По думите му, от получените писма от страна на Областна администрация, така и не е било посочено къде точно в района на летището ще бъде изградена бъдещата Индустриална зона.
Според кмета на Кърджали обаче, летището трябва да бъде запазено. Подписката ще бъде изпратена до областния управител, министъра на транспорта, министъра на туризма, до президента и до председателя на Народното събрание.
Както вече писахме, държавата в момента разполага единствено с около 95 декара парцел, в който влизат пистата на затвореното от десетилетия летище и един терен, предвиден навремето за евентуалното му удължаване. Именно те влязоха в активите на Национална компания „Индустриални зони”. Предвидените средства от държавното предприятие за проектиране на общо 6 индустриални зони, една от които в Кърджали, е 70 млн. лева.
Проверка на 24rodopi.com пък установи, че всички останали терени около пистата са общински и на частни лица. Всички те са със статут на земеделска земя.
24rodopi.com
Абе стройте заводи работа да има за хората... Тоя Себахтин ако иска много да си направи летище зад ресторанта
ОтговорИзтриванеИ каква точно инфраструктура има там бе, луди ли сте к'ви сте?
ОтговорИзтриванеПистата е ерозирала, бетонната част е 500 метра. Терена под сградите е общински, сградите държавни.Гьокче трябва да се бръкне доста.
ОтговорИзтриване1. Наемане за 10 или 20 години на пистата.
2. Пълен ремонт и рехабилитация съгласно изискванията за летателна площадка или летище.
3. Лицензиране пред министерство на транспорта информационните технологии и съобщенията.
4. Експлоататция съгласно изискванията на лиценза.