Самуил Крумов/24rodopi.com/Коментари
Положението между „Братова чешма“ и Черноочене е плачевно. Участъкът трябваше да се ремонтира до входа на Кърджали, като се слее с основния ремонт на „Беломорски“, който трябва да достигне до Общинската горичка.
Но
платната само бяха „изорани“ и дейностите спряха. Парите секнаха по време на
служебниците. Сега, по време на редовниците, положението е същото. Чат-пат
фирмата изпълнител праща по някоя свободна бригада от друг обект, колкото да
свърши нещо малко за без пари – я разширяване на банкета, я нещо друго.
Кърджали
няма обходен път, а и едва ли някога ще има.
На фона
на случващото се в страната – ежедневно трупове по пътищата, магистрали,
натовареният участък Кърджали-„Маказа“, слава Богу, все още не е в черната
статистика.
Но пък
дойде и новината – ще плащаме по-скъпа винетка. Пътищата нямат значение.
Изказване
от днес на един топ адвокат, който стана
вътрешен министър: „Злоупотребите със средства в сферата на инфраструктурата
достигат дотам, че на места като Кърджали са създадени еднолентови пътища. Не
знам дали сте виждали такова нещо. Някой е преценил да намали габарита. Ясно ви
е защо, предполагам, на всички, защото очевидно не само дълбочината на настилката,
а и широчината влияе на цената. Как да няма предпоставки за настъпване на
ПТП?”, посочил Демерджиев, на когото Кърджали не излиза от главата.
Топ
адвокат, топ министър, експерт по изграждане на пътища.
Кърджали е на едно от последните мeста в страната по
брой ПТП, както и загинали и ранени. И Демерджиев като е казал А, да каже и Б,
за да е ясно за какво говори.
Впрочем,
вдигането на винетката ще се отрази със скоростта на светлината на всички стоки
в магазините. Катастрофите не намаляват, „изораните“ пътища си стоят.















Тоя клоун, ако ставаше за нещо, щеше да си е адвокат-направил име, проспериращ, разполагащ със средства. В тиквата му само схеми. И избрал лесния път-масон станал в ложата с радев, после подлизурстване и хоп – служебен министър, сега редовен. Тоя го разследват за ощетяване на държавата с 81 млн. лева, той акъл ръси
ОтговорИзтриванеБиз бурда юлеиз, гюлюм хахахахахахахахахахаха
ОтговорИзтриванеКазах ви,че с еврото ще стане скъпо. Сега какво само мрънкате
ОтговорИзтриванеНяма да има пари. По половин милион евро всеки ден трябват за БОТАШ. демерджиев знае много добре това, но е по-лесно да плюе по другите и да упражнява натиск с дадената му власт. Ама и ПБ няма да са вечни.
ОтговорИзтриванеГ-н министър давайте поименно кой, къде, как. Тези бошлафове хвърлени пред мисирките не важат. Нали сте адвокат, на празни приказки никой не вярва.
ОтговорИзтриванеПари разбира се че има. Просто вече няма да има за града ни и областта с това правителство
ОтговорИзтриванеOt pilot ministir se ne stava vreme e vseki da kupuva helikopter v kircali ina4e e zle hasan azis po4na rumen4o dovirsi kircali i pak glasuvayte za nego kolkoto vi turyat tolkoz po vi haresva hahaha
ОтговорИзтриванеКабинетът „Радев“ видимо НЯМА ПЛАН. Радев има цялата власт, но няма план. Той има Копринков, Пеканов, Гълъба Донев, Пулев, Проданов и на всеки един любовницата. Плюс един шеф на ДАНС, случайно попаднал отвън, който вече е скандализирал цялата система и всички са втрещени от некомптентното му присъствие и го обсъждат по един недопустим начин.
ОтговорИзтриванеАвторитет се получава с професионализъм. Постът не е авторитет. При липса на знания, постът само може да покаже, че никога няма да получиш авторитет. Пак се излагаме неприемливо пред „чужденците“, но селянията не ни пуска, тя е нашата болест!
Пъро обявиха ДЕФИЦИД,зада може да вдигнат цените и дасе оправдават, тези излезнаха по ПРОСТИ И от Киро, Бойко,и всички други,
ОтговорИзтриванеВ Чакаларово при ремонт на главната улица също е стеснена в началото на селото а тротоарите са с различни ширини като започне от нула та до четири метра и повече да се провери така ли е по план
ОтговорИзтриванеВ Кърджали голяма част от тротоарите са вълнообразни - предназначени не толкова за пешеходци, а за преминаване по-лесно на коли от платното до друга точка. И в голяма част вече тротоарните плочки са разместени - предпоставка пешеходците да претърпят инцидент. Много ремонти, но ако и при тях качеството е като при мантинелите, жалко за вложеното!
ИзтриванеЕла виж Колко стесниха пътя Енчец и Дъждовница
ИзтриванеПоне уширения за разминаване има ли по тези нови еднолентови селски пътища за двупосочно движение?
ОтговорИзтриванеЕвропейските държави приключват с преустройвата на старите двулентови пътища в по-безопасните 2+1 трасета. Ние къде сме аджаба?
ИДЕ РАДОВА И ПРОГРЕСИВНА ЗИМА, СТЯГАЙТЕ КОЛАНИТЕ ПО ДВЕ ДУПКИ НАЗАД.
ОтговорИзтриванеДокога ще търпим тези покачвания,никой да не плаща винетки.
ОтговорИзтриване