24rodopi.com/Общество
„Полицейският натиск, който стартира миналата седмица с отвеждането ми в полицията за разпит в компанията на осем въоръжени до зъби полицаи, продължава с пълна сила. Почти всеки ден в Общината постъпват писма за образувани преписки и проверки от ОД на МВР за реализирани от Общината обекти. С дата 2 юни 2026 г. е входирано писмо с искане за предоставяне на документи и информация за обект „Основен ремонт на сградата на читалище „Родопски фар“ в кв.“Гледка“, гр.Кърджали“.
Това обяви кметът Ерол Мюмюн.
„Министърът на вътрешните работи Иван Демерджиев, избран за
народен представител от 9-и Кърджалийски МИР, вместо да се отблагодари на
местните хора, които са му гласували доверие и да помага за решаването на
конкретни проблеми на района, пое по друга пътека – да използва МВР като
бухалка срещу политически опоненти и чрез масирани полицейски проверки да
наруши нормалната работа на местната администрация. Нормално е да има контрол
за изразходването на публични средства, нормално е да се изискват информация и
документи, но от компетентните органи. В случая нещата намирисват на
политическа репресия от силите на реда и продължават по сценарий. При
вчерашната си визита в Кърджали министър Демерджиев каза пред медиите, че има
образувани „няколко преписки срещу кмета“.
Показните полицейски акции и действия срещу Общината и нейни служители са политически мотивирани и целят сплашване. Те обслужват партийните интереси на управляващи в момента страната. Крайната цел – служебна победа на местните избори догодина чрез очерняне на единствения кмет на областен град от ДПС. Похватите, които се използват – масирани полицейски проверки, които да хвърлят кал върху кмета и да провокират съмнения в неговите действия, няма да постигнат целта си.
Ние като Общинско ръководство ще продължим да работим в пълна прозрачност и в съответствие със законовите норми. Като кмет на общината съм поел конкретни ангажименти пред хиляди избиратели и ще продължа да работя за решаването проблемите на хората.
Такъв е и случаят със сградата на НЧ „Родопски фар 1938 ‘‘ в
кв. „Гледка“, която бе в изключително
тежко състояние, а я правим модерна и удобна за всички сграда. НЧ
„Родопски фар 1938“ е важна институция, която има изключителен принос за
съхранение и популяризиране на автентичния фолклор и за развитието на културния
живот в община Кърджали“, посочи кметът Ерол Мюмюн.
На снимките: Стартът на ремонта на читалището; Демерджиев в Кърджали















Уважаеми Кмете всичко което се праща като сигнали идва от кръга на Хасан Азис те се стремят да провалят всичко хубаво което Вие и екипа Ви творите желая Ви успехи във начинанията Ви
ОтговорИзтриванеТочно ВЯРНО 100%
ИзтриванеНали онзи моллахасан искаше информация за обществените поръчки от които не можа да намаже както по времето на Ханс беше детска игра
Изтриванекато не са крали од какво се притесняват
ОтговорИзтриванедраги, нали се сещаш, че тук не иде реч за притеснение! Иде реч за създаване на жесток натиск и ангажиране, с което да не може да се върши работа. Лешовете се съюзяват... накрая някой ще умре!
ИзтриванеЗапочнаха вайканията! Работете, изпълнявайте си задълженията и всичко ще е наред. Ако не е имало корупционни схеми, всичко ще се размине. Кметът винаги трябва да е готов да отговаря за публичните средства, които разпределя.
ОтговорИзтриванеГ-н Мюмюн, както каза Демерджиев, ако не сте извършили престъпление няма от какво да се притеснявате. Що се отнася до репресиите, това е нормално. Миналата година преди изборите същото правеше и вашата партия
ОтговорИзтриванеБраво за коментара точно в целта
ИзтриванеНали Муциито беше депутат той знае как се краде за трона се прехвърли при Радев
ИзтриванеКакво искат, Ерол 3 години не спря да работи какво искат от него ?
ОтговорИзтриванеНека да видим за кого и как е работил. Ако е чист, няма от какво да се притеснява.
ИзтриванеУважаеми общинари всичко което е с неразумни превишени и с несвършено според изписаното ще бъде проверено
ОтговорИзтриванеНие нищо не искаме от него артик държавните органи искат те го проверяват
Изтриване12.57 Всички общини се гледат под лупа, защото Всички управляващи имат вина за фалита на държавата.
ОтговорИзтриванеНека полицията да си проверява дали има кражби на сретства ,не виждам за какво трябва да се притеснява кмета ако всичко е редовно.На нас ни омръзна да ни крадат и лъжат.
ОтговорИзтриванеГОСПОДИН КМЕТЕ СИГНАЛИ ЩЕ ИДВАТ ВСЕ ПОВЕЧЕ И ПОВЕЧЕ.ВИЕ ЛИЧНО И ВАШИТЕ ОРТАЦИ НЯМА ОТ КАКВО ДА СНЕ ПРИТЕСНЯВАТЕ АКО ВСИЧКО ВИ Е НАРЕД,ИМАЙТЕ ВПРЕДВИ ЗАКОННО.НО АКО ИМА НЕИЗПЪЛНЕНИ ИЛИ ИЗПЪЛНЕНО ЗА10 ЛЕВА А СТЕ ПЛАТИЛИ 1РАЗБИРАЙ УМНОЖЕНО ПО СТОТИЦИ ИЛИ НЕ ИЗПЪЛНЕНО ТОЧНО И КАЧЕСТВЕНО ИЛИ ВЙОБЩЕ ТОГАВА ИМА ЗА КАКВО ДА СЕ ПРИТЕСНЯВАТЕ И ТОВА НЕ Е НИЩО ЩЕ ИМА СЛЕДСТВИЕ И ПРИ НОВИ ПРОКУРОРИ СЪДИИ И Т.Н ЩЕ ИМА ПОСЕЩЕНИЯ ИПРИПОЗНАТИЯ ВЕЧЕ ЗА ОБЩЕСТВОТО -- БАЙ СТАВРИ.
ОтговорИзтриванеА да питам за един приятел... само за него ри ще има старото да забравим и да пием студена вода така ли? Че не малко милионери се появиха в Кърджали, за тях 10 години поне назад ще имали проверки ? Или пак по старому само дето не гласуват за нас срещу тях ще се борим. А не тарсете далеч много на близо около новите има много милионери дето преди години нямаха 20 лв в джоба. Карайте подред за да повярвам и ние че има бъдеще. А не със стари курви нов бардак и да мислите че всички са балами. България е малка всичко се знае карайте по полека че пътищата не са за висока скорост. Хъзлъ гаден атът бокс сейрек душер .. Яваш..яваш. чакаме обещанията за борбата..
ИзтриванеАко го нямаше Хасан Азис коголи щяхте да вземете на мушка? Много сте елементарни!
ОтговорИзтриванеАз да ти кажа! Ако го нямаше Хасанката, нямаше да има дела в съда от ухапани кучета, потрошени по тротоарите, тераса до тераса из зелените площи, шуробаджанащината по институциите, които не можеш да изчистиш ей така, защото има “закон”. Ай да не ти разправям повече, че се изнервям и ще почна да псувам!
ИзтриванеA zasto se pravyat na 4uknati tezi proveryavasti zasto se zabravyat umislenno starite kradtsi stariya kmet i negovite firmi
ОтговорИзтриванеPokajete rabotnoto vreme na zakritite i otkritite pluvni baseini i rezultatite ot maturata po pluvane na vsichki uchenici ot vsichki uchilista v bastionite na dupise bekape. 😂😂😂😂😂😂😂😂
ОтговорИзтриванеАва Ероле,ако всички разходи са в норми,тогава не виждам за кво се притесняваш или има за какво да се притесняваш,трябва контрол да има на туй което правиш
ОтговорИзтриванеВъоражени до зъби вика кмета,,,не съм видял полицай с престилка !!!!!!!!не преовеличавайте а си работете кмете, и квото е нужно пред закона си доказвайте ,реване ако ше има кърпата и точка!!!!!
ОтговорИзтриванеКонтролните орга са задължени да проверяват
ОтговорИзтриванеКмете няма нищо нередно да се проверява
Трябва да свикнеш че ще бъдещ проверяван защото боравиш с публични средства
Тези пари са на данъкоплатеца
Старите и вечни крадци защо не ги проверяват? Като например селянчето от Мост. Той преди 24 години беше бедно и голо селянче, сега е мултимилионер, който все се оплаква и плаче, че го притесняват и не са го оценили подобаващо.
ОтговорИзтриванеКметът си го харесваме, защото работи и се вижда. Желателно е и правителството да работи за да се почувства. В случая може и да има усещане за натиск (заради ползвани неправомерни методи), но фактите са, че институционални проверки започнаха на много места.
ОтговорИзтриванеПроверяват се обществени поръчки за инфраструктура по Плана за възстановяване и устойчивост за раздадени незаконно високи аванси, нагласени поръчки и допуснато лошо качество.
Проверяват се и големи обекти:
Автомагистрала „Хемус“: всички авансово изплатени суми за над 900 милиона евро,
Скоростен път Видин – Ботевград: договори за ремонт и поддръжка,
Автомагистрала „Струма“: допълнителните споразумения,
Ремонти на язовири: от 400 язовира, тези без прозрачни процедури...
Проверките ще продължат по:
Проектиране и проучване на Автомагистрала „Черно море“,
Договори на АПИ за поддръжка на Републиканска пътна мрежа
и т.н.
Как само баламите се хващате на въдицата?Кой ви краде бе хора 30 години ,забравихте за кликата на Жабока и сега за 3 години искате някой да ви направи промени?Ограбиха ни онези преди господин Мюмюн и сега все още искат да си върнат постове и торти.Осъзнайте се!
ОтговорИзтриванеРодопи24 и вашата мама ще наебат
ОтговорИзтриванеВнимавай тези ебачи да не погнат и твоята мама.
ИзтриванеGandjik Mucii her yere Atiyo götunu brakta o yaptirsin Gledkayi
ОтговорИзтриванеВсички живеем в правова държава и трябва да спазват нейното законодателство..
ОтговорИзтриванеОплаква се този който нарушава законите,че има полицейски или данъчен произвол.
Всички контролни органи за си изпълняват задълженията за да си заслужават заплати.
За Хасанчо . Кой го избираше толкова години . Не бяхте ли Вие от ДПС . На площада вечерта след изборите играхте ли кючеци и гюбеци до сабалан . Имаше ли голямо крадене при неговото управление . Имаше . Имаше ли за него проверки . Нямаше . Защо ли . Защото бяхте в коалиция с другите партии . Сега като започнаха проверките от новата партия голям рев настана .Закон има, ама за лъв няма .
ОтговорИзтриванеМинало свършено време Хасаня А....Избираха, щото бяха времена на затворено общество. Плашиха хорицата по селата. Мина и отмина това време. Сега да се плаши Хасаня А. и неговото обкръжение.
ИзтриванеГолемите крадци ще изпързалят и Радев,плъзнали са по всички партии.Нямат нито срам ,нито страх от Бог!Ще им дойде времето !
ОтговорИзтриванеВсички сме с Ерол Мюмюн!