Млечинци спечелиха футболния турнир в Боровица

понеделник, август 291коментара

Гюнер ШЮКРИ
Футболистите от ардинското село Млечино с капитан Алтънер Дурмушев (Тишо) спечелиха футболия турнир на малки врати в Боровица. Във финалната среща те победиха трудно състава на „Латинка" от Ардино с 5:4. Точни за победителите бяха Шабан Мехмед (3 гола), Адем Сезгин и Айдън Хюсеин, а головете за „Латинка" реализираха братята Шенол и Хакан Байрамови (по 2 гола).
По пътя към първото място млечинци победиха отбора на Хромица с 5:3.
Кметът на община Ардино Ресми Мурад и кметът на Боровица Айсел Мехмед наградиха призьорите с парични награди и грамоти.
Срещите се изиграха  на новото спортно мултифункционално игрище с изкуствена трева, изградено по Програма за развитие на селските райони от община Ардино и предизвикаха огромен интерес. В надпреварата участваха пет отбора. Играха се две полувремена по 20 минути.
Съдия на турнира бе бившият треньор на „Юнак" Зеки Аптикадир (Зико). Той сподели, че финалната среща е била един от най-интересните и качествени двубои на селските празници. „И двата отбора играха много силно и изглеждаха добре тактически подредени на терена", заяви Зеки Аптикадир.
24rodopi.com
Изпрати :

+ коментара + 1 коментара

Анонимен
29/8/16 14:56

Колко беше наградния фонд ,че ние от Пелин спечелихме турнира в с Голяма Чинка и за първо място ни дадоха 50лв 30лв за второ и20лв за трето и20лв за съдията