Самуил Крумов/24rodopi.com/Коментари

Положението между „Братова чешма“ и Черноочене е плачевно. Участъкът трябваше да се ремонтира до входа на Кърджали, като се слее с основния ремонт на „Беломорски“, който трябва да достигне до Общинската горичка.

Но платната само бяха „изорани“ и дейностите спряха. Парите секнаха по време на служебниците. Сега, по време на редовниците, положението е същото. Чат-пат фирмата изпълнител праща по някоя свободна бригада от друг обект, колкото да свърши нещо малко за без пари – я разширяване на банкета, я нещо друго.

Кърджали няма обходен път, а и едва ли някога ще има.

На фона на случващото се в страната – ежедневно трупове по пътищата, магистрали, натовареният участък Кърджали-„Маказа“, слава Богу, все още не е в черната статистика.

Но пък дойде и новината – ще плащаме по-скъпа винетка. Пътищата нямат значение.

Изказване  от днес на един топ адвокат, който стана вътрешен министър: „Злоупотребите със средства в сферата на инфраструктурата достигат дотам, че на места като Кърджали са създадени еднолентови пътища. Не знам дали сте виждали такова нещо. Някой е преценил да намали габарита. Ясно ви е защо, предполагам, на всички, защото очевидно не само дълбочината на настилката, а и широчината влияе на цената. Как да няма предпоставки за настъпване на ПТП?”, посочил Демерджиев, на когото Кърджали не излиза от главата.

Топ адвокат, топ министър, експерт по изграждане на пътища.

Кърджали е на едно от последните мeста в страната по брой ПТП, както и загинали и ранени. И Демерджиев като е казал А, да каже и Б, за да е ясно за какво говори.

Впрочем, вдигането на винетката ще се отрази със скоростта на светлината на всички стоки в магазините. Катастрофите не намаляват, „изораните“ пътища си стоят.

 

Share To:

24rodopiavtor

Viber

Post A Comment:

14 comments so far,Add yours

  1. Анонимен26/6/26 14:12

    Тоя клоун, ако ставаше за нещо, щеше да си е адвокат-направил име, проспериращ, разполагащ със средства. В тиквата му само схеми. И избрал лесния път-масон станал в ложата с радев, после подлизурстване и хоп – служебен министър, сега редовен. Тоя го разследват за ощетяване на държавата с 81 млн. лева, той акъл ръси

    ОтговорИзтриване
  2. Анонимен26/6/26 15:20

    Биз бурда юлеиз, гюлюм хахахахахахахахахахаха

    ОтговорИзтриване
  3. Анонимен26/6/26 15:23

    Казах ви,че с еврото ще стане скъпо. Сега какво само мрънкате

    ОтговорИзтриване
  4. Анонимен26/6/26 15:27

    Няма да има пари. По половин милион евро всеки ден трябват за БОТАШ. демерджиев знае много добре това, но е по-лесно да плюе по другите и да упражнява натиск с дадената му власт. Ама и ПБ няма да са вечни.

    ОтговорИзтриване
  5. Анонимен26/6/26 15:51

    Г-н министър давайте поименно кой, къде, как. Тези бошлафове хвърлени пред мисирките не важат. Нали сте адвокат, на празни приказки никой не вярва.

    ОтговорИзтриване
  6. Анонимен26/6/26 16:21

    Пари разбира се че има. Просто вече няма да има за града ни и областта с това правителство

    ОтговорИзтриване
  7. Анонимен26/6/26 16:22

    Ot pilot ministir se ne stava vreme e vseki da kupuva helikopter v kircali ina4e e zle hasan azis po4na rumen4o dovirsi kircali i pak glasuvayte za nego kolkoto vi turyat tolkoz po vi haresva hahaha

    ОтговорИзтриване
  8. Анонимен26/6/26 16:37

    Кабинетът „Радев“ видимо НЯМА ПЛАН. Радев има цялата власт, но няма план. Той има Копринков, Пеканов, Гълъба Донев, Пулев, Проданов и на всеки един любовницата. Плюс един шеф на ДАНС, случайно попаднал отвън, който вече е скандализирал цялата система и всички са втрещени от некомптентното му присъствие и го обсъждат по един недопустим начин.
    Авторитет се получава с професионализъм. Постът не е авторитет. При липса на знания, постът само може да покаже, че никога няма да получиш авторитет. Пак се излагаме неприемливо пред „чужденците“, но селянията не ни пуска, тя е нашата болест!

    ОтговорИзтриване
  9. Анонимен26/6/26 16:56

    Пъро обявиха ДЕФИЦИД,зада може да вдигнат цените и дасе оправдават, тези излезнаха по ПРОСТИ И от Киро, Бойко,и всички други,

    ОтговорИзтриване
  10. Анонимен26/6/26 17:16

    В Чакаларово при ремонт на главната улица също е стеснена в началото на селото а тротоарите са с различни ширини като започне от нула та до четири метра и повече да се провери така ли е по план

    ОтговорИзтриване
    Отговори
    1. Анонимен26/6/26 19:04

      В Кърджали голяма част от тротоарите са вълнообразни - предназначени не толкова за пешеходци, а за преминаване по-лесно на коли от платното до друга точка. И в голяма част вече тротоарните плочки са разместени - предпоставка пешеходците да претърпят инцидент. Много ремонти, но ако и при тях качеството е като при мантинелите, жалко за вложеното!

      Изтриване
    2. Анонимен26/6/26 19:20

      Ела виж Колко стесниха пътя Енчец и Дъждовница

      Изтриване
  11. Анонимен26/6/26 18:33

    Поне уширения за разминаване има ли по тези нови еднолентови селски пътища за двупосочно движение?
    Европейските държави приключват с преустройвата на старите двулентови пътища в по-безопасните 2+1 трасета. Ние къде сме аджаба?

    ОтговорИзтриване
  12. Анонимен26/6/26 19:19

    ИДЕ РАДОВА И ПРОГРЕСИВНА ЗИМА, СТЯГАЙТЕ КОЛАНИТЕ ПО ДВЕ ДУПКИ НАЗАД.

    ОтговорИзтриване

Съдържанието на 24rodopi.com и технологиите, използвани в него, са под закрила на Закона за авторското право и сродните му права. Всички статии, репортажи, интервюта и други текстови, графични и видео материали, публикувани в сайта, са собственост на 24rodopi.com, освен ако изрично е посочено друго. Допуска се публикуване на текстови материали само след писмено съгласие на 24rodopi.com, посочване на източника и добавяне на линк към 24rodopi.com.
Използването на графични и видео материали, публикувани в 24rodopi.com. е строго забранено. Нарушителите ще бъдат санкционирани с цялата строгост на закона.
24rodopi.com не носи отговорност за съдържанието на коментарите под публикациите.
Администраторите на блог-форума запазват правото да ограничават или блокират публикуването им. Призоваваме ви за толерантност и спазване на добрия тон.


24rodopi - FACEBOOK I 24rodopi - FACEBOOK I 24rodopi - FACEBOOK I 24rodopi - FACEBOOK

Важно: Ползвайте материалите в 24rodopi.com, но ако уважавате труда на репортерите ни, които търсят новините на терен, цитирайте сайта. Ако поставите и линк към 24rodopi.com, нищо няма да загубите.

Администраторите на форума на rodopi24.blogspot.com пък призовават за толерантност и спазване на добрия тон под дописките. Те запазват правото си да ограничават или блокират публикуването на мнения.