24rodopi.com/Общество

Анонимни сигнали валят към 112, които водят до истинска репресия спрямо селски кметове и служители в институции в региона. Цивилни ченгета идват в домовеете на управници в малки населени места, за да ги „респектират“ и принуждават да подписват предупредителни протоколи, сигналиизираха за 24rodopi.com хора, подложени на натиск.

„Първо получих телефонно обаждане от лице, представящо се за служител в „Икономическа полиция“, което посочи, че трябва да посетят моя дом. На прибиране към къщата си забелязах автомобил с трима мъже. Цивилни. Дори не се легитимираха, когато ги попитах за какво ме чакат и дали са свързани с лицето, което ми се обади. Същите заявиха, че срещу мен имало „анонимен“ сигнал до 112 за оказване на натиск към жителите на селото да гласуват за определена партия. Обясних им, че подобни действия няма, а аз единствено изпълнявам законовите си задължения. От мен бяха снети обяснения, след което ми бе оказан психологически натиск чрез внушения за виновност – след някакъв „анонимен“ глас по телефон, да подпиша Протокол за предупреждение, което аз категорично отказах.

Подобни действия се извършват и срещу други колеги“, посочва кмет на село в община Кърджали. Сигнал вече е подаден до Районна прокуратура, Окръжна, както и Върховна касационна прокуратура.

Наши източници твърдят, че „анонимните“ сигнали се координират от предизборен щаб на партийна формация под контрола на лице, сменило няколко партии, но в момента с амбиции чрез властта да му "потръгне бизнеса".

Share To:

24rodopiavtor

Viber

Post A Comment:

31 comments so far,Add yours

  1. Анонимен5/4/26 09:47

    Щом и последните амбиции
    изтлеят в гаснещия огън,
    Щом на последната обвързаност
    за подпис чекът ти остава,
    Ще ти хартисат две богатства най-накрая – на този свят те значат много .
    Това е рестото от твоето участие:
    монетки две – от две очи кафяви.

    Дънди

    ОтговорИзтриване
    Отговори
    1. Алиев5/4/26 13:46

      Недейте изпълнява поръчки.След 19 ще хванете гората завинаги.Тоест ще се върнете там от където сте дошли.

      Изтриване
  2. Анонимен5/4/26 10:04

    Въпрос към RODOPİ 24
    Кметовете имат ли право да обикалят селските домове за да искат да се гладува за отделна партия.

    ОтговорИзтриване
    Отговори
    1. Анонимен5/4/26 10:49

      Не знам какво ще отговори RODOPI 24. Всеки може да прави политическа агитация, даже съседа ти, твоите приятели, децата ти, магазинера, кмета, библиотекарката, овчаря и така нататък. Закона се нарушава при купуване на гласове и оказване на натиск и принуда. Кое е принуда, натиск, купуване това вече е друга тема. Как на мен за 36 години демокрация никой не ми е предлагал една стотинка за да гласувам за някоя партия? Не ми е донесъл вкъщи и химикал даже. Който позволява да бъде купен и той е за наказание. А насила не мисля, че можеш да накараш някого да гласува за една или друга партия. Мислете с главите си кое е най-доброто за всеки. Забравете, че комунизмът ще се върне, забравете, че някой ще ни извади от ЕС и НАТО. Забравете, че ще има социална справедливост в капиталистическа държава. Няма такава система. Радев го приемате като спасител, но зад него стоят най-големите богаташи в страната, някои от които са подсъдими за тежки престъпления.

      Изтриване
    2. Анонимен5/4/26 11:50

      Много правилно зададен въпрос. Какво ли им говорят на четири очи ?

      Изтриване
    3. Анонимен5/4/26 13:56

      Да, разбира се, че може да агитират по домовете, все пак са представители на определана партия! Какво лошо да се агитир?

      Изтриване
    4. Анонимен5/4/26 14:51

      До 10:04: Какво значи да се "гладува за отделна партия"? Това някаква гладна стачка ли е?

      Изтриване
  3. Анонимен5/4/26 10:13

    Честита Цветница! Осанна! Честит Великден на братята католици!

    Евангелие от Матей (21:1-11)

    "И когато се приближиха до Йерусалим и дойдоха в Витфагия при Елеонската планина, Исус прати двама ученици и им каза:
    ² „Идете в селото, което е срещу вас; и веднага ще намерите вързана ослица и осле с нея; отвържете ги и ми ги докарайте.
    ³ И ако някой ви каже нещо, кажете: „На Господа трябват“; и веднага ще ги прати.“
    ⁴ А това стана, за да се сбъдне казаното чрез пророка, който казва:
    ⁵ „Кажете на Сионовата дъщеря: Ето, твоят Цар иде при тебе, кротък и възседнал на ослица и на осле, рожба на подяремна.“
    ⁶ Учениците отидоха и направиха, както им заръча Исус.
    ⁷ Докараха ослицата и ослето, и сложиха върху тях дрехите си, и Той седна върху тях.
    ⁸ А по-голямата част от множеството постилаха дрехите си по пътя; други пък сечаха клони от дърветата и ги постилаха по пътя.
    ⁹ А множествата, които вървяха пред Него, и онези, които идваха след Него, викаха, казвайки: „Осана на Давидовия Син! Благословен, Който иде в Господното име! Осана във висините!“
    ¹⁰ И когато влезе в Йерусалим, целият град се раздвижи и казваха: „Кой е Този?“
    ¹¹ А множествата казваха: „Този е пророкът Исус, Който е от Назарет Галилейски.“"

    ОтговорИзтриване
  4. Анонимен5/4/26 10:37

    Нека се разясни случая, от кого и с каква цел е иницииран. МВР разполага със специални технологии и приложения за автоматично разпознаване на скрит номер и местоположение. Сигналите се записват, проверяват за произход и маршрутизация. При автентичност на сигнал са длъжни да действат. Та тези анонимни сигнали не са подадени от някакво село в Северна България.

    ОтговорИзтриване
  5. Анонимен5/4/26 10:53

    Komedia ot prizemnia etaj na muzikalnoto saat tepe

    ОтговорИзтриване
  6. Анонимен5/4/26 11:36

    До 10;49
    Донякъде си прав но КМЕТ ако иска за определена партия глас означава НАТИСК.
    Ако не гласува за исканата партия кмета казва ще имам един на ум.

    Кметовете са ДЪРЖАВНИ СЛУЖИТЕЛИ които не трябва са участват пряко в АГИТАЦИЯТА.

    Всички са подвластни на КМЕТОВЕТЕ.

    ОтговорИзтриване
    Отговори
    1. Анонимен5/4/26 11:55

      Вижте, ако не сте наясно, кметовете са ПОЛИТИЧЕСКИ ЛИЦА, освен, ако не са избрани като независими, но дори и тогава имайки подкрепата на една, две или три партии, пак се смята за политическо лице. Кметовете НЕ СА ДЪРЖАВНИ СЛУЖИТЕЛИ, направете си справка поне в Гугъл кои са такива и кои не са. Това, че получават заплати от държавата, не ги прави държавни служители, не се излагайте, моля ви. Много ясно, че именно кметовете ще агитират за партията, чийто представители са те. Нещо ненормално ли виждате? И откъде накъде, когато ги агитира някой за гласувате за някого или някоя определена партия се възприема като натиск? Значи, ако дойда аз и ви агитирам за Величие, МЕЧ, Радев, няма да е натиск, а ако дойда като кмет на село Зимзелен примерно и ви кажа - гласувайте за нашата партия ДПС, винаги тя е била за нас, да сме единни и т.н., вече го виждат като натиск? Как трябва да се прави агитацията според вас? Да разнасят брошури и да ви ги оставят в пощенските кутии като натиск ли го възприемате? Билбордовете като натиск ли и тях? Моля ви се, дайте малко по-сериозно по темата. Може да ви агитират 100 души за 100 партии, вие си гласувате за този, когото искате. Това е положението!

      Изтриване
    2. Анонимен5/4/26 13:57

      Кметовете не са държавни служители, стига сте писали глупости? Могат да агитират както си искат, без да нарушават закона, разбира се!

      Изтриване
    3. Анонимен5/4/26 14:04

      Точно кметовете са политически лица, избрани или назначени от определена партия. Така както са и областните управители. Те са представители на някоя партия. Няма закон, който да забранява да правят политическа агитация по време на изборите. Ти ако си мислиш, че си зависим от кмета кажи с какво. Значи той идва, казва ти да гласуваш за някоя партия и ти вече се смяташ за притиснат и зависим? Баси, не може да си тъп като крив кюнец.

      Изтриване
    4. Анонимен5/4/26 14:26

      Според Изборния кодекс кметовете не могат да агитират за политически партии и кандидати в качеството си на длъжностни лица, не могат да използват служебното си положение и общински ресурси за агитация (примерно финансови ресурси, общински автомобил и др.). За да заобиколи закона, този кмет да излезне в отпуск и в качеството на обикновен съселянин вероятно ще може да агитира хората от селото, йокса подлежи на санкции от РИК и ЦИК.

      Изтриване
  7. Анонимен5/4/26 12:15

    Палов в момента върви заплашва собственици на фирми, купува гласове за Радев. А иначе борим купуването на гласове, но май само на ДПС и ГЕРБ

    ОтговорИзтриване
    Отговори
    1. Анонимен5/4/26 14:07

      Това е обществена тайна. Но нека да купува за Радев. Палов после ще му го изкара през носа, защото ще си поиска дадените пари поне в троен размер. Без друго се говори, че най-малко половината община е негова, сега ще стане изцяло негова. Вече ще си имате пълновластен чорбаджия ама от "добрите сили" и "спасителя" Радев. Ех, че жалък и прост народ сме.

      Изтриване
  8. Анонимен5/4/26 12:16

    Колелото се върти Рафаело Мустакис играе последните козове! До един два месеца ще поздравят Щуреца с песента Джанъм Джанъм, клиенти ще пляскат Бозук Бозук, Кърпичката ще се зарадва! Всичко се прави с една цел до седмица, ще се появи стареца с нов глас! Футболните играчи за какво ли смениха?

    ОтговорИзтриване
  9. Анонимен5/4/26 14:09

    Меверето е тяхно, на Палов нищо няма да му направят че купува гласове, но магазинерките и маникюристките ще страдат, щото имат бележници с вересии и график с часове за клиентките си. Това е дъното на дъното. Да сме живи и здрави, радевите също няма да изкарат дълго на власт, амин!

    ОтговорИзтриване
  10. Салимехмед5/4/26 14:27

    По закон не сме длъжни да даваме показания по анонимни сигнали и не сме длъжни да подписваме каквито и да е протоколи.Които всъщност пред съда нямат никаква стойност.

    ОтговорИзтриване
  11. Анонимен5/4/26 16:18

    Кметовете са държавни служители и получават заплата от държавата и държавата им плаща осигуровките,а парите са от нашите данъци а не от централата на партията която ги е назначила и затова ако видите кмет по време на изборите да натиска да гласувате за някоя партия до секцията изгонете го и викайте полиция

    ОтговорИзтриване
  12. Анонимен5/4/26 16:40

    Да променят законите, кмет или депутат да са само един мандат и да нямат право да участват в никакви партийни мероприятия.Който иска да участва ще трябва да си подава оставката си като длъжностно лице и тогава нека си участва.

    ОтговорИзтриване
  13. Анонимен5/4/26 17:00

    Вижте Чоко,хитреца среща се със представители на няколко партии и се договаря със всички!

    ОтговорИзтриване
  14. Анонимен5/4/26 17:01

    Чоко купува на всички избори и винаги му се разминава! Никой не може да го барне! Има чадър от Промяната.

    ОтговорИзтриване
  15. Анонимен5/4/26 17:30

    Най приближения до Чоко,дясната му ръка Кралев е при Президента! Чоко го е пратил,прави се на хитрец!

    ОтговорИзтриване
  16. Анонимен5/4/26 18:54

    А бе ще се намери и вас кирковчани някой да ви сложи на мястото си. Може и при бай Ставри

    ОтговорИзтриване
  17. Анонимен5/4/26 20:05

    Който няма право да не агитира, да не стане като "отиде за вълна, а се върна остриган".

    ОтговорИзтриване
  18. Анонимен5/4/26 22:34

    Палов е наѝ големия бизнесмен в раѝона

    ОтговорИзтриване
  19. Анонимен5/4/26 23:59

    До 112 не може да е анонимен сигнала, нали се обажда от телефон, те виждат номера и по него може да се разбере кой се обажда

    ОтговорИзтриване

Съдържанието на 24rodopi.com и технологиите, използвани в него, са под закрила на Закона за авторското право и сродните му права. Всички статии, репортажи, интервюта и други текстови, графични и видео материали, публикувани в сайта, са собственост на 24rodopi.com, освен ако изрично е посочено друго. Допуска се публикуване на текстови материали само след писмено съгласие на 24rodopi.com, посочване на източника и добавяне на линк към 24rodopi.com.
Използването на графични и видео материали, публикувани в 24rodopi.com. е строго забранено. Нарушителите ще бъдат санкционирани с цялата строгост на закона.
24rodopi.com не носи отговорност за съдържанието на коментарите под публикациите.
Администраторите на блог-форума запазват правото да ограничават или блокират публикуването им. Призоваваме ви за толерантност и спазване на добрия тон.


24rodopi - FACEBOOK I 24rodopi - FACEBOOK I 24rodopi - FACEBOOK I 24rodopi - FACEBOOK

Важно: Ползвайте материалите в 24rodopi.com, но ако уважавате труда на репортерите ни, които търсят новините на терен, цитирайте сайта. Ако поставите и линк към 24rodopi.com, нищо няма да загубите.

Администраторите на форума на rodopi24.blogspot.com пък призовават за толерантност и спазване на добрия тон под дописките. Те запазват правото си да ограничават или блокират публикуването на мнения.