24rodopi.com/Общество

Летните детски мечти преди бяха за книжка, топка, колело.

Днес са за айфон, тротинетка, а после…

19-годишен с прякор Дебелия. През януари взел книжка, родителите веднага му купили „БМВ“. Старо, ама мощно! Тийнейджърът много обичал да настъпва газта. Качвал си адреналина. Разправял, че е майстор на волана.

Вчера си взел трошката втора ръка от сериз след ремонт. Искал да пробва. Качил аверите и изпънал „беемвенцето“ здраво. Ограничението е 40, той го издухал, да не е чичка да кара така?

Навлиза в насрещното при завой и помита скутерче с двама ученици. Момче и момиче, гаджета. Убива ги на място.

Поредна трагедия. Колко млади хора се изтрепаха след сбъдването на мечтите? И колко житейският път се скъсява след тези мечти.

Първо айфон, после тротинетка, след това „беемвенце“ и газ.

По улиците летят лятно време деца (3-5 клас) с електрически тротинетки. Купени от родителите. Утре ще пораснат и следва третата крачка от великата мечта.

Родители, в чиито глави е празно. Вият ветрове.

„Искам глъчка в класната стая, не тишина. Искам ученици, не ангели“, написа учител на двамата загинали младежи.

До следващата трагедия.

 

Share To:

24rodopiavtor

Viber

Post A Comment:

8 comments so far,Add yours

  1. Анонимен26/6/26 13:19

    Родители с куха глава,мнооого куха

    ОтговорИзтриване
    Отговори
    1. Анонимен26/6/26 15:01

      Родителите виновни,че виновни,ама 40 км.от Момчилград до Маказа да не можем да озаптим побес нелите шофьори /как да ги нарече човек по друг начин,когато по път по който законното каране на МПС е 80 -90 км.в час масово карат с по 120 -150 км. в час / ,мисля че един с акъла си и двадесет баби ще се справят по добре от всички на които това би трябвало да им е задължение.И както е казал мъдрия народ "Не може да не може.

      Изтриване
    2. Анонимен26/6/26 18:38

      В грешка си да знаеш, няма и един по тоя път да кара с по-малко от 220 км/ч.

      Изтриване
    3. Анонимен26/6/26 21:15

      То и за това и не коментират,това безумие по пътищата, лошото е ,че след това,ривем,ама без файла.

      Изтриване
  2. Анонимен26/6/26 13:33

    Вървим народе невъзродени. Към още по-лошо бъдеще.

    ОтговорИзтриване
  3. Анонимен26/6/26 13:52

    Родителите възпитанието на комплексирани родители е равно на комплексирани пичлемета

    ОтговорИзтриване
  4. Анонимен26/6/26 13:58

    Родител да си в тези времена никак не е лесно. Който може, да си държи децата до 21 годишна възраст на къс синджир и себе си да държи така, вързан за вкъщи.

    ОтговорИзтриване
  5. Анонимен26/6/26 14:55

    "Отворено общество" за България това ни докара!Болно общество- физически и психически!

    ОтговорИзтриване

Съдържанието на 24rodopi.com и технологиите, използвани в него, са под закрила на Закона за авторското право и сродните му права. Всички статии, репортажи, интервюта и други текстови, графични и видео материали, публикувани в сайта, са собственост на 24rodopi.com, освен ако изрично е посочено друго. Допуска се публикуване на текстови материали само след писмено съгласие на 24rodopi.com, посочване на източника и добавяне на линк към 24rodopi.com.
Използването на графични и видео материали, публикувани в 24rodopi.com. е строго забранено. Нарушителите ще бъдат санкционирани с цялата строгост на закона.
24rodopi.com не носи отговорност за съдържанието на коментарите под публикациите.
Администраторите на блог-форума запазват правото да ограничават или блокират публикуването им. Призоваваме ви за толерантност и спазване на добрия тон.


24rodopi - FACEBOOK I 24rodopi - FACEBOOK I 24rodopi - FACEBOOK I 24rodopi - FACEBOOK

Важно: Ползвайте материалите в 24rodopi.com, но ако уважавате труда на репортерите ни, които търсят новините на терен, цитирайте сайта. Ако поставите и линк към 24rodopi.com, нищо няма да загубите.

Администраторите на форума на rodopi24.blogspot.com пък призовават за толерантност и спазване на добрия тон под дописките. Те запазват правото си да ограничават или блокират публикуването на мнения.