24rodopi.com/Общество
Жителите на село Водач благодариха на Община Черноочене за бетонирането на пътя до гробището и вековната джамия „Чубуклу“ в землището на населеното място.
Новата инфраструктура осигурява безопасен достъп до храма и
е знак на уважение към местните традиции и духовност.
„Чубуклу“ е най-старата джамия в общината, останала като
памет за някогашното селище, напуснато след чумна епидемия.
Храмът е известен с уникалния си минбар, изработен чрез
древната дърворезбарска техника „Кюндекяри“ – единственото запазено подобно
произведение в района.
Исмет ИСМАИЛ, Черноочене















Тази джамия е напрово ново строителство, вековна, които ще рече сто годишна, то нашите къщи са на по 50, по старите на повече от 100, а тези в коите вече няма живот са на повече от 200.
ОтговорИзтриванеBaravo
ОтговорИзтриване