24rodopi.com/Общество
Все наричат Велинград „Малкия Дубай“. Заради цените. Но ето че Кърджали го бие двойно.
„Вече
не се издържа на ресторантския абсурд в нашия град. Кърджали пак удари в земята
националните курорти, но не с туризъм или обслужване, а с космически цени,
които явно са изчислени за швейцарски заплати!“, споделя читател на 24rodopi.com.
Ето
какво допълва:
„Наскоро бях във Велинград – официалната СПА столица на Балканите, препълнена с луксозни хотели и чужденци. Прикачвам ви снимка на реалния ми касов бон от заведение в самия център там. Черно на бяло се вижда: страхотно шоколадово суфле струва 4,04 евро, което е точно 7,90 лева.
Прибирам се в Кърджали и какво да видя в менюто на едно от нашите „елитни“ заведения? Същото шоколадово суфле се продава за... 8,90 евро! Това са космическите 17,41 лева за едно десертче от 200 грама! И да не вземе някой да се оправдае с „надценки на платформи за доставка“ – цената си е абсолютно същата и на място, в хартиеното меню на масата.
Правя бърза сметка: за близо 18 лева в Кърджали получавам едно суфле. За същите пари във Велинград ще изям две и ще ми останат стотинки за бакшиш на сервитьора!
Явно въздухът край язовира прави шоколада златен, а местните ресторантьори ни мислят за петролни шейхове. Докато във Велинград лекуват с минерална вода, цените в Кърджали направо ни лекуват от апетит“.















Само така, яко вдигане на цените.
ОтговорИзтриванеДаже е евтино който иска Гърция е на две крачки
ОтговорИзтриванеОтивай там да си реализираш бизнеса, щом си ориентиран към Гърция. После ще търсите подкрепа с фалшиви лозунги “Подкрепете българското”.
ИзтриванеКакво Българско остана бре бай Марине,ядем европейска пластмаса от доверени европейски хипермаркети....
ИзтриванеЕвтино ли??Проверете тези заведения по колко проектчета имат за какво ли не.А случайно на управители,шеф чета в кухни и т.н.случайно държавата да им плаща една част от заплатите.Може и да не е така,ама пък защо не се провери,да се види къде е заровен проблема.
ИзтриванеС право е възмущението, намалиха ни заплатите с 50 процента, а сега се вихри ценова анархия, съответно както преди, така и сега контрол няма!
ОтговорИзтриванеi az ne moga nishto i ma marzi ama iskam 2000 evro plata i te taka shto da ne iskat za edin rqdak tarator 9 evro. vseki ima pravo da iska kvoto si iska i nqma nujda ot kontrol za taq rabota.
ИзтриванеВсички трябва да се борим срещу това,много са алчни търговците!
ОтговорИзтриванеМашалла, суфле за шейхове. Автопарка край Арда показва, че има поне хиляда шейха в града, така че едва ли е проблем цената.
ОтговорИзтриванеВелинград е малкият Дубай а Кърджали е големият. Още малко и хората рязко ще спират да посещават скъпите заведения и ще се насочат към по скромните.
ОтговорИзтриванеВелинград с Кърджали ли сравняваш? Това забутано село? Кърджали е международен туристически център. От къде ли не идват туристи. Като почнеш от Белгия, минеш през Турция, чак до Австралия и даже САЩ. Плюс това Кърджали е само на 105 км далече от Средиземно Море, така че Кърджалийци по само себе си не са толкова балканци, колкото средиземноморци. Погледни картата и виж, че Кърджали е на нивото на Наполи. Егейска област в Турция обхваща град Ушак, който е на 220 км до морето. Така че ние сме по големи Средиземноморци.
ОтговорИзтриванеДо 09.26. Посмали, манго!
ИзтриванеВ безкрайните пясъци, където вятърът пише своите вечни закони, израства фигурата на шейха — пазител на традициите, мъдростта и честта на пустинята. Ето едно авторско стихотворение, вдъхновено от духа на източните владетели:
ОтговорИзтриванеВладетелят на пустинния вятър
Където златните дюни целуват небето,и слънцето пали безмилостен огън,върви из пустинята, горд във сърцето,един земен шейх под високия купол.
Очите му — черни, дълбоки кат кладенец,пазят завета на древни родове.
Той знае езика на вятъра хладен,чел е съдби по среднощни звезди.
Конят му препуска, по-бърз от стрела,копитата пишат по пясъка стих.
В копринен кафтан и със мъдра душа,той спира пред заника, горд и утихнал.
В шатра от свила, под лунния блясък,той кани на гост и враг, и другар.
Че истински шейх не брои златния пясък,а дава на всеки от своя си дар.
Мъдрост в думите, сила в ръката,изправен пред бури, пред време и власт.
Владетел на пясъка, син на земята,пазител на чест и на древния глас.
До 09.33 О, Боже! Отново тази комплексарка, мислеща се за поетеса!
ИзтриванеСравнете:
ОтговорИзтриванеКасова бележка от Велинград - на български
с
Меню от Кържали - на английски.
Апетита беше болен и снощи е умрял. Съболезнования.
ОтговорИзтриванеАпетита е умрял. Но иновация та е жива.
ОтговорИзтриванеНезнам защо но масово се плюе по нашия град ,вземете да го хвалите малко !!!!!
ОтговорИзтриванедо 10.31. Кой е вашият град? Ако е Кърджали - той БЕШЕ прекрасен! Презастроен е, разделните отпадъци не се изхвърлят редовно /на ул. "5 септември контейнерите за стъкло не са изпразвани от месеци/, напълни се с вандали и хулигани, които чупят, ръгат, всяка нощ си организират гонки, друсат се и т.н. За каква да го
Изтриванехвалим? Добре поне, че кметът организира належащите ремонти.
Не ходете по заведения и няма да се възмущавате
ОтговорИзтриванеХодете по заведения, но там където има що годе по-нормални цени! Има такива, не са на много централни места, но ги бива! Да не правя реклама сега!
ОтговорИзтриванеnqmada otivate 2 mesetsa v restoranta o toga shte vidim kak shte namalqt tsenite kade e organite na reda vshicko pishi koq zavedenie nali shtqha da proverqt kade na sqnka spqt proverqvashtite
ОтговорИзтриванеБез това си бяхме зле сега па още по верантъ...
ОтговорИзтриванеХак да ви катъри
ОтговорИзтриванеГрадът на гастарбайтерите, дето се правят на големите милионери,като дойдат в отпуск. Всеки със скъпа кола на лизинг, а в джоба 2-3 хил.евро
ОтговорИзтриванеЯ познайте от първи път кой е Кърджалийският р-т?
ОтговорИзтриванеНякой да е чул за проверки в града. Къде спят проверяващите. Събуждат се само когато получават големите си заплати.
ОтговорИзтриване