24rodopi.com/Кърджали
"Далавери или чиновническо безхаберие е списъкът на одобрените за саниране блокове в Кърджали? Най-големият, построен през 1980 година - блок 22 в квартал „Възрожденци“ не попада в него.
Имаше правила, условия и т. н. Как да вярваме на институциите?
Защо стари панелни блокове с много апартаменти са отпаднали, а енергийна подкрепа получават по-нови кооперации, на по 25 години, а и с по-малко жилища?“, посочват в писмо собственици на апартаменти в блок 22 в най-големия големия квартал на Кърджали – „Възрожденци“.
Седем
са входовете на блок 22, апартаментите в него – 115.
Припомняме,
че Министерството на регионалното развитие и благоустройството одобри едва 8 жилищни
кооперации в Кърджали за саниране по Плана за възстановяване и устойчивост.
Одобрената сума за ремонтните дейности е 13 177 788 лева.
Както
24rodopi.com първи писа, това са блоковете „Явор“ и „Христо Смирненски“ в
централната част на града и бл. 29, 39, 42, 45, 55 и 56 във „Възрожденци“.
Останалите 35 кандидатствали остават в резервния списък.
Да ли изобщо тези собственици са си направили труда да основат сдружение на етажната собственост и проект нещо?
ОтговорИзтриванеБеше оповестено в началото, че се отпускат по 30 милиона за областен град в страната, което не е никак малко, но никъде не беше оповестено че в рамките на тези средства ще бъдат санирани и общински и обществени сгради. Сега има само 13 милиона за одобрените блокове , а останалите са за сградата на общината, сградите на пожарната и бившия окръжен народен съвет. Не че това е лошо, но там отиват едни близо 17 милиона. Санирането на нашия блок щеше да струва около 3 милиона, за 100 семейства според обследването. С оставащите 13 милиона това означава 3-5 блока от големите. Ето защо, за да се замажат очите на участващите се увеличава бройката на одобрените с включването на по-малки и съответно по-евтини за саниране. Друго си е да се отчете, че са санирани 8 блока, друго е - 4-5 блока, нали ?
ОтговорИзтриванеpak dalavera
ОтговорИзтриванеКойто е бутнал повече, него го е оггряло. Защо се заблуждавате, че всичко става по нормалния начин. После и фирмите изпълнители ще бъдат избрани пак по същия начин ...
ОтговорИзтриване159 апартамента.
ОтговорИзтриванеСедем входа блок .Явно наи здраво построен.
ОтговорИзтриванеПълен фарс
ОтговорИзтриванеКак защо нее попаднала ем как да попадне като за този блок ще отидат много пари ем няма да има далавера пак знае ли се стария кмет както провише може пак по документи вече да е санирана това е БГ не забравяйте!
ОтговорИзтриванеzastoto ste glasuvali na gresnoto mysto
ОтговорИзтриванеБлок 37 е още по-голям, има и двайсетина гаража, и не е одобрен. Наистина има нещо съмнително в това оценяване и класиране.
ОтговорИзтриване22 блок е най-големия в целия град…37 е с 5 входа, 22 със 7….
Изтриване37 блок също е 7 входа, не можите ли да броите бе хора?
ИзтриванеВсяко зла за добро След време може да се радвате,че не са ви направили Преди години като почнаха санирането на Панелните блокове един Инженер беше казал,че панелните блокове са строени да издържат 20години и ако се направят санирания преди това да се изчистят хубаво ръждите и да се направят нови заварки и после ако архитектите разрешават тогава да се санират
ОтговорИзтриванеКажи на този инженер да иде да пасе зад този блок !!!
ИзтриванеТи да видиш, само лакъртии и празни обещания имаше, преди да събират паричките, за хляб, от бедни хора.
ОтговорИзтриванеЛъжи и лакъртии
ОтговорИзтриванеА живеещите в този брок чоб.ни дали са подготвили нужните документи за кандидатстване в програмата за саниране!!! Или други трябва да се грижат за това? Мислят си, че имат лични чиновници. То може да си малко прост, но тяхната си е олимпийска.
ОтговорИзтриванеОт 13 блок също сме ....учудени....възмутени...И ОЗЛОБЕНИ от поредната корупция.....
ОтговорИзтриванеКорупцията ена власт.
ОтговорИзтриванеКак може да влизат сгради обществени за саниране. Тези сгради може по друг параграф да бъдат санирани с европейски пари.
ОтговорИзтриванеПарите отпуснати за саниране са само за частни сгради .Не може да бъде .Да се търси отговорност от тези лица които играят със съдбата на бедния народ.
ОтговорИзтриванеКогато дойдаха от общината да мерят квадратурата казаха ,този блок №22 ще бъде в първите одобрени места в списъка .Какво е това безобразие срам и позор на управници. Те мислят само как могат да унищожат бедния народ .
ОтговорИзтриванеКазах им,дайте 50 000лева рушвет те не е тогава няма да ви санираме
ОтговорИзтриванеЗащо само за големите коментирате, нима дето са по два входа не подлежат на саниране, те също са строени през 80 години.
ОтговорИзтриванеНикъде не беше оповестено, че в тази програма, може да участват и обществени сгради ... Има и по-малки блокове, които се нуждаят от саниране строени много преди 80-те години... Но, уви не са в списъка с одобрени сгради, а някъде в резервите....
ОтговорИзтриване30 млн.лв. общо за саниране на жилища, от които:
ОтговорИзтриване13 млн.лв. - за 8 жилищни блока
17 млн.лв. - за 3 обществени сгради.
Отвсякъде погледнато мирише на корупция.
Това е новото начало.
ИзтриванеСпоред мен, всички неодобрени блока за саниране в България (в резервния списък) трябва да излезнат на протест и да блокират пътища и магистрали с искане за 100% безвъзмездно саниране. С нашите данъци санираха и санират други блокове, а нашите не санират. Няма такъв филм!!!
ОтговорИзтриванеВ момента пишем жалба до ЕК за парите които се отпущат за саниране .
ОтговорИзтриванеБлок 22 е на първа линия с най много входове - 7 , построен през 1980 г.А , сега какво санират блокове които са строени през 90 год.Това намирисва на корупция и то от Община Кърджали .
ОтговорИзтриванеПротест! Веднага!
ОтговорИзтриванеВ бл.29 и бл.39 живеят собствениците на фирмите извършили обслужването им. А за обследването на нашият блок, за няма и 10 минути работа, първата фирма ни взе 50 000 лв. за обслужването и без резултат.
ОтговорИзтриване