24rodopi.com/Общество
Летните детски мечти преди бяха за книжка, топка, колело.
Днес са
за айфон, тротинетка, а после…
19-годишен
с прякор Дебелия. През януари взел книжка, родителите веднага му купили „БМВ“.
Старо, ама мощно! Тийнейджърът много обичал да настъпва газта. Качвал си
адреналина. Разправял, че е майстор на волана.
Вчера си
взел трошката втора ръка от сериз след ремонт. Искал да пробва. Качил аверите и
изпънал „беемвенцето“ здраво. Ограничението е 40, той го издухал, да не е чичка
да кара така?
Навлиза
в насрещното при завой и помита скутерче с двама ученици. Момче и момиче,
гаджета. Убива ги на място.
Поредна
трагедия. Колко млади хора се изтрепаха след сбъдването на мечтите? И колко
житейският път се скъсява след тези мечти.
Първо
айфон, после тротинетка, след това „беемвенце“ и газ.
По
улиците летят лятно време деца (3-5 клас) с електрически тротинетки. Купени от
родителите. Утре ще пораснат и следва третата крачка от великата мечта.
Родители,
в чиито глави е празно. Вият ветрове.
„Искам
глъчка в класната стая, не тишина. Искам ученици, не ангели“, написа учител на
двамата загинали младежи.
До следващата
трагедия.















Родители с куха глава,мнооого куха
ОтговорИзтриванеРодителите виновни,че виновни,ама 40 км.от Момчилград до Маказа да не можем да озаптим побес нелите шофьори /как да ги нарече човек по друг начин,когато по път по който законното каране на МПС е 80 -90 км.в час масово карат с по 120 -150 км. в час / ,мисля че един с акъла си и двадесет баби ще се справят по добре от всички на които това би трябвало да им е задължение.И както е казал мъдрия народ "Не може да не може.
ИзтриванеВ грешка си да знаеш, няма и един по тоя път да кара с по-малко от 220 км/ч.
ИзтриванеТо и за това и не коментират,това безумие по пътищата, лошото е ,че след това,ривем,ама без файла.
ИзтриванеВървим народе невъзродени. Към още по-лошо бъдеще.
ОтговорИзтриванеРодителите възпитанието на комплексирани родители е равно на комплексирани пичлемета
ОтговорИзтриванеРодител да си в тези времена никак не е лесно. Който може, да си държи децата до 21 годишна възраст на къс синджир и себе си да държи така, вързан за вкъщи.
ОтговорИзтриване"Отворено общество" за България това ни докара!Болно общество- физически и психически!
ОтговорИзтриване