24rodopi.com/Общество

„Полицейският натиск, който стартира миналата седмица с отвеждането ми в полицията за разпит в компанията на осем въоръжени до зъби полицаи, продължава с пълна сила. Почти всеки ден в Общината постъпват  писма за образувани преписки и проверки от ОД на МВР за реализирани от Общината обекти. С дата 2 юни 2026 г.  е входирано писмо с искане за предоставяне на документи и информация за обект „Основен ремонт на сградата на читалище „Родопски фар“ в кв.“Гледка“, гр.Кърджали“.

Това обяви кметът Ерол Мюмюн.

„Министърът на вътрешните работи Иван Демерджиев, избран за народен представител от 9-и Кърджалийски МИР, вместо да се отблагодари на местните хора, които са му гласували доверие и да помага за решаването на конкретни проблеми на района, пое по друга пътека – да използва МВР като бухалка срещу политически опоненти и чрез масирани полицейски проверки да наруши нормалната работа на местната администрация. Нормално е да има контрол за изразходването на публични средства, нормално е да се изискват информация и документи, но от компетентните органи. В случая нещата намирисват на политическа репресия от силите на реда и продължават по сценарий. При вчерашната си визита в Кърджали министър Демерджиев каза пред медиите, че има образувани  „няколко преписки срещу кмета“.

Показните полицейски акции и действия срещу Общината и нейни служители са политически мотивирани и целят сплашване. Те обслужват партийните интереси на управляващи в момента страната. Крайната цел – служебна победа на местните избори догодина  чрез очерняне на единствения кмет на областен град от ДПС. Похватите, които се използват – масирани полицейски  проверки, които да хвърлят кал върху кмета и да провокират съмнения в неговите действия, няма да постигнат целта си.

Ние като Общинско ръководство ще продължим да работим в пълна прозрачност и в съответствие със законовите норми. Като кмет на общината съм поел  конкретни ангажименти  пред хиляди избиратели и ще продължа да работя за решаването проблемите на хората.

Такъв е и случаят със сградата на НЧ „Родопски фар 1938 ‘‘ в кв. „Гледка“, която бе в изключително  тежко състояние, а я правим модерна и удобна за всички сграда. НЧ „Родопски фар 1938“ е важна институция, която има изключителен принос за съхранение и популяризиране на автентичния фолклор и за развитието на културния живот в община Кърджали“, посочи кметът Ерол Мюмюн.

На снимките: Стартът на ремонта на читалището; Демерджиев в Кърджали

Share To:

24rodopiavtor

Viber

Post A Comment:

34 comments so far,Add yours

  1. Анонимен3/6/26 12:57

    Уважаеми Кмете всичко което се праща като сигнали идва от кръга на Хасан Азис те се стремят да провалят всичко хубаво което Вие и екипа Ви творите желая Ви успехи във начинанията Ви

    ОтговорИзтриване
    Отговори
    1. Анонимен3/6/26 15:21

      Точно ВЯРНО 100%

      Изтриване
    2. Анонимен3/6/26 17:28

      Нали онзи моллахасан искаше информация за обществените поръчки от които не можа да намаже както по времето на Ханс беше детска игра

      Изтриване
  2. Анонимен3/6/26 13:11

    като не са крали од какво се притесняват

    ОтговорИзтриване
    Отговори
    1. Анонимен3/6/26 16:37

      драги, нали се сещаш, че тук не иде реч за притеснение! Иде реч за създаване на жесток натиск и ангажиране, с което да не може да се върши работа. Лешовете се съюзяват... накрая някой ще умре!

      Изтриване
  3. Анонимен3/6/26 13:18

    Започнаха вайканията! Работете, изпълнявайте си задълженията и всичко ще е наред. Ако не е имало корупционни схеми, всичко ще се размине. Кметът винаги трябва да е готов да отговаря за публичните средства, които разпределя.

    ОтговорИзтриване
  4. Анонимен3/6/26 13:25

    Г-н Мюмюн, както каза Демерджиев, ако не сте извършили престъпление няма от какво да се притеснявате. Що се отнася до репресиите, това е нормално. Миналата година преди изборите същото правеше и вашата партия

    ОтговорИзтриване
    Отговори
    1. Анонимен3/6/26 14:55

      Браво за коментара точно в целта

      Изтриване
    2. Анонимен3/6/26 19:13

      Нали Муциито беше депутат той знае как се краде за трона се прехвърли при Радев

      Изтриване
  5. Анонимен3/6/26 13:25

    Какво искат, Ерол 3 години не спря да работи какво искат от него ?

    ОтговорИзтриване
    Отговори
    1. Анонимен3/6/26 23:50

      Нека да видим за кого и как е работил. Ако е чист, няма от какво да се притеснява.

      Изтриване
  6. Анонимен3/6/26 13:27

    Уважаеми общинари всичко което е с неразумни превишени и с несвършено според изписаното ще бъде проверено

    ОтговорИзтриване
    Отговори
    1. Анонимен3/6/26 16:41

      Ние нищо не искаме от него артик държавните органи искат те го проверяват

      Изтриване
  7. Анонимен3/6/26 13:46

    12.57 Всички общини се гледат под лупа, защото Всички управляващи имат вина за фалита на държавата.

    ОтговорИзтриване
  8. Анонимен3/6/26 13:53

    Нека полицията да си проверява дали има кражби на сретства ,не виждам за какво трябва да се притеснява кмета ако всичко е редовно.На нас ни омръзна да ни крадат и лъжат.

    ОтговорИзтриване
  9. Анонимен3/6/26 13:55

    ГОСПОДИН КМЕТЕ СИГНАЛИ ЩЕ ИДВАТ ВСЕ ПОВЕЧЕ И ПОВЕЧЕ.ВИЕ ЛИЧНО И ВАШИТЕ ОРТАЦИ НЯМА ОТ КАКВО ДА СНЕ ПРИТЕСНЯВАТЕ АКО ВСИЧКО ВИ Е НАРЕД,ИМАЙТЕ ВПРЕДВИ ЗАКОННО.НО АКО ИМА НЕИЗПЪЛНЕНИ ИЛИ ИЗПЪЛНЕНО ЗА10 ЛЕВА А СТЕ ПЛАТИЛИ 1РАЗБИРАЙ УМНОЖЕНО ПО СТОТИЦИ ИЛИ НЕ ИЗПЪЛНЕНО ТОЧНО И КАЧЕСТВЕНО ИЛИ ВЙОБЩЕ ТОГАВА ИМА ЗА КАКВО ДА СЕ ПРИТЕСНЯВАТЕ И ТОВА НЕ Е НИЩО ЩЕ ИМА СЛЕДСТВИЕ И ПРИ НОВИ ПРОКУРОРИ СЪДИИ И Т.Н ЩЕ ИМА ПОСЕЩЕНИЯ ИПРИПОЗНАТИЯ ВЕЧЕ ЗА ОБЩЕСТВОТО -- БАЙ СТАВРИ.

    ОтговорИзтриване
    Отговори
    1. Анонимен3/6/26 15:49

      А да питам за един приятел... само за него ри ще има старото да забравим и да пием студена вода така ли? Че не малко милионери се появиха в Кърджали, за тях 10 години поне назад ще имали проверки ? Или пак по старому само дето не гласуват за нас срещу тях ще се борим. А не тарсете далеч много на близо около новите има много милионери дето преди години нямаха 20 лв в джоба. Карайте подред за да повярвам и ние че има бъдеще. А не със стари курви нов бардак и да мислите че всички са балами. България е малка всичко се знае карайте по полека че пътищата не са за висока скорост. Хъзлъ гаден атът бокс сейрек душер .. Яваш..яваш. чакаме обещанията за борбата..

      Изтриване
  10. Анонимен3/6/26 14:56

    Ако го нямаше Хасан Азис коголи щяхте да вземете на мушка? Много сте елементарни!

    ОтговорИзтриване
    Отговори
    1. Анонимен3/6/26 17:31

      Аз да ти кажа! Ако го нямаше Хасанката, нямаше да има дела в съда от ухапани кучета, потрошени по тротоарите, тераса до тераса из зелените площи, шуробаджанащината по институциите, които не можеш да изчистиш ей така, защото има “закон”. Ай да не ти разправям повече, че се изнервям и ще почна да псувам!

      Изтриване
  11. Анонимен3/6/26 15:13

    A zasto se pravyat na 4uknati tezi proveryavasti zasto se zabravyat umislenno starite kradtsi stariya kmet i negovite firmi

    ОтговорИзтриване
  12. Анонимен3/6/26 15:17

    Pokajete rabotnoto vreme na zakritite i otkritite pluvni baseini i rezultatite ot maturata po pluvane na vsichki uchenici ot vsichki uchilista v bastionite na dupise bekape. 😂😂😂😂😂😂😂😂

    ОтговорИзтриване
  13. Анонимен3/6/26 15:44

    Ава Ероле,ако всички разходи са в норми,тогава не виждам за кво се притесняваш или има за какво да се притесняваш,трябва контрол да има на туй което правиш

    ОтговорИзтриване
  14. Анонимен3/6/26 15:53

    Въоражени до зъби вика кмета,,,не съм видял полицай с престилка !!!!!!!!не преовеличавайте а си работете кмете, и квото е нужно пред закона си доказвайте ,реване ако ше има кърпата и точка!!!!!

    ОтговорИзтриване
  15. Анонимен3/6/26 16:05

    Контролните орга са задължени да проверяват
    Кмете няма нищо нередно да се проверява
    Трябва да свикнеш че ще бъдещ проверяван защото боравиш с публични средства
    Тези пари са на данъкоплатеца

    ОтговорИзтриване
  16. Анонимен3/6/26 16:10

    Старите и вечни крадци защо не ги проверяват? Като например селянчето от Мост. Той преди 24 години беше бедно и голо селянче, сега е мултимилионер, който все се оплаква и плаче, че го притесняват и не са го оценили подобаващо.

    ОтговорИзтриване
  17. Анонимен3/6/26 16:16

    Кметът си го харесваме, защото работи и се вижда. Желателно е и правителството да работи за да се почувства. В случая може и да има усещане за натиск (заради ползвани неправомерни методи), но фактите са, че институционални проверки започнаха на много места.
    Проверяват се обществени поръчки за инфраструктура по Плана за възстановяване и устойчивост за раздадени незаконно високи аванси, нагласени поръчки и допуснато лошо качество.
    Проверяват се и големи обекти:
    Автомагистрала „Хемус“: всички авансово изплатени суми за над 900 милиона евро,
    Скоростен път Видин – Ботевград: договори за ремонт и поддръжка,
    Автомагистрала „Струма“: допълнителните споразумения,
    Ремонти на язовири: от 400 язовира, тези без прозрачни процедури...
    Проверките ще продължат по:
    Проектиране и проучване на Автомагистрала „Черно море“,
    Договори на АПИ за поддръжка на Републиканска пътна мрежа
    и т.н.

    ОтговорИзтриване
  18. Анонимен3/6/26 16:32

    Как само баламите се хващате на въдицата?Кой ви краде бе хора 30 години ,забравихте за кликата на Жабока и сега за 3 години искате някой да ви направи промени?Ограбиха ни онези преди господин Мюмюн и сега все още искат да си върнат постове и торти.Осъзнайте се!

    ОтговорИзтриване
  19. Анонимен3/6/26 18:57

    Родопи24 и вашата мама ще наебат

    ОтговорИзтриване
    Отговори
    1. Анонимен4/6/26 12:42

      Внимавай тези ебачи да не погнат и твоята мама.

      Изтриване
  20. Анонимен3/6/26 19:10

    Gandjik Mucii her yere Atiyo götunu brakta o yaptirsin Gledkayi

    ОтговорИзтриване
  21. Анонимен3/6/26 19:44

    Всички живеем в правова държава и трябва да спазват нейното законодателство..
    Оплаква се този който нарушава законите,че има полицейски или данъчен произвол.
    Всички контролни органи за си изпълняват задълженията за да си заслужават заплати.

    ОтговорИзтриване
  22. Анонимен3/6/26 19:47

    За Хасанчо . Кой го избираше толкова години . Не бяхте ли Вие от ДПС . На площада вечерта след изборите играхте ли кючеци и гюбеци до сабалан . Имаше ли голямо крадене при неговото управление . Имаше . Имаше ли за него проверки . Нямаше . Защо ли . Защото бяхте в коалиция с другите партии . Сега като започнаха проверките от новата партия голям рев настана .Закон има, ама за лъв няма .

    ОтговорИзтриване
    Отговори
    1. Анонимен3/6/26 21:45

      Минало свършено време Хасаня А....Избираха, щото бяха времена на затворено общество. Плашиха хорицата по селата. Мина и отмина това време. Сега да се плаши Хасаня А. и неговото обкръжение.

      Изтриване
  23. Анонимен4/6/26 19:54

    Големите крадци ще изпързалят и Радев,плъзнали са по всички партии.Нямат нито срам ,нито страх от Бог!Ще им дойде времето !
    Всички сме с Ерол Мюмюн!

    ОтговорИзтриване

Съдържанието на 24rodopi.com и технологиите, използвани в него, са под закрила на Закона за авторското право и сродните му права. Всички статии, репортажи, интервюта и други текстови, графични и видео материали, публикувани в сайта, са собственост на 24rodopi.com, освен ако изрично е посочено друго. Допуска се публикуване на текстови материали само след писмено съгласие на 24rodopi.com, посочване на източника и добавяне на линк към 24rodopi.com.
Използването на графични и видео материали, публикувани в 24rodopi.com. е строго забранено. Нарушителите ще бъдат санкционирани с цялата строгост на закона.
24rodopi.com не носи отговорност за съдържанието на коментарите под публикациите.
Администраторите на блог-форума запазват правото да ограничават или блокират публикуването им. Призоваваме ви за толерантност и спазване на добрия тон.


24rodopi - FACEBOOK I 24rodopi - FACEBOOK I 24rodopi - FACEBOOK I 24rodopi - FACEBOOK

Важно: Ползвайте материалите в 24rodopi.com, но ако уважавате труда на репортерите ни, които търсят новините на терен, цитирайте сайта. Ако поставите и линк към 24rodopi.com, нищо няма да загубите.

Администраторите на форума на rodopi24.blogspot.com пък призовават за толерантност и спазване на добрия тон под дописките. Те запазват правото си да ограничават или блокират публикуването на мнения.