Тези данни радиолюбителите са събрали, обикаляйки из руините на разрушените градове и излагайки на опасност себе си. Данните са събирани от близките на загиналите, от кметствата по места и т.н.
За същия период, от 25-и до 30 август 1999 година, по радиомоста от България за Турция са изпратени общо 39 радиограми. От Кърджали те са 27, от Бургас-12.
„Изпитвайки остра нужда от хора, необходими за изграждане на комуникации с пострадалите райони, по молба на радиолюбители, от името на Председателя на Турската Федерация на радиолюбителите /TARS/, г-н Бахри Качан TA2BK, както и от свое лично име, Ви умоляваме по спешност от Кърджали да бъде изпратена група от 10 души, които оборудвани с КВ и УКВ апаратура, антени, палатки, храна и вода, незабавно да потеглят за Турция. Чрез Посланика на Р Турция в София и Генералния Консул в Пловдив, ще Ви бъде съдействано за издаване на гратис визи и осигурено безпрепятствено минаване на границата“, след този призив на 20 август 1999 г. от Мустафа Аказ, завеждащ отдел "Връзки с обществеността" към Националния кризисен център в Истанбул, групата от радиолюбители от Кърджали е сформирана. Благодарение на Общината в Кърджали, местни фирми и Стопанската камера, екипът заминава, за да предава емоции. На сълзи от загубата и на радост от спасението…
Иван Стайков, стажант-редактор
24rodopi.com
Благодарство! В днешно време ни трябват повече такива качествени люде.
ОтговорИзтриване