. Същите заявиха, че срещу мен имало „анонимен“ сигнал до 112
за оказване на натиск към жителите на селото да гласуват за определена партия.
Обясних им, че подобни действия няма, а аз единствено изпълнявам законовите си
задължения. От мен бяха снети обяснения, след което ми бе оказан психологически
натиск чрез внушения за виновност – след някакъв „анонимен“ глас по телефон, да
подпиша Протокол за предупреждение, което аз категорично отказах.
Подобни действия се извършват и срещу други колеги“, посочва
кмет на село в община Кърджали. Сигнал вече е подаден до Районна прокуратура,
Окръжна, както и Върховна касационна прокуратура.
Наши източници твърдят, че „анонимните“ сигнали се
координират от предизборен щаб на партийна формация под контрола на лице,
сменило няколко партии, но в момента с амбиции чрез властта да му "потръгне бизнеса".















Щом и последните амбиции
ОтговорИзтриванеизтлеят в гаснещия огън,
Щом на последната обвързаност
за подпис чекът ти остава,
Ще ти хартисат две богатства най-накрая – на този свят те значат много .
Това е рестото от твоето участие:
монетки две – от две очи кафяви.
Дънди
Недейте изпълнява поръчки.След 19 ще хванете гората завинаги.Тоест ще се върнете там от където сте дошли.
ИзтриванеВъпрос към RODOPİ 24
ОтговорИзтриванеКметовете имат ли право да обикалят селските домове за да искат да се гладува за отделна партия.
Не знам какво ще отговори RODOPI 24. Всеки може да прави политическа агитация, даже съседа ти, твоите приятели, децата ти, магазинера, кмета, библиотекарката, овчаря и така нататък. Закона се нарушава при купуване на гласове и оказване на натиск и принуда. Кое е принуда, натиск, купуване това вече е друга тема. Как на мен за 36 години демокрация никой не ми е предлагал една стотинка за да гласувам за някоя партия? Не ми е донесъл вкъщи и химикал даже. Който позволява да бъде купен и той е за наказание. А насила не мисля, че можеш да накараш някого да гласува за една или друга партия. Мислете с главите си кое е най-доброто за всеки. Забравете, че комунизмът ще се върне, забравете, че някой ще ни извади от ЕС и НАТО. Забравете, че ще има социална справедливост в капиталистическа държава. Няма такава система. Радев го приемате като спасител, но зад него стоят най-големите богаташи в страната, някои от които са подсъдими за тежки престъпления.
ИзтриванеМного правилно зададен въпрос. Какво ли им говорят на четири очи ?
ИзтриванеДа, разбира се, че може да агитират по домовете, все пак са представители на определана партия! Какво лошо да се агитир?
ИзтриванеДо 10:04: Какво значи да се "гладува за отделна партия"? Това някаква гладна стачка ли е?
ИзтриванеЧестита Цветница! Осанна! Честит Великден на братята католици!
ОтговорИзтриванеЕвангелие от Матей (21:1-11)
"И когато се приближиха до Йерусалим и дойдоха в Витфагия при Елеонската планина, Исус прати двама ученици и им каза:
² „Идете в селото, което е срещу вас; и веднага ще намерите вързана ослица и осле с нея; отвържете ги и ми ги докарайте.
³ И ако някой ви каже нещо, кажете: „На Господа трябват“; и веднага ще ги прати.“
⁴ А това стана, за да се сбъдне казаното чрез пророка, който казва:
⁵ „Кажете на Сионовата дъщеря: Ето, твоят Цар иде при тебе, кротък и възседнал на ослица и на осле, рожба на подяремна.“
⁶ Учениците отидоха и направиха, както им заръча Исус.
⁷ Докараха ослицата и ослето, и сложиха върху тях дрехите си, и Той седна върху тях.
⁸ А по-голямата част от множеството постилаха дрехите си по пътя; други пък сечаха клони от дърветата и ги постилаха по пътя.
⁹ А множествата, които вървяха пред Него, и онези, които идваха след Него, викаха, казвайки: „Осана на Давидовия Син! Благословен, Който иде в Господното име! Осана във висините!“
¹⁰ И когато влезе в Йерусалим, целият град се раздвижи и казваха: „Кой е Този?“
¹¹ А множествата казваха: „Този е пророкът Исус, Който е от Назарет Галилейски.“"
Moolla style
ОтговорИзтриванеНека се разясни случая, от кого и с каква цел е иницииран. МВР разполага със специални технологии и приложения за автоматично разпознаване на скрит номер и местоположение. Сигналите се записват, проверяват за произход и маршрутизация. При автентичност на сигнал са длъжни да действат. Та тези анонимни сигнали не са подадени от някакво село в Северна България.
ОтговорИзтриванеKomedia ot prizemnia etaj na muzikalnoto saat tepe
ОтговорИзтриванеДо 10;49
ОтговорИзтриванеДонякъде си прав но КМЕТ ако иска за определена партия глас означава НАТИСК.
Ако не гласува за исканата партия кмета казва ще имам един на ум.
Кметовете са ДЪРЖАВНИ СЛУЖИТЕЛИ които не трябва са участват пряко в АГИТАЦИЯТА.
Всички са подвластни на КМЕТОВЕТЕ.
Вижте, ако не сте наясно, кметовете са ПОЛИТИЧЕСКИ ЛИЦА, освен, ако не са избрани като независими, но дори и тогава имайки подкрепата на една, две или три партии, пак се смята за политическо лице. Кметовете НЕ СА ДЪРЖАВНИ СЛУЖИТЕЛИ, направете си справка поне в Гугъл кои са такива и кои не са. Това, че получават заплати от държавата, не ги прави държавни служители, не се излагайте, моля ви. Много ясно, че именно кметовете ще агитират за партията, чийто представители са те. Нещо ненормално ли виждате? И откъде накъде, когато ги агитира някой за гласувате за някого или някоя определена партия се възприема като натиск? Значи, ако дойда аз и ви агитирам за Величие, МЕЧ, Радев, няма да е натиск, а ако дойда като кмет на село Зимзелен примерно и ви кажа - гласувайте за нашата партия ДПС, винаги тя е била за нас, да сме единни и т.н., вече го виждат като натиск? Как трябва да се прави агитацията според вас? Да разнасят брошури и да ви ги оставят в пощенските кутии като натиск ли го възприемате? Билбордовете като натиск ли и тях? Моля ви се, дайте малко по-сериозно по темата. Може да ви агитират 100 души за 100 партии, вие си гласувате за този, когото искате. Това е положението!
ИзтриванеКметовете не са държавни служители, стига сте писали глупости? Могат да агитират както си искат, без да нарушават закона, разбира се!
ИзтриванеТочно кметовете са политически лица, избрани или назначени от определена партия. Така както са и областните управители. Те са представители на някоя партия. Няма закон, който да забранява да правят политическа агитация по време на изборите. Ти ако си мислиш, че си зависим от кмета кажи с какво. Значи той идва, казва ти да гласуваш за някоя партия и ти вече се смяташ за притиснат и зависим? Баси, не може да си тъп като крив кюнец.
ИзтриванеСпоред Изборния кодекс кметовете не могат да агитират за политически партии и кандидати в качеството си на длъжностни лица, не могат да използват служебното си положение и общински ресурси за агитация (примерно финансови ресурси, общински автомобил и др.). За да заобиколи закона, този кмет да излезне в отпуск и в качеството на обикновен съселянин вероятно ще може да агитира хората от селото, йокса подлежи на санкции от РИК и ЦИК.
ИзтриванеПалов
ОтговорИзтриванеПалов в момента върви заплашва собственици на фирми, купува гласове за Радев. А иначе борим купуването на гласове, но май само на ДПС и ГЕРБ
ОтговорИзтриванеТова е обществена тайна. Но нека да купува за Радев. Палов после ще му го изкара през носа, защото ще си поиска дадените пари поне в троен размер. Без друго се говори, че най-малко половината община е негова, сега ще стане изцяло негова. Вече ще си имате пълновластен чорбаджия ама от "добрите сили" и "спасителя" Радев. Ех, че жалък и прост народ сме.
ИзтриванеКолелото се върти Рафаело Мустакис играе последните козове! До един два месеца ще поздравят Щуреца с песента Джанъм Джанъм, клиенти ще пляскат Бозук Бозук, Кърпичката ще се зарадва! Всичко се прави с една цел до седмица, ще се появи стареца с нов глас! Футболните играчи за какво ли смениха?
ОтговорИзтриванеМеверето е тяхно, на Палов нищо няма да му направят че купува гласове, но магазинерките и маникюристките ще страдат, щото имат бележници с вересии и график с часове за клиентките си. Това е дъното на дъното. Да сме живи и здрави, радевите също няма да изкарат дълго на власт, амин!
ОтговорИзтриванеПо закон не сме длъжни да даваме показания по анонимни сигнали и не сме длъжни да подписваме каквито и да е протоколи.Които всъщност пред съда нямат никаква стойност.
ОтговорИзтриванеКметовете са държавни служители и получават заплата от държавата и държавата им плаща осигуровките,а парите са от нашите данъци а не от централата на партията която ги е назначила и затова ако видите кмет по време на изборите да натиска да гласувате за някоя партия до секцията изгонете го и викайте полиция
ОтговорИзтриванеДа променят законите, кмет или депутат да са само един мандат и да нямат право да участват в никакви партийни мероприятия.Който иска да участва ще трябва да си подава оставката си като длъжностно лице и тогава нека си участва.
ОтговорИзтриванеВижте Чоко,хитреца среща се със представители на няколко партии и се договаря със всички!
ОтговорИзтриванеЧоко купува на всички избори и винаги му се разминава! Никой не може да го барне! Има чадър от Промяната.
ОтговорИзтриванеНай приближения до Чоко,дясната му ръка Кралев е при Президента! Чоко го е пратил,прави се на хитрец!
ОтговорИзтриванеА бе ще се намери и вас кирковчани някой да ви сложи на мястото си. Може и при бай Ставри
ОтговорИзтриванеКойто няма право да не агитира, да не стане като "отиде за вълна, а се върна остриган".
ОтговорИзтриванеПалов е наѝ големия бизнесмен в раѝона
ОтговорИзтриванеДо 112 не може да е анонимен сигнала, нали се обажда от телефон, те виждат номера и по него може да се разбере кой се обажда
ОтговорИзтриване