24rodopi.com/Общество
Нова детска площадка във „Възрожденци“ и… проблем.
„Откакто
е открита, тя е окупирана. По цял ден там стоят родители на деца, които
периодично са пращани да просят. След това с парите се купуват цигари и бира за
чакащата на сянка рода. Кошът е пълен с празни двулитровки. Майки с деца от
съседните блокове просто не могат да припарят до съоръженията. Когато градусите
от изпитото станат повече, родителите се карат помежду си, крещят – ненормална работа“,
сигнализират читатели на 24rodopi.com,
които изпращат снимки.
Площадката
се намира до блок 21 в квартала. На едната от снимките жена стои в детската
количка и пуши до правото дете. Кошчето до тях прелива от бутилки.















Същото положение е в Крумовград на до кръстовището до Била,цялата тайфа на Бургас от Пелин се въргалят на тревните площи небезпокоявани нито от полицията или от от щината
ОтговорИзтриванеneka se siberem i da gi mahame ot tam
ОтговорИзтриванеТея отрепки от години седят там!
ОтговорИзтриванеТез трябва манго ба? И другите ли почнаха да просят?
ОтговорИзтриванеА нашата мила държава кво прави? Социални помощи плаща ли?
ОтговорИзтриванеПлощадката е в много лошо състояние. Навсякъде има разхвърляни бутилки, кенчета, фасове и други отпадъци, а част от съоръженията (повечето) са повредени. Това е място, предназначено за децата, а в момента не е безопасно и приятно за игра. Молим общината и отговорните институции да обърнат внимание на проблема, да почистят района и да предприемат мерки за опазването му. Добро решение би било поставянето на видеонаблюдение и по-чести проверки, за да не се допуска отново замърсяване и вандализъм. Нашите деца заслужават чиста и безопасна площадка, на която да играят спокойно!!!!!!!!!
ОтговорИзтриванеАре беее с тая община! Почистете си го бе мърлячи, кой ви мърси там-извънземните ли? Аре хващайте по един чувал и чистете, мама му стара, виждал съм майки да правят по една камара олюпени семки докато децата им се люлеят, стават и си тръгват - после - ама мръсно ееее, почистете ни, баси орангутаните
ИзтриванеТази конкретна група редовно замърсява площадката и поврежда съоръженията. Това не е единичен случай, а повтарящ се проблем, който много родители и жители на района наблюдават отдавна.
ИзтриванеНормално е всеки да поема отговорност за собствените си отпадъци, но не е нормално гражданите да бъдат принудени ежедневно да почистват след хора, които съзнателно замърсяват и рушат обществена собственост.