В нашето съвремие, споменът за неговия саможертвен път в името на Родината, тържествува и днес. Делото му - (бъдейки) повече от опора, служи за пример, който ни зарежда с вдъхновение и вяра в утрешния ден.
Преосмисляйки подвига на Дякона, все по-ясно разбираме водещото му място и роля в живота ни. Като негови наследници, опознавайки всяка нишка от паметта на историята - посрещаме достойно своето бъдеще. Бъдеще, в което нашите пораснали деца да продължат да ценят и съхраняват уроците по родолюбие и вяра.. уроците, завещани от Апостола на свободата, поверявайки ги, от своя страна, на идните поколения.
Общински център за култура и младежки дейности
24rodopi.com
Поклон пред паметта на Левски. Но бих искал да спомена, че граф Игнатиев много доволен от смъртната присъда на Апостола и изпраща писмо до императора, където отбелязва, че везирът се е вслушал в неговите съвети. По тогавашните закони на Османската империя, Левски в никакъв случай нямаше да получи смъртна присъда. Още нещо: ако искаше граф Игнатиев можеше да отмени даже смъртната присъда на Дякона. Ако искаше! Та кой повече е искал смъртна присъда за Левски - Руската империя или Османската империя? Надявам се не само този факт, но и други истини да намерят място в медията ви
ОтговорИзтриване