„България от 10 години е членка на ЕС, но за това, че съм говорил на политическа трибуна на майчиният си език, съм наказан. За съжаление, по време на политически събития не можем да използваме майчиният си език", това отбелязал Лютви Местан по време на честване на Световния ден на майчиния език в столичен хотел, пишат турските медии.
Репортери от южната съседка, които отразяват събитието, посочват, че Местан е кандидат за председател на партия ДОСТ.
Сред гостите на празника е бил посланикът на Турция Сюлейман Гьокче, генералният консул в Бургас Ниязи Акйол и други дипломати.
За отбелязване е, че за първи път турски дипломати отбелязаха Световния ден на майчиния език не с представители на ДПС, а с Местан и депутатите, които го подкрепят.
24rodopi.com

Share To:

24rodopi

Viber

Post A Comment:

41 comments so far,Add yours

  1. Анонимен21/2/16 21:49

    Това не е новина нещо друго има ли?

    ОтговорИзтриване
  2. Анонимен21/2/16 21:56

    Няма вече дпс има дост

    ОтговорИзтриване
  3. Анонимен21/2/16 22:01

    Надявам се читателите да направят разлика между едно обикновено говорене и воденето на политически и предизборни изказвания като в ролята си на политически представител

    ОтговорИзтриване
  4. Анонимен21/2/16 22:01

    Наlkin artik seceneyi var tek parti zama ni tarihe karismis sayilir

    ОтговорИзтриване
  5. Анонимен21/2/16 22:30

    NAPRED Mestan e! Niesme sled teb!

    ОтговорИзтриване
  6. Анонимен21/2/16 22:38

    Вече няма прошка от страна на Турция. Каквото и да стане занапред, унищожаването на дпс е в ход. Стига са лъгали 26 години бедния гласоподавател, стига са се гаврили със бъдещето на гражданите на България. Стига вече дпс. Не , не и не. В Кърджалийските села млади хора не останаха. Пак твърдо го казвам. Въпреки че 26 години сме гласували за дпс. Занапред каквото и да стане, не , не и пак не за дпс. Обезлюдихте България. Изгонихте в чужбина бъдещето на България

    ОтговорИзтриване
  7. Анонимен21/2/16 23:03

    Tek parti bizi türkleri Jivkovun zamanından beter yaptı. Korku ve baskı içine soktu.

    ОтговорИзтриване
  8. Анонимен21/2/16 23:36

    Ferdi DOST nerdesin????

    ОтговорИзтриване
  9. Анонимен22/2/16 00:01

    ДОСТлар, България на следващите избори ще се отърве от Доган и Шишо!

    ОтговорИзтриване
  10. Анонимен22/2/16 00:21

    Вярно е....в бг бг народ е под българско и софийско робство..крайно време е да се сложи край на това унизително робство над малцинствата

    ОтговорИзтриване
  11. Анонимен22/2/16 00:25

    26 senedir gönlümden,Gözümden
    Uçan,uçana
    Şu kırık ,kalbime göz dağı verme
    Sözlerim ,ağıdır dokünür kalbe
    Şu suskun ağzımı açtırma benim
    26 Yıldır uçan uçana
    Onları geri ver BANA ve dığer ANNELERE
    DPS ve DOST

    ОтговорИзтриване
  12. Анонимен22/2/16 00:37

    Anadil gününde anadilimde güzel türkcemizde yazayım bari.Bulgaristandaki türklerin haklarını o sahte höh partisi savunmuyor onlar sadece iyi maaş alabilme derdinde.

    ОтговорИзтриване
  13. Анонимен22/2/16 07:28

    Дипломата Гьокче е за изритване № 1 от България.Такава наглост само турчин може да поднесе.този етнос трябва да се изрита от Европа и ЕС

    ОтговорИзтриване
    Отговори
    1. Анонимен22/2/16 13:58

      без нас няма да има вас. помисли

      Изтриване
  14. Анонимен22/2/16 08:16

    Вън Гьокче и Местан !

    ОтговорИзтриване
  15. Анонимен22/2/16 08:16

    Хайде за последно да се снимате там господа избраници.

    ОтговорИзтриване
  16. Анонимен22/2/16 09:20

    Уважаеми сънародници - българи и турци,появата на партията на Местан като нов политически субект не е в интерес на турците в България.Напротив,увеличава се пропастта между нас.ПП ДОС е турска партия със седалище България,а ще се управлява от Турция.Тази партия ще се избере с гласовете на хората от Турция и въобще няма да е еня за нас.

    ОтговорИзтриване
    Отговори
    1. Анонимен23/2/16 15:21

      Koi go kaza?pochti vsichki sela shte glasuvat zaman dost plus tezi koito så v evropa

      Изтриване
  17. Анонимен22/2/16 09:21

    От община Кирково единствено бившия общински кмет С.Р. е бил там.

    ОтговорИзтриване
  18. Анонимен22/2/16 09:31

    Колкото и да се пънете,предречено е че Турция като държава няма да я има,не съм го измислила аз

    ОтговорИзтриване
    Отговори
    1. Анонимен22/2/16 11:34

      2023 godina izticha Lozanski9 dogovor.
      Turzi9 shte izmesti teritoriite si malko na zapad.
      Poznay na chi9 teritori9???
      ...tova pık, ne sım go izmislila az.!
      Istoriko-jurist

      Изтриване
  19. Анонимен22/2/16 10:54

    Sen bizim gururumuzsin Bashka bizden sana tam destek

    ОтговорИзтриване
  20. Анонимен22/2/16 11:32

    Oylar Osmanli partisine gidecektir simdiden sonra, demek DOST partisine

    ОтговорИзтриване
  21. Анонимен22/2/16 12:21

    Mestan turkce konusuyoz diye yazdirdin cezalari unutmadik.simdi bakiyorum cok meraklisin.

    ОтговорИзтриване
  22. Анонимен22/2/16 12:22

    Mestan turkce konusuyoz diye yazdirdin cezalari unutmadik.simdi bakiyorum cok meraklisin.asalik herif

    ОтговорИзтриване
  23. Анонимен22/2/16 12:44

    Някой знае ли кога ще се публикува имотният списък кой какво притежава от кметове ,лидери , политици и свързани с тях лица от ДПС в Турция която турската държава ще предостави?

    ОтговорИзтриване
  24. Анонимен22/2/16 14:21

    Aгентa Местaн нaвремето ни глобявaше че говорим нa мaйчения си език глобявaхa ни че колим курбaн сегa ми говори мaйчен език.Aгентa Л.Местaн Пaвел дaже незнaе и дa говори чист турски продaжници нa Родинaтa си зaрaди личните си интереси.

    ОтговорИзтриване
  25. Анонимен22/2/16 14:36

    до 09,21: С.Р. беше с майка ти по това време и я оправяше

    ОтговорИзтриване
  26. Анонимен22/2/16 16:02

    Местан да си говори у тях на майчин език, а не на политическите мероприятия. Иначе как ще се насладим на еклектиката в изказа му опиращ се на неговият концепт !

    ОтговорИзтриване
  27. Анонимен22/2/16 16:12

    Всички депутати са ДС,доносници имали с чисто минало там хора,така ,че няма какво да виниш Местан.

    ОтговорИзтриване
  28. Анонимен22/2/16 16:31

    Някой знае ли кога Турция ще оповести списъка които подготвя за имотите на политици,кметове ,активисти от ДПС и свързаните с тях лица в турската държава ???

    ОтговорИзтриване
  29. Анонимен22/2/16 18:28

    Щом имаме такива Достове, Душмани не ни трябват!!!

    ОтговорИзтриване
  30. Анонимен22/2/16 19:15

    Местане със теб сме,Seninleyis Mestan abi.

    ОтговорИзтриване
  31. Анонимен22/2/16 19:19

    Накрая и ние си имаме истинска наша си партия ДОСТ,ne mutlu turkum diyene.

    ОтговорИзтриване
  32. Анонимен22/2/16 20:55

    Allahın selameti sayın Suleyman Gökcenin üzerine olsun,Allah onu başımızdan eksik etmesin.

    ОтговорИзтриване
  33. Анонимен22/2/16 21:59

    ЗАКОН ЗА БЪЛГАРСКИЯТ ЕЗИК
    ГЛАВА ТРЕТА ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ПОЛЗВАНЕ НА ОФИЦИАЛНИЯ ЕЗИК
    Чл. 9. (1) Ползването на българския език е право и ЗАДЪЛЖЕНИЕ на
    всеки български гражданин.
    (2) Ползването на официалния език е задължително в случаите, посочени в закона
    Чл. 10. (1) При осъществяване на дейността си на територията на Репубика България органите на държавната и изпълнителна власт и техните администрации, органите на съдебната власт, органите и организациите, създадени със закон, политическите партии, доставчиците на медийни услуги и другите средства за масово осведомяване са длъжни да ползват българския книжовен език, съгласно утвърдените по реда на този закон правила.
    2) При взаимодействие с органите и организациите по ал. 1 гражданите и представителите на юридическите лица са длъжни да ползват официалния език, както и при публични прояви.

    ОтговорИзтриване
  34. Анонимен22/2/16 22:38

    Също и имената ни се сменяше с закон.

    ОтговорИзтриване
  35. Анонимен22/2/16 22:40

    Също и имената ни се сменяше с закон.

    ОтговорИзтриване
  36. Анонимен22/2/16 22:57

    Нарциса Местан -наш другар .Това е мисия невъзможна .

    ОтговорИзтриване
  37. Анонимен22/2/16 23:01

    Възрастен човек като мен без малко да за плача от оплакванията на местан.а ба агент Павел че ти турски знаеше ли че ти само български говереше и Турците глобяваше и тормозеше ба гюлюм кога пак турчин стана да не учиш турския сега заради новата партийка а ва кой ще тръгне след теб Павеле звънни поне на бултюрк докато някой друг не ги резервира поне 5 гласа да ти гласуват

    ОтговорИзтриване
  38. Анонимен22/2/16 23:01

    Възрастен човек като мен без малко да за плача от оплакванията на местан.а ба агент Павел че ти турски знаеше ли че ти само български говереше и Турците глобяваше и тормозеше ба гюлюм кога пак турчин стана да не учиш турския сега заради новата партийка а ва кой ще тръгне след теб Павеле звънни поне на бултюрк докато някой друг не ги резервира поне 5 гласа да ти гласуват

    ОтговорИзтриване

Съдържанието на 24rodopi.com и технологиите, използвани в него, са под закрила на Закона за авторското право и сродните му права. Всички статии, репортажи, интервюта и други текстови, графични и видео материали, публикувани в сайта, са собственост на 24rodopi.com, освен ако изрично е посочено друго. Допуска се публикуване на текстови материали само след писмено съгласие на 24rodopi.com, посочване на източника и добавяне на линк към 24rodopi.com.
Използването на графични и видео материали, публикувани в 24rodopi.com. е строго забранено. Нарушителите ще бъдат санкционирани с цялата строгост на закона.
24rodopi.com не носи отговорност за съдържанието на коментарите под публикациите.
Администраторите на блог-форума запазват правото да ограничават или блокират публикуването им. Призоваваме ви за толерантност и спазване на добрия тон.


24rodopi - FACEBOOK I 24rodopi - FACEBOOK I 24rodopi - FACEBOOK I 24rodopi - FACEBOOK

Важно: Ползвайте материалите в 24rodopi.com, но ако уважавате труда на репортерите ни, които търсят новините на терен, цитирайте сайта. Ако поставите и линк към 24rodopi.com, нищо няма да загубите.

Администраторите на форума на rodopi24.blogspot.com пък призовават за толерантност и спазване на добрия тон под дописките. Те запазват правото си да ограничават или блокират публикуването на мнения.